Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljunk 8 hónapos...

Mit csináljunk 8 hónapos kisfiunkkal?

Figyelt kérdés
Júliusban született a baba,egy hónapig kórházban volt,koraszülött volt,mára teljesen rendbe jött.Van még 3 nagyobb gyermekünk,17,14 illetve 10 évesek,imádják,így mindig van,aki fogja.Sajnos hozzászokott,hogy egyet nyikkan már fogják,mind a 4 fiú,így elég sokat kell takarítanom,ilyenkor is a nagyok vigyáznak rá,apa sokat dolgozik.Mostanában nagyon hisztis,alig van el egyedül,mindig kell vele lennie valakinek ha nincs már nyávog,és este,amikor fáradt már csak kézben van meg.Hogyan tudnám rendbe tenni a dolgokat?Tudom,hogy elrontottuk,és még most kell tenni valamit.:( Ősztől megy bölcsibe,muszáj vissza mennem dolgozni,csak 1 évig tartják fenn a helyem.
2011. ápr. 2. 22:05
 1/3 anonim ***** válasza:
60%

Magyarazd el neki.

Ez most lehet hogy furcsan hangzik igy elsore, hiszen o meg csak 8 honapos, de tudatalatt fogja a dolgokat.

Ha hirtelen valtoztatsz, o nem erti miert.

Mondd neki, kellemes, nyugodt hangon, hogy most egy picit jatsszon egyedul, attol meg itt vagytok korulotte, de most mas dolga van a testvereinek/neked, attol meg ugyanugy szereted, es csodalod, hogy milyen edes es onallo is tud lenni olykor olykor.

2011. ápr. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A babád teljesen normálisan igényli a testközelséget. Jól kötődik, nehezen van e egyedül. Ráadásul épp most kezdődik nála a nyolchónaposok szorongása (szeparációs szorongás). Sajnálom, hogy úgy érzed, hogy elrontottátok. Szerintem nem rontottátok el, sőt, jól csináltátok, hogy mindig van vele valaki, hogy nem várjátok el tőle, hogy nyolchónapos korára "ellegyen egyedül" és saját magát szórakoztassa meg nyugtassa, és este, amikor nyűgös és fáradt, akkor nem tagadjátok meg tőle az ölmeleget, az ölelést, a biztonságot. Sajnálom, hogy nem tudod megoldani másképp a dolgot a munkahelyeddel, de tudnod kell, hogy ez messze nem lesz optimális a kicsinek.
2011. ápr. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyet ertek az elottem szoloval :) Szerintem sem rontottatok el semmit! Ez igy jo, egy 8 honapos baba meg (sot, most meg inkabb) igenyli a jelenleteteket. A bolcsibe szokastol ne felj, nekem 6 honap utan kellett visszamennem dolgozni, sajnos nem volt mas megoldas. Tudom, hogy ez messze nem idealis helyzet, de ugye mindig az adott szitubol kell a legjobbat megprobalni kihozni... Szoval a bolcsit jol viseli, es nagyon hamar, szepen beilleszkedett, napkozben nagyon jol eljatszik a tobbi kismanoval. Sok sikert! :-)
2011. ápr. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!