Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg ennyire önzőek vagyunk?

Tényleg ennyire önzőek vagyunk?

Figyelt kérdés

SOK NŐ MIÉRT GONDOLJA,HOGY CSAK AZ ÖVÉ A GYEREK??

Minden anya szereti a gyermekét!Ezzel én is így vagyok,DE.Azt gondolom nekem is jár a szabadidő,ugyanúgy mint az apának.Sok nő csak áltatja magát,hogy nem hiányzik a szabadság.Kinél,hogy működik?Elmentek időnként sétálni,barátnőkkel csavarogni,vásárolgatni??

Én igenis itthon szoktam hagyni az apjával a 4hónapos babámat3-4 óra hosszára.(sajnos tápszeres,amíg szopizott mindig itthon voltam)És sokszor már apa is követeli ezt az időt,imádják egymást a fiával!!Ha nekem jár,hogy egész nap a kicsivel vagyok amíg apa dolgozik akkor ők miért nem kaphatják meg sok helyen ezt az intim időcskét???


2009. ápr. 29. 12:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%
Teljesen egytértek!!! Én minden hónapban egyszer a nagyinál hagyom a lányomat/ott is alszik/Imád ott lenni!Ilyenkor elmegyünk a férjemmel valahová!A másik nagyi is sűrűn vigyázz rá.A férjemmel is sokat van mert hétvégente visszamentem dolgozni és nem csak a pénz miatt.Nagyon nyugodt kiegyensúlyozott lányom van és máshol is végig alussza az éjszakát!Amúgy 6 hónapos.Most lehet lepontozni...
2009. ápr. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%
Az elözö vagyok:Úgyhogy én nem vagyok önző!
2009. ápr. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Végre valaki!!Miért akar mindenki a legjobbnak tűnni,holott belül meg tipródik (és lepontozza azt aki őszinte??).Nekem is volt hogy a hajam téptem a tehetetlenségtől mert sírt a babám,és igenis sok volt.Na ezért járok én el időnként!!
2009. ápr. 29. 12:40
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem tudom, hogy mi történt, amiért úgy gondolod, hogy sok nő azt gondolja, hogy a gyerek csak az övé. Talán, ha a konkrét esetet leírnád, ami - láthatóan - feldúlt, úgy könnyebb lenne érdemben reagálni!

Mindenesetre én nem hiszem, hogy ezek közé tartoznék, s a környezetemben sem látok ilyet. Engem a párom terhesen elhagyott, a szülés sem érdekelte. Egy elég gusztustalan telefonhívását (mire fogom költeni a tartásdíjat..) sikerült átfordítanom, s rávennem arra, hogy legalább jöjjön el és nézze meg a gyermekét. Mivel gyönyörűre sikeredett a kis drága, ezért lassan, de megszerette.

De a lényeg: bármennyire is arra törekedtem, hogy az apja lássa a fiát, sokszor nem jön, mert nem ér rá. S bizony olyan is van, hogy amikor jön, s a kis drágám ránevet, belémhasít a fájdalom, hogy elveszíthetem, hogy az apja ezt a mosolyt sem érdemli meg, mert semmi feladatot nem vállal, csak a szebbik és könnyebbik részét, amikor éppen ráér... De aztán megnyugszom, s tudom, hogy ezek az érzések rólam szólnak, nem a babócám érdekeiről, akárhogy is - jogosan - fájnak. Ezért hagyom, sőt örülök, ha jön.

2009. ápr. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nem pontozok le senkit. Pusztán csak irigykedek. Én nem tudok a gyerekek nélkül menni sehova. 3 gyerekem van és nem szivesen vigyáz rájuk senki,pedig semmivel sem rosszabbak más gyerekeknél csak egyszerűen sokan vannak és kész.
2009. ápr. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

A 12:42- es vagyok

Szóval, én szívesen mennék, meg rám is férne egy kis kozmetikus, meg fodrász, de - eddig - nem tudtam. Most meg már, ha barátnőzni megyek, viszem magammal a csöppemet, amit nagyon élvez!

2009. ápr. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy vagyok vele,hogy egész héten vele vagyok,apa csak 7végén jön haza,és néha igen is kellene az a pár óra magány.De hiába mentünk el a baba nélkül pl vacsorázni,a desszert környékén már nagyon aggódtam hiányzott.

Másrészt próbálom kettesben hagyni az apával,imádják egymást,csak hamar kifáradnak egymástól :) így újra enyém a baba.Szerencsére jól elvan a nagyszülőkkel,barátokkal...így ha fáradt vagyok,kicsit átveszik őt és lefoglalják.

Nekem azt kéne megtanulnom,(ha lehet így fogalmazni),hogy másnál is biztonságban van a gyerkőc.

6hónapos

2009. ápr. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

érdekes a kérdésed, nem tudom, hogy milyen tapasztalataid vannak, mert én épp az ellenkezőjét érzem a legtöbb anyán. azt, hogy minél többet szeretné az apára bízni a gyereket, és kicsit kikapcsolódni. szerintem az első néhány hónapot követően a legtöbb anya vágyik arra, hogy egyedül menjen mondjuk a közértbe, vagy meginni egy kávét a barátnőjével.

2 hetes volt a gyerkőc, mikor egy órára otthon hagytam. persze aludt, de ha felébredt volna sincsen gond, hiszen apa vele volt. tudom, hogy apa teljesen el tudja látni a fiúnkat, ha nem vagyok otthon akár egy egész délelőttöt is. persze most már 7 hós, így könnyű. én a nagypapájánal is ott hagyom ha dolgom van. ő is örül neki, mert sokkal magabiztosabban foglalkozik a gyerkőccel, mintha ott vagyok, akkor minden ölbevételnél rám néz, hogy szabad-e:-) ha nem vagyok ott, szabadon tudja "elrontani az unokát":-)

szerintem sok nőnél inkább az a probléma, hogy nem tudja, vagy nem meri rábízni a férjére a gyereket. nagyon sok apa menekül a gyerek, mint feladat elől. ezek a nők nem akarják bevallani ezt a problémát, és inkább úgy tűntetik fel, hogy csak ő képes ellátni a babát!! Ők azok, akiknél egy idő után ebből veszekedés van sajnos.

2009. ápr. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igazatok van. Van, aki bevallja, van, aki nem. Időnként betelik a pohár. Ilyenkor igenis kell egy kis nyugalom, távollét, ha tíz perc, tíz perc, de urána sokkal türelmesebb és nyugodtabb az ember. Legalábbis én így tapasztalom. Inkább legyek néha távol, de ha ott vagyok, legyen száz százalékkal ott, és ne érezze rajtam, hogy mindjárt kiborulok...
2009. ápr. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Persze az más amikor valaki nem tudja kire hagyni a gyerekeket!(Én is végig csináltam a nagy fiammal.)Csak kezdem azt érezni,hogyha valaki őszinte akár a játszótéren,akár itt lenézik.Ami alapjában nem érdekel,csak az ember szemébe mondanák.Bocsi a kitörésemért!!
2009. ápr. 29. 12:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!