Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyedül maradtam, mit tegyek?

Egyedül maradtam, mit tegyek?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok,10 hetes terhes.Eddig úgy nézett ki,minden jól alakul,de most nagyon kétségbe vagyok esve.Páromnak eddig nem kellett dolgoznia,mert a szülei eltartották (ő 22 éves).Úgy volt,hogy albérletbe megyünk,dolgozik,stb.De alig jár be dolgozni,elég link és amikor ezeket szóvá teszem,én vagyok az aljas...
2009. máj. 8. 10:14
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Folyt.: Én nem értem meg...Nekem most nincs keresetem,2 hónapja kirúgtak,de talán nem reménytelen,úgy néz ki,összejön egy irodai munka.De az én keresetem nem elég,hogy fizessük az albérletet,rezsit,és eltartsuk a babát,a többiről meg nem is beszélve...

Mit tegyek?Az apa felelőtlen,gyerekes,pedig én szeretném a babát,de szülői támogatásra nincsen lehetőség,mondjuk nem is kellene,ha normálisan dolgozna.

Mit tegyek?Én szeretném a babát,de nagyon el vagyok keseredve.Hiába beszélek neki,csak vita lesz belőle,megsértődik,tegnap még azt is a fejemhez vágta,hogy döntsem el,hogy vele akarok-e maradni.

Mit tegyek? :,(

2009. máj. 8. 10:16
 2/15 anonim ***** válasza:
0%

Amennyiben a szüleid nem tudnak támogatni, akkor bármennyire is fáj, de el kellene vetetni a babát. Ne haragudj, de egy ilyen pasinak nem szülnék egyáltalán. Mellesleg nem hiszem, hogy a munkáltatók felvesznek, ha tudják terhes vagy, ha meg nem mondod el, akkor küldenek el amikor már látszik.

Szeretnél egyáltalán ilyen fiatalon gyereket?

Biztos nagyon nehéz.


Sok sikert és vigyázz magadra!

2009. máj. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz lenne egyedül még akkor is ha a szüleid támogatnának.És valószínű egy ilyen pasi nem érdemli meg,hogy gyereket szülj neki de én óva intenélek egy abortusztól!Vannak más lehetőségek is még akkor is ha nem tudod megtartani!De az abortusz a lehető legrosszabb "megoldás"(nem az:-))!www.valsagterhesseg.hu
2009. máj. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
a pasit feljtsd el! ha szüleid segítenek akkor mindenképpen szüld meg mert nem lehet tudni lesz-e mégegyszer ilyen szerencséd. sokan nem is tudnak teherbe esni...kisbabával is tudsz rendes pasit találni. ha jön egy másik szerelem nem fogja érdekelni hogy van gyereked. légy erős.
2009. máj. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
55%

Szia


Ne haragudj, de szerintem is el kellene gondolkozni azon, hogy esetleg nem tartod meg most a babát.

És nem vagyok abortusz-párti, de a párod nem egyszerű eset.

Nem tudom mit gondolt, hogy majd mindig a szülei tartják el? Én nem szülnék az ilyennek gyereket, és szakítanék is vele, mert az nem megy, hogy te beleroskadsz a munkába és fiatalon kikészíted magad idegileg azért, mert ő el van kényeztetve.


Esetleg ha nagyon szeretnéd a babát akkor vállald egyedül. De szerintem ráérsz még a babavállalással, kicsit még nőj fel. Nem sértésnek szántam, csak látod milyen párod van, jobbat érdemelnél.

Szerintem ülj le a pároddal megbeszélni, hogy ha így megy tovább elveteted a babát (legalább meglátod mit szól hozzá, mennyire szeretne gyereket).

Ebből semmi jó nem lesz, hogy már most is lusta, mi lesz később?! Szerintem erényesen lépj fel, és mondd meg neki, hogy változtasson a viselkedésén, ha pedig nem megy keress mást. Ez így nem szép, hogy ezt csinálja ráadásul még téged hibáztat.

2009. máj. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
71%

Nagyon kemény az első válasz, de sajnos igaza van... Bár én nem lennék képes elvetetni, abban igaza van, hogy ilyen pasinak nem szülnék. Gyereknek gyereket? Nem valószínű, hogy felfogja, mit jelent egy baba érkezése a családba... Hiszen az a baba nem marad pici, egy életen át a gyermeketek marad!

Mit tennék? Őszintén szólva nem tudom. Az tuti, hogy dobbantanék a srác mellől. A leírtak alapján nem hiszem, hogy lehetne rá "alapozni".

Remélem, hogy sikerül a munkahely neked és rendeződik az életed!!!

2009. máj. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Kérj tanácsot a szüleidtől mindenképp, ők kivülállóként, felnőtebb fejjel racionálisan látják a kapcsolatotokat, és tudnak segiteni a baba kérdésben is. Vagyis beszélj velük, hogy ha egyedül maradnál a kicsivel, akkor tudnak e majd segiteni, támogatni, vagy elutasitóak ebben a témában. Rengeteg nő talál boldog kapcsolatra kisgyerekkel, a baba megszülése nem fog boldogtalan életre, magányra kárhoztatni! Sok szerencsét neked!
2009. máj. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ne már! Tudom hogy egy szentimentális ökör vagyok,de te szeretnéd azt a babát,és ő szeretne jönni,hisz már ott van!!nagyon meg is bánhatod ha elveteted,de tiéd a döntés,mérlegelj..Meg valószinű ő is,lehet hogy beijedt vagy nemtudom,de lehet h. nemsokára megjön az esze,rájön hogy felelős értetek,és elmegy dolgozni.
2009. máj. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
igaza van az elöttem szolonak az a baba azért van a pocakodban mert ő most szeretne jönni, nagyon megbánod ha elvetetted. kérj tanácsot édesanyádtól ha tudnak kérd a támogatásukat. most kell eldöntened hogy mi a fontos az hogy a gyermeked életé megszakítod a párod miatt, vagy megtartod a babá. amugy a párod szeretné a picurt?
2009. máj. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Szülők egyértelműen elutasítóak.Anyagilag nem támogatnak,és egyértelműen az abortusz mellett vannak,nap mint nap háromszor a fejemhez vágják,hogy hülye vagyok,felelőtlen,stb.Lehet...De akkor sincs jogom kioltani egy magzat életét,és nem is szeretném.Nem számítottam a babára,de évek óta bennem volt az anyai ösztön,a vágyakozás,és most,hogy itt van,nem tudnám megölni.Szüleim mondták,hogy nem támogatnak.Hogy anyámnak is volt utánunk (3 gyereke van velem együtt) egy abortusza.Erre csak annyit tudtam mondani,hogy lehet,hogy egy abortusz után nem lesz gyerekem,neki már három van,nekem egy sem.Ha neki nem lehet,túléli (amúgy sem akarták a negyediket),de ha nekem nem lehet soha,abba belehalnék.Szörnyű elképzelni,ahogy az én mosolygós babámat ilyen picin összekaszabolják a méhemben.Mert ez történik.2 hét és már a csontjai is erősebbek lesznek,ő nem egy tárgy,amitől ha mégsem kell,csak úgy megválunk,kidobjuk.Csak azt nem tudom,páromban miért nincs legalább feleannyi felelősségérzet,mint bennem...:(
2009. máj. 9. 07:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!