Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól adjak főzeléket is?

Mikortól adjak főzeléket is?

Figyelt kérdés

Lassan 1 hónapja kap gyümölcsöt tízóraira és uzsonnára a lányom. Úgy néz ki, hogy az uzsonnát kiváltottuk gyümölccsel, mert csak az kell neki, tápszerből kb. 10ml-t iszik 'öblítés' képen.

Fogalmam sincs, hogy ez 1 hónap alatt normális -e ?!


Azt se tudom, hogy mikortól adjak neki ebédet?

Csak akkor, ha a tízórait is kiváltottuk?


Naponta 5× eszik, átl. 150ml-t.


2011. nov. 15. 11:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Én havonta váltottam ki egy étkezést (5 hónaposan kezdtük). Nálunk a sorrend ez volt: tízórai, ebéd és végül az uzsonna(van aki fordítva szokta de az ebéd akkor is a második). A fiam reggel és este még tápszert kap, de a következő a vacsora lesz és legvégül a reggeli.
2011. nov. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

én zöldséggel kezdtem, mert a gyümölcs nehéz a gyomornak.

a védönö amúgy ezt mind elmondja.


kb 5 hét mire egy étkezést kivált az ember, és minimum 4 hétnek kell lenni mire a következö kostóltatást elkezded.


én az ebédet kezdtem el kiváltani. nálam 6 hétig tartott kb mire az ebédet telejsen kiváltottuk, majd kb egy hónapra rá kezdtem gyümölcsöt adni neki délután. az mivel kevesebb mennyiség volt elég volt 5 hét. és rá 4 hétre pedig kb a vacsorát tejpéppel, majd késöbb mikor tudott harapni kenyérrel.

2011. nov. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Na az faxa... mert nekem azt mondta a védőnő és az orvos is, hogy gyümölccsel kezdjük tízórait és uzsonnát is úgy adjam.

És, hogy min. 1 hét teljen el új íz kóstoltatása közben..


Na ennyit erről, akkor mindent szrul csináltam és elbaxtam ezek szerint a lányom gyomrát... hihetetlenül mérges vagyok !!!

2011. nov. 15. 12:02
 4/8 anonim ***** válasza:

második vagyok


semmit nem csináltál rosszul.


az pont úgy van hogy 2 dolog között 1 hét telejen el.


pl nekem az elsö a répa volt majd 1 hét múlva krumpli majd köv héten répa+krumpli aztán 1 hét múlva paszternák stb... de ezek nem egy egész mennyiségek voltál.


a gyümölcs sem rossz és ha almát adtál ez van, de elég savas a gyomornak, ezért csak magyarországon ajánlják elsö dolognak, külföldön (legalább is németországban, amerikában és franciáknál) zöldséggel kezdik, az nem annyira savas.

miért ajánlják Magyarpországon az almát? mert ez volt az egyik olyan dolog ami az év minden szakában megtalálható, tele van vitaminnal és a baba gyomra bírja.

gondolhatod hogy mexikóban nem almával kezdik.


nekem amúgy a lányom az elsö nyers almáol folyamatosan bukott, így az almát föve adtam neki egy jó darabig, ami kevésbé vitamindús.

2011. nov. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

3,5 hónaposan kezdtük el, mert hihetetlen mennyiségben bukott és elkezdett nagyon durván fogyni. Ráadásul székrekedéses is. Sajnos semmi nem hatott neki, se gyógyszer se más.

Mióta kapja a gyümölcsöket, azóta nem jön ki belőle semmi és elkezdett hízni. A széklet még nem teljesen "100-as", de lassan csak helyre jön az is.

2011. nov. 15. 12:10
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a lányommal így csináltuk, ahogy a kérdező. Utoljára a vacsi maradt, és kb. 2 évesen is még tápszert kapott este. Most is így fogom csinálni a fiammal, és a védőnő is ezt tanácsolta.
2011. nov. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Leírnád nekem, hogy csináltátok végig a lányoddal?

Sokat segítene! Köszi :)

2011. nov. 15. 12:44
 8/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, csak most értem ide. Nyugi, ez nem akkora probléma. Már nem emlékszem teljesen, de nálunk szintén a tízórai és uzsonna ment ki először, ezután az ebéd, majd a reggeli, és ahogy írtam, alvás előtt még tápszert kapott sokáig. De nem biztos ám, hogy én jól csináltam.:)

4 hónaposan kezdtük gyümölccsel, krumplival, majd zöldségek, tejpépek, keksz...aztán meg ahogy jöttek a fogak, tészta, stb.

Remélem, segítettem valamit, de szerintem ezt nem nagyon lehet elrontani. Ha először az ebédet váltod ki esetleg, akkor is mi van? Semmi baja nem lesz. :) Szerintem adhatsz neki ebédet nyugodtan. Ha nem kéri, legfeljebb későbbre marad.

2011. nov. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!