Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki külföldön él és hazalátoga...

Aki külföldön él és hazalátogat, a már külföldön született gyerekével, amíg nem anyakönyvezteti Mo-n nem engedik ki az országból?

Figyelt kérdés
Láttátok a keddi esti híradót?Abban volta benne gy angliai anyuka,aki már 3 hónapja nem tud haza menni,mert várja a papírjait a gyereknek.Ilyen létezik?Mert most készülök,pontosan egy hét múlva,hazarepülni a 9 hós babámmal és neki sincs semmilyen Magyarországi papírja.Ezt honnan lehetne megtudni?
2011. jún. 15. 15:14
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:

Sziasztok.En vagyok az a "szerencsetlenul" jart anyuka.Hat sajnos a hiradoban nem akartam benne lenni,nyilvanosagot sem akartam es nem is derult ki az en igazi problemam.

Tudtuk hogy hosszu folyamat es nem is azzal van a baj.

Mint ahogy irta az egyik valaszolo is mi is hivtuk oket es volt hogy nem tudtak mondani semmit.

Nagy nehezen majus 25en felhivtak akkor azt mondtak hogy minden rendben van a papirokkal kesz az anyakonyv es postazzak.Persze mondanom sem kell hogy eltelt 2 het es nem kaptam meg.Ismet felhivtuk oket immar 2 es fel honap elteltevel(aprilis 11.en adtuk be az anyakonyvet akkor lett kesz a hivatalos forditas) es nem hogy nem adtak postara de kesz se volt mert (csodak csodajara) kellett nekik valami papir a Magyar Kamaratol.DE 3 hete meg minden rendben volt.Gondolom leraztak.Es ha lattatok a riportban is azt mondta nem volt semmi kulonosebb bonyodalom az ugyben.Meg ok is hibazhatnak.Ossze vissza beszelnek.

Sajnos a riportot eleg butan vagtak ossze igy aki nem tudja a tortenetem azt hiheti azon akadtam fenn milyen hosszu az ugyintezes pedig nem.Azon hogy folyamatosan hu..enek neztek.

Es meg mindig nem bizom benne hogy megkapom a papirt a heten de abba sem hogy meg juniusba ideer.

De ha neked van kinti utlevele akkor szerintem nem szukseges anyakonyveztetned itthon.De jobb ha a nagykovetsegen erdeklodsz.

2011. jún. 16. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
Azért nem otthon kértük az útlevelet mert sz ideiglenest csak úgy kérheted ha megigényled a véglegest... Mo-n meg nem lehet utána keresni hol tart a dolog... Nagyon gáz...
2011. jún. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:
Hát szia 'angliai anyuka" :) remélem,mihamarabb pont kerül az ügy végére,mert ez tarthatatlan,azért ne tudjad élni az életedet,nem tudsz hazamenni a párodhoz,az otthonodba...Nem volt más választásotok,vagy miért ragaszkodtál a Mo-s útlevélhez?Lehet hogy nem vagyok jól tájékozott,de a párod angliai állampolgár és a babóca is,nem?Azért kérdezem,mert engem is elkapott a pánik,amikor meghallottam ezt a hírt,jövőhéten utazok haza,első alkalommal a 9hós lányommal-neki csak itteni papírjai vannak- ezért gondolom,hogy nem lehet ilyesfajta bajunk,a biztonság kedvért nem fogok elindítani semmilyen ügyintézést otthon,majd innen a nagykövetségről..egyszer..talán..ha megszületik a második is:D Kinek van szüksége erre a hercehurcára.
2011. jún. 16. 09:37
 14/33 anonim ***** válasza:

20.08as vagyok.

Azert nem kerhettuk az itteni utlevelet mert a kisfiam magyar allampolgar anak ellenere hogy itt szuletett, mivel mi is mind a ketten magyarok vagyunk. Ha az egyikonk kettos allampolgar lenne akkor o is az lett volna, de feleslegesnek tartom a kettos allampolgarsagert kifizetni egy csomo penzt, meg vizsgazni mivel az EU miatt ugyan olyan jogaink vannak itt mint az angoloknak.

Meg azt lehetett volna megcsinalni hogy innen csak az ideiglenes utlevelet kerjuk, es amikor hazamegyunk rogton kerni a veglegest de az egyik ismerosom is majdnem rafazott ezzel, 2 hetig voltak otthon es nekik kellett Pestre menni felvenni az utlevelet par oraval a repulo indulasa elott... Az lett volna a ciki ha pl aznap valaki elpostazza nekik es mar nincs ott.. Mi autoval megyunk majd haza 24en, de 2 hetnel tovabb nem tudunk maradni mert a paromnak vissza kell jonnie dolgozni. Az meg igen nagy szivas lesz ha en meg otthon ragadok a gyerekkel mert gondolom az allam nem fogja kifizetni a repulojegyemet amikor kesz lesz az utlevel es az sem 2 filler... Nagyon kivancsi leszek, majd megirom mi lett ha kivancsiak vagytok ra.

2011. jún. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:

Szia.Epp ez a poen hogy mindenki magyar es megis 2 honapja tart ez a mizeria.De szerintem neked nem kell magyar anyakonyv mivel izraeli allampolgar.Sot szerintem nektek meg kacifantosabb lenne.

Utolso en kivancsi vagyok mi lesz veletek,remelem szerencsesebb leszel.

2011. jún. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:
Majd írd meg,hogy mi volt,kíváncsi vagyok rá,remélem hamar fog menni,komplikáció mentesen.sok szerencsét és jó utat!!:)
2011. jún. 17. 09:03
 17/33 anonim ***** válasza:

Kepzeljetek.

A riport hatasara megjott az anyakonyv szepen bementunk az okmanyirodaba szemelyit csinaltatni.EZ nem volt lehetseges ugyanis ugyanazon hivataltol aki az anyakonyvet intezte kell egy bizonyitvany ami bizonyitja hogy a gyermek magyar allampolgar!!!!!!!!!!!A siras kapott el a helyszinen.Sose jutunk vissza.Ja es ennek az ugyintezese 3 honap!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2011. jún. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
Mi??????????????? Ne idegesits!!! Basszus erzem hogy nalunk is gaz lesz. Julius 9ig mindent meg kene kapnunk, ketlem mivel a gyerek tegnap elott meg a rendszerben sem volt benne...
2011. jún. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
Meg lehet valahol nezni a riportot a neten?
2011. jún. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:

Igen meg.Menj fel az rtl honlapjara.

Gondolhatod azota is sik ideg vagyok csoda hogy meg van tejem.Es ezt senki sem tudta??Se az anyakonyvezteto se a BAH.Csucs komolyan azt se tudjak milyen papir kell.De most komolyan ha mind a 2n magyarok vagyunk szegeny gyerek micsoda???Japan?

2011. jún. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!