Nem akarom elkapatni a babam, hany eves koratol tehetem le aludni etetes utan, hogy magatol, egyedul aludjon el? 1 honapos most es minden alkalommal elaltatom a karomban es csak utana rakom le a mozes kosarba.
De miért vannak ilyen rémálmaid, ha nem alszik veled? Én ezt nem értem.
Félelmei egyébként minden anyukának vannak, amíg élünk, aggódunk. Próbálj meg nem stresszelni ezen!
Tegnapi 21:56 vagyok.
Én egyszer raktam magam mellé a kisfiamat, miután apa elment dolgozni ő felébredt (6-kor), és lustaságból magam mellé fektettem. Az lett a vége, hogy leesett az ágyról...
Számomra tanulságos történet volt. Teljesen igazad van kérdező! Én is lusta voltam, és bajba sodortam a fiam. Soha többé nem csinálok ilyet, pedig most éli a szeparációs szorongását - éjjelente nem keveset kelek hozzá... :(
Kérdező, ha te nem pártolod az együttalvást, ne gyakorold, ez még egyáltalán nem baj. De mindaz, amit leírsz, simán megelőzhető, ugyanis ennek is megvannak a maga "SZABÁLYAI", csak ismerni kell őket. A fenti könyv pl. sokat foglalkozik ezzel, részletesen leírja, milyen óvintézkedéseket kell tenni, hogy ne legyen baj. Pár példa:
Legyen elég helye a babának, azaz nagy ágyban aludjunk vele.
Kanapén sose aludjunk el vele, mert becsúszhat a támlák közé vagy a párnák alá. A vízágy sem jó, mert az arca benyomódhat a kialakított mélyedésbe és kezdetben még nem elég erős, hogy kiemelje a fejét, ha odakerül.
Legyen jól körülpányvázva (pl. támla, korlát), hogy ne essen le. Az is jó, ha az ágy egyik fele (ahol a baba fekszik) a fal mellett van. Ha ez nem megy teljesen, akkor szivacsot vagy párnát is tegyünk a földre.
A matrac és az ágy/fal közti réseket ellenőrizni kell, hogy ne szorulhasson be a baba (ahogy a kiságy rácsainál is).
A baba ne a szülők között aludjon, hanem az anya oldalán, mert ők sokkal jobban érzékelik a picit, mint az apa. Ugyanezért nagyobb tesó se aludjon együtt a nagyon picivel.
SOHA ne aludjunk a babával, ha alkoholt fogyasztunk vagy bármilyen narkotikumot (pl. nyugtatót) szedünk, mert ezek tompítják az érzékelést.
Az anya ne hordjon olyan hálóruhát, amin 10-15 centinél hosszabb szalagok vannak, mert fojthatnak. Ugyanígy a lelógó ékszerek is.
Kerülni kell a túlhevülést, ezért a babát kicsit vékonyabban kell öltöztetni, mintha egyedül aludna (a testünk melege őt is melegíti). Ezért is ésszerűbb hálózsákot használni, mint takarót.
És végül, azok, akik TARTÓSAN együtt alszanak a babájukkal, idővel észre szokták venni, hogy úgy módosulnak az alvási ciklusaik, hogy a babához igazodnak. Alapjáraton is felszínesebb ilyenkor az alvás (szerintem ez az elején a különalvásnál is így van), és az ember ilyenkor pontosan azokban a szakaszokban szokott éberebb lenni/felébredni, amikor a pici is pl. szopni kér. Mindez abban segít, hogy sose veszítsd el a kontrollt, ne hagyd figyelmen kívül a picit, pl. nem fekszel rá, nem nyomod agyon stb. még akkor sem, ha épp alszol.
Nem tudom, a többi együttalvós anyuka mit tapasztalt erről, de nálunk ez pontosan így volt. Mi 2 évig aludtunk együtt a lányunkkal, a fentiek szerint és teljesen jól működött. Hamar összehangolódtam a lánnyal, sőt, még egy kicsit apa is, és mindannyian kipihentek voltunk.
Mindezt nem meggyőzésnek szánom, csak egy példának, hogy hogyan lehet mégis biztonságosan megoldani a dolgot, ha valaki ebben gondolkozik.
Ez mind szép és jó, amit a majd leszokik pártiak írnak, csak nem minden gyerek szokik le. Erről ennyit.
Illetve attól, hogy nem akarod ringatni még nem kell sírni hagyni, vannak arra is módszerek, hogy gyengéden tanuljon meg a kiságyban elaludni. Pl Békés álom könnyek nélkül, felvesz-letesz módszer.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!