Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Férjem elhagyott. Egyedül...

Férjem elhagyott. Egyedül maradtam a 8 hónapos kisfiunkkal. Apa kapja havonta a családi adókedvezményt 12ezret. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Hova kell mennem igényelni hogy nekem adják a pénzt? És kb mennyit kapnék? Gyes+Családi pótlékkal együtt 38700at kapok. Amíg el nem válunk, kérhetem hogy adja ide? Ezt válás után veszik vissza tőle? Vagy hogy ? Mit tehetek? Kérlek segítsetek, sürgős!!! Még egy kérdés. Hogy kérjem a gyerektartást tőle? Mert azt mondja ad egy huszast és jólvan. de hát akkor a 12000 forintból adja amit amúgy is megkap... HOgy érdemes kérni? Előre is köszönöm a válaszokat!
2011. márc. 4. 13:30
 1/10 anonim ***** válasza:
GYes + családival te nem tudod a családi adókedvezményt igénybe venni, ehhez kell egy bizonyos összeghatár, és megfelelő "mértékű" adóelőleg, ami ebből a pénzből nulla.
2011. márc. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem a családi pótlékra gondolsz? Az egy gyerek után 12200 Ft. A családi adókedvezmény maximum 10000 Ft, de ezt csak akkor tudod igénybe venni (ill. maximálisan igénybe venni), ha a személyi jövedelem adód több, mint 10000 Ft. De ahogy látom, a 38700 Ft után biztos nem fogod tudni igénybe venni, csak az adójóváírást, ami 12100 Ft. Azt kapod? Arról év elején kell nyilatkoznod a munkáltatódnál. A családi pótlékot pedig kérheted te is. Szerintem kérdezd meg a munkáltatódat, biztos segítenek az elintézésében.
2011. márc. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 szilvo79 válasza:
Szia!lehet butaságot írok,akkor bocsánat érte!én úgy tudom,ez a 12000 ft adókedvezmény mindenkinek jár,aki aktív kereső,és jövedelme nem ér el egy bizonyos összeget!hogy jelenleg mennyi,azt nem tudom,de neten megtalálod!a 20000 nagyon kevés,kérni szerintem nem érdemes,úgysem fog veled egyezkedni.ezt váláskor a bíróság állapítja meg,ha nem fizeti,lehet perelni,és visszamenőleg is behajtják rajta!régen a gyest,családi pótlékot az államkincstár intézte,most azt hiszem a kormányablakok!kérj tőlük tanácsot,segíteni fognak!üdv!
2011. márc. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

válás!!

Gyerektartás csak fizetésből levonással. Utána Apeh /vagyis az utódja/ bejelent, hogy nem jár neki a jóváírás. Lányomat is 5 gyerekkel hagyta ott a férje. Hiába állapítottak meg a levonáson kívül bizonyos összeget fizetni, nem adja. a válás évében járó családi adókedvezményt megkapta, de nem vonták le neki, mert az nem bérjövedelem. Így szépen az övé lett a pénz.

A válást kérheted méltányosságra is, akkor nem kell fizetned.

2011. márc. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Tényleg ennyire nagy a baj, hogy már meg is beszéltétek a válást? Huh, te szegény, nem irigyellek. Mi váltott ki belőle, hogy ilyen lépést tett?


Családi adókedvezmény. Ebben nem vagyok járatos, biztos lesz valaki okosabb. De szerintem nem jár neki sem, miután már nem egy háztartásban él a picivel. Ezt az ő cégénél biztos meg tudják mondani neked, ha felhívod a bérelszámolósokat.

Gyerektartás. Tudod, ez az adok ennyit, meg annyit havonta, az azért nem jó, mert nem fogod tudni bizonyítani, hogy tényleg odaadta-e. Ő mondhatja, hogy márpedig odaadta, és közben meg nem, te hogy bizonyítod be?

Nálunk úgy volt, mikor az én szüleim elváltak, hogy először volt a válás és a vagyonmegosztás, utána a gyermekelhelyezési per. Ez két külön tárgyalás volt. Ja, és van egy előzetes meghallgatás, majd 3 hónap "gondolkodási idő", a gyermek miatt, ezt hívják békítő tárgyalásnak. Ha 3 hónap múlva is azt mondjátok, hogy márpedig váltok, akkor mondják csak ki a válást, majd ezután lesz a gyermekelhelyezés-gyerektartás...

Legjobb úgy kérni, hogy a fizetéséből vonják le a 20%-ot (annyi jár egy gyerek után), és azt utalják a számládra. Így ha prémiumot kap, akkor abból is lejön a 20%, szerintem így mindenképp jobban jártok. (Nálunk mikor apámat elküldték a cégtől, akkor a végkielégítésből is levonták a 20%-ot gyerektartás jogcímen.)

2011. márc. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia!! gyerektartásban vele külön NE eggyezz meg semmiképpen sem. Mindenképpen ügyvéd segítségével fizetésből megállapított és levont gyerektartást kell kapjál. Különben nagyon porul járhatsz :( Sajnos nem egy esetet tudok ahol az apuka még az elején csak csak adott valamennyit de később amint új élettársa, családja lett már nem adott SEMMIT!
2011. márc. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

[link]


A fenti linken olvashatsz róla egy keveset, a hozzászólásokhoz is leírhatod a problémád, de a legjobb lenne ha hivatalos úton kezdenéd el az intézkedést. Az a biztos. Apeh, MÁK és egyéb helyek ahol tudnak segíteni, be is tudják hajtani, akár utólag is.

2011. márc. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia! Ha jól értelmezem amit írsz, és 8 hónapos a fiad, Te pedig gyest+ családi pótlékot kapsz, akkor vagy nem volt idáig még munkád, vagy pedig nem volt meg a megfelelő nap, hogy gyed-re jogosult legyél. Ezáltal Te nem kérheted és nem is kaphatod a családi adókedvezményt.

A férjed, onnantól hogy hivatalosan kikerül a családból, nem jogosult az adókedvezményre, hisz nem él gyerekkel egy háztartásban.

Nem vagy könnyű helyzetben:((

Próbálj valahogy megállapodni vele,mert gyerektartást hivatalosan csak bíróság útján és válással érsz el, de ha minimálbérre van bejelentve akkor az is nagyon kevés lesz:(

2011. márc. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Csak adóköteles jövedelemnél van értelme a családi adókedvezményt kérni, mert a befizetett adódból kapsz kedvezményt. A GYES és családi pótlék tudtommal adómentes, így nincs honnan kedvezni az adódból, mert nem is adózol jelenleg.

Férjednek nem fog járni, ha van a különélésről/válásról igazolás (bírói utat igényel), addig viszont nem tudod mivel igazolni a hatóságnál, hogy neki nem jogos.

Amíg nem tudsz élni a családi adókedvezménnyel, hiába tiltod le neki, neked nem lesz több. Viszont ha visszamégy dolgozni (bár nem tudom, erre milyen lehetőséged van, mert baba előtt se volt kellő munkaviszonyod, ha nem GYED-et kapsz, feltétlenül igényelned kell.

2011. márc. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. márc. 6. 16:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!