Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért ilyen önzőek a gitárosok...

Zenon kérdése:

Miért ilyen önzőek a gitárosok (zenészek) manapság?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy elkezdtem igazán (szívvel-lélekkel))foglalkozni a gitározással,jöttek is az ötletek.Azonban teljesen elvette az egésztől a kedvem, hogy nincs senki,akivel megértetném magam zeneileg.Eddig találkoztam pár ,,gitárossal",akik eltérő szinten álltak,de senki sem volt hajlandó játszani velem,mindenki csak virtuskodott,hogy ő miket tud,de nem figyelt rám,csak játszott mellettem,nem velem.Miért akar mindenki egyénileg annyira jó lenni,miközben nem képes ,,harmonizálni" másokkal.A zene szerintem akkor jön létre,ha több hangszer ,,frigyre lép".Miért van ez?Ehhez nem kell profinak lenni.
2011. febr. 22. 01:08
 1/9 Thurston ***** válasza:

Nem lehet, hogy free-jazz vagy nosie gitárosokkal próbálkoztál?


Komolyra fordítva: ismerős helyzet. Én nem is játszok semmilyen csoportosulásban. Mindenféle zenét egyedül hozok létre. Tényleg csak egy free-jazz bandában volt alkalmam megtapasztalni azt, hogy milyen jó az együttes örömzenélés. (Ha esetleg nem vágnád: a free-jazz azért free, mert nemkötnek szabályok, ergo nincsen se meghatározott tonalitás, se meghatározott ritmus.)

2011. febr. 22. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Remek dolog az internetes gitártanfolyamok, a guitarpro program és a többi is (amit nem ismerek), mert előbbi egy csomó technikát és az utóbbi egy csomó számot tanít meg lejátszani. Igazán ezek a dolgok magát játékot nem tanítják meg.
2011. febr. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
nem tudom miért, egyszer egy ilyen miatt törtem szét a gitáromat, mert mindenki csak saját magára figyelt. azóta nem gitározom :)
2011. febr. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Jellemfüggő is a dolog. Én már sok zenésszel zenéltem, valakivel jobban megvolt az összhang, valakivel kevésbé. Volt egy zenész ismerősöm, akivel szakmailag kb. egy szinten voltunk. HHába beszéltük meg, hogy mi legyen az akkordmenet, és ki hány kört játszik, előbb-utóbb mindig belezavart az én játékomba. Ami nem lett volna baj, de érzetem, hogy minden pillanatban azon van, hogy ő kerekedjen ki "győztesen". Na, így nem lehet, mert abból csak egy hatalmas zűrzavar lesz. Én mindig próbálok ahhoz igazodni, akivel épp játszom, sokszor lemegyek az alapokig, bár tudom, hogy többre vagyok képes, de nem akarom a másik fél kedvét elvenni a zenéléstől. És boldoggá tesz, ha látom, hogy a másik is élvezi. Aztán, ha magam vagyok, jöhetnek az extrémebb dolgok is.
2011. febr. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ismerős. Én is gitáros vagyok, de nincs együttesem. Még nem találkoztam olyanokkal, akikkel szívesen együtt játszanék.
2011. febr. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az észrevételeiteket.

Nos,igen.Nagyon rosszul esik ez a dolog,mert sokszor egyedül képtelen vagyok megvalósítani az ötleteimet,például kitalálok pár akkordból egy alapot,de nem tudok hozzá passzoló szólót vagy fordítva.Úgy érzem,ez hátráltat a fejlődésben.Zenész barátaim meg nincsenek,csak nagyon távoli

emberkék.Ez van. :(

2011. febr. 22. 20:45
 7/9 anonim ***** válasza:

Nehéz megtalálni azt az embert akinek hasonlóak az elképzelései, akivel megvan az összhang. Rólam azt mondják, hogy jól tudok együtt működni másokkal zeneileg (lehet az 5 év szimfonikus zenekarba eltöltött idő az oka(igaz, ott oboáztam), lehet más).

De sok gitáros van, valamelyikükkel csak sikerül megvalósítani a terveidet. Sok sikert!


15/F

2011. febr. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszi.Talán egyszer.
2011. febr. 23. 12:20
 9/9 anonim ***** válasza:
Ismerek én is egy ilyen önző gitárost, egyszerűen elviselhetetlen. Kb. pont lesz@r mindenkit, csak azzal villog, hogy milyen faszák a szólói. És a legrosszabb, hogy ráadásul fosul játszik. Szóval legalább ha megalapozottan villogna... pff Már az felhúzott, hogy ezt leírtam.
2011. febr. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!