Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki külföldön él és hazalátoga...

Aki külföldön él és hazalátogat, a már külföldön született gyerekével, amíg nem anyakönyvezteti Mo-n nem engedik ki az országból?

Figyelt kérdés
Láttátok a keddi esti híradót?Abban volta benne gy angliai anyuka,aki már 3 hónapja nem tud haza menni,mert várja a papírjait a gyereknek.Ilyen létezik?Mert most készülök,pontosan egy hét múlva,hazarepülni a 9 hós babámmal és neki sincs semmilyen Magyarországi papírja.Ezt honnan lehetne megtudni?
2011. jún. 15. 15:14
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:

Nem láttam a híradót, de szerintem azért nem engedték haza, mert elkezdték az ügyintézést és az még nem fejeződött be.

Húgomék tavaly voltak itthon, kisfia kint született, és simán hazamehettek.Nem volt gond.

Szóval míg tart az ügyintézés addig nem lehet elhagyni az országot...szerintem.

2011. jún. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
szerintem hívd fel a követséget, ott biztosra meg fogják mondani. akár itthon akár ott, ahol éltek..
2011. jún. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
Születési kivonattal valoban nem repülhet a baba. Nekünk is utlevelet kellett csináltatni a követségen, ugy tudtunk hazamenni. De azt mondták, hogy az állam köteles lett volna részünkre ideglenes személyit kiállitani, hogy igaz-e nem tudom, de volt aki azt mondta, hogy az ö gyerekénmek ami akkor egy éves volt, már kettöt is adtak, mert az csak fél évig érvényes. De nekünk mégsem tették, azt mondták, hogy nem is hallottak ilyenröl, intézzek magyar papirokat a követségen. (németo.)
2011. jún. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:

Angliaban elek. Fent van a Londoni magyar nagykovetseg oldalan, hogyan kell mindent elintezni. Magyarul le van irvan. en sem ertem mi tortenhetett. Ideiglenes utlevel nem gond:

[link]

2011. jún. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Akkor ez ránk nem vonatkozik?lányomnak van útlevele,mert ő itteni állampolgár ugye,én itt csináltattam neki.(Izrael)Akkor tényleg annyi volt a probléma,hogy Angliában kérvényezték,kaptak fél évre ideiglenes papírt,amit azt mondta a híradóban,hogy tudta hogy meg kell csináltatni Magyarországon-és az még nem készült el?
2011. jún. 15. 16:49
 6/33 anonim ***** válasza:

Mi Angliaban elunk, marcius vegen mentunk fel a nagykovetsegre a fiam utlevelet megcsinaltatni. Az ideiglenes megjott, amivel elhagyhatja az orszagot, de vissza nem johet. A veglegeset anyu cimere fogjak kuldeni Magyarorszagra. Anyu egy hete telefonalt otthon ezugyben, hogy mi van a gyerek utlevelevel mert meg mindig nem kuldtek semmit. Erre az volt a valasz hogy nem latjak sehol a rendszerben, es hogy az anyakonyvi kivonat magyar valtozata kesz, de elkeveredett es meg nem kuldtek el az orszagos okmanyirodaba. (!!!!!!!) Most ott jarunk hogy anyu minden nap telefonal, csesztetni kell oket kulonben nem csinalnak semmit. Ma megint az volt a valasz hogy semmi nincs a rendszerben, mi meg 24en megyunk haza 2 hetre es ha nem lesz kesz mi is ugy jarunk mint az az anyuka aki otthon rekedt. Tiszta ideg vagyok, mert itt kb 50ezer ft-ot fizettunk hogy el legyen intezve.

Ez a magyar ugyintezes.... De ha nem lesz kesz en is kiverem a balhet az tuti, ez azert egy kicsit nonszensz....

2011. jún. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
Ja es azt sem tudjuk megcsinalni hogy hazamegyunk es egybolkerunk egy szemelyit neki hogy vissza tudjon jonni, mert a szemelyihez meg kell a magyar anyakonyvi kivonat ami ki tudja hol csucsul....
2011. jún. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
Nekünk meg kellett igényelni az útlevelet és elindították a konzulátuson a magyar anyakönyveztetést. Az útlevéllel együtt 3 hónapra rá megjött a szül. anyak.-i kivonat is. Ideiglenes útlevéllel haza mehettünk volna de vissza Spanyolországba már nem jöhettünk volna. Szóval 4 hónapos volt mikor először hazajutottunk... NAgyon tetü lassan megy az ügyintézés...
2011. jún. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Miért nem ottani útlevelet csináltattatok a gyereknek?Már persze ha lehet,ugy értem állampolgárság esetén.Mert akkor nincs probléma,legalábbis én úgy értelmezem.Hiszen a mi esetünkben a lányom Izraeli állampolgár,izraeli útlevéllel,papírokkal.Nem tudom,hogy van e valamilyen ,kötelezettségem bejelenteni a születését,vagy elindítani a folyamatot,még a házasságomat sem sikerült eddig.Úgy voltam vele,hogy majd otthon leadom,vagy a nagykövetségre elküldöm.
2011. jún. 16. 06:40
 10/33 A kérdező kommentje:
A 20.08-as válaszolónak:Hát ez enyhén felháborító!Persze ők is emberek nyilván,ahogy mentegették magukat az ügy kapcsán is,de hát azért mindennek van határa.Remélem mielőbb rendeződik az ügyetek.Ha kivered a balhét,egyből intézkednek!Főleg ha nyilvánossága is van a dolognak,mint ahogy az angliai anyuka is csinálta.Benne voltak a híradóban,válasz egy hét és készhez kapja.Ennyi.Bár elég szomorú,hogy idáig el kell jutni,hogy elintézhess egy hivatalos ügyet.
2011. jún. 16. 06:46
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!