Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyümölcsöt vagy főzeléket...

Gyümölcsöt vagy főzeléket adjak 2x egy nap 7 hós babámnak?

Figyelt kérdés

4 hósan kezdtük a hozzátáplálást (mert a tejem elapadt). Most már csak reggel és este kap tápszert, tízóraira gyümölcsöt kap egy kevés zabpehellyel/korpával. Ebédre főzeléket, uzsonnára pedig újra gyümölcsöt/tejpép+gyümölcsöt. Nem tudom, hogy ez így elég kalória lehet-e neki, vagy adjak inkább a 2. gyümizés helyett is főzeléket neki? (A gyümölcsöket talán jobban szereti...:)

A súlya az egészségügyi kiskönyv diagramjával teljesen egybevág, tehát annyira hízlalni sem kell, csak kíváncsi vagyok, hogy lenne jobb?


2011. jan. 21. 16:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem jól csinálod. Én a gyümit még háztartási kekszel keverem uzsira. Ugy laktatóbb. Tejpépet nem igazán szeretik.
2011. jan. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is jól csinálod, bár nem tudom nektek mit mondtak naponta hány tejes étkezés kell (tejpép vagy tápszer) de nekem napi 5-6 alkalmat emlegettek mások....6 hónapos a fiam. Ezek szerint elég lenne kevesebbszer tejpép? Ő mondjuk kifejezetten imádja a tejpépet.
2011. jan. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A tejpépet max. 2-szer lehet adni 1 nap.Szerintem egyszer adj gyümit,aztán másik nap főzeléket,tejpépet.Szerintem lehet variálni,hogy minél teljesebb legyen a tápanyag bevitel.
2011. jan. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Napi 5-6 tejes étkezés? Gondolom amíg nem váltjátok ki, nem?

Az én babám reggel és este (19 ás 23 órakor) kap tápit, így összesen 550 ml-t tejalapút iszik. Tejpépet nem kap minden nap. Napközben viszont alig iszik folyadékot - csak kb 1-1,5 dl csipkebogyóteát. Ez így kevés folyadék vajon?

2011. jan. 21. 17:07
 5/6 anonim ***** válasza:
télen elég a tápszer mellett,mert az is folyadék
2011. jan. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

én fiam 7,5 hós, pont így etetem, ahogy te. :-)

170ml tápi eszik reggel-este,

napközben meg 150gr kajákat :-) mérni kell neki, mert sokat bukik, ha többet kap. :-)

jó babázást!

2011. jan. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!