Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért önzőek az emberek?

Miért önzőek az emberek?

Figyelt kérdés
Állandóan cikiznek, mert túl sokat tudok. Nem szeretik a megjegyzéseimet, pedig senem bunkók, senem irónikusak, hanem inkább segítő jellegűek.
2010. nov. 11. 20:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem inkább irigység. Lehet hogy rossz, de sz.rd le őket, csak azért ilyenek, mert te jobb vagy, és ezt ők is tudják.
2010. nov. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg mindenről van véleményed, és ezt meg is mondod, mindig mindent jobban tudsz. Segítesz, de úgy , hogy "én ezt jobban tudom".Na, ezt nem szokták díjazni.
2010. nov. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
És ebben mi az önzés?
2010. nov. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%
"Állandóan cikiznek, mert túl sokat tudok" és szerény is vagyok...
2010. nov. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Most mondjam meg miért ? Oké, megteszem, már úgyse érdekel hány százalékos leszek, legalább megmondóm a frankót és segítek az embereknek.


Szóval azért ilyenek, mert az ország nagy része KRETÉN. Ha körülötted a legtöbb ember idióta akkor ne várd el, hogy téged szeressenek, mivel akik lent vannak azok leakarnak húzni, akik fent vannak azok segíteni fognak neked és értékelni is tudnak téged. Csakhogy kevés ember van fent agyi szinten. A legtöbb nagyon alacsony szinten van és k*rvára nemérdekel, hogy fáj az igazság, kedves olvasók, fájjon az, mert onnan tudjátok, hogy igaz, amit mondok.


Te, kérdező, ne magadnál keresd a gondot, mert még mindig jobb egy kis jellemhiba, mint a beképzeltség például, mint a tudatlanság és az ostobaság.

2010. nov. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és mivan, ha nemvagy szerény ? Bezzeg aki idióta annak kilehet düllesztve a mellkasa, az nem számít, hogy pont annyi levegő van abba is, mint amennyi a fejébe, de a lényeg, hogy az nem zavar senkit, mivel azt gondolják "szegény hülye"


De neeem, amikor valaki aki tényleg okos nagyra van magával akkor mindenkiből csak úgy szivárognak a megjegyzések és az irigy beszólások

2010. nov. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom mennyi idős vagy, de ennek az önzés dolognak elég mély háttere van különben...s minden embernek megvan a hajlama rá...nincs olyan ember, aki teljes mértékben önzetlen lenne minden egyes cselekedeténél, bár vannak olyanok, akik törekednek erre. egyébként téged zavar ez? elítéled őket ezért, vagy valóban a válaszra vagy kíváncsi? mert én tudok neked adni egyet. annyi a problematika, hogy az embereknek van egy csepp tévedése a létezéssel kapcsolatban. úgy gondolja az ember, hogy neki(egyénenként) különálló léte van bármitől, vagy bárkitől is, így automatikusan saját érdekeit veszi előre, saját érdekeit nézi csak, így önző. Képzeld el azt a jelenetet, hogy ha csak te léteznél, semmi sem rajtad kívül...mindjárt nem is lenne önző ilyenkor az egyén...mert ugyan kivel szemben? szóval ha belátnák pl az emberek azt az igazságot, hogy a világ egy nagy egész, és az ember annak a szerves része, akkor lehetne elhagyni az önzés nevű dolgot...egyébként van még egy dolog, ami ismét az önzést táplálja...mégpedig az, hogy az ember úgy gondolja amikor meghal, meg is szűnik létezni, így pedig automatikusan fél...s megint magával van elfoglalva, így önző. No ez az oka, hogy miért önzőek az emberek. Ha már valaki haragszik egy kicsit is valakire, vagy elítél egy cseppet, esetleg megvet, lenéz, lekezel, türelmetlen, bunkó és sorolhatnám...no abban a pillanatban az egyén egyértelműen önzően viselkedik, tehát érdemes mindenkinek odafigyelnie. :)


üdv és sok sikert

25/F

LastOne.Left

2010. nov. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Az emberek szeritik az okosokat, de nem szeretik az okoskodókat, ahogy kedvelik a hülyéskedőket, de nem kedvelik a hülyéket. Szép ez a magyar nyelv. Egyébként ha nem vevők a véleményedre (még ha segítő szándékú is), akkor így jártak. Nem kell rájuk fecsérelni az időt.
2010. dec. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
hát végeredményben lehet választani mindenkinek önző vagy nem önző (önzetlen). Alapjaiban Én annak tartottam magam igaz ezt családtagokon uncsi...stb. Velük szemben mindíg is belülről jövő jóindulat vezérelt, és segítettem. De tudod ha innen is már "azt" kapod vissza hogy nem érek rád, most nincs időm...és ez több hétig így megy stb..(akkor mit várunk az idegenektől) meghal benned valami és te is olyan leszel. Sajna ez van. Ha sehonnan nem kap az ember "töltést" nincs miből egy idő után adni...alapjaiban nincs olyan hogy helyes, ki milyen.mindíg is lesznek önző és önzetlen emberek. Az előbbi gyakoribb. Még azt hozzátenném sztem ha valaki elégedett az életével, munkahely, anyagi, belső dolgok..stb, jobb az esély hogy tud önzetlen lenni.
2012. máj. 2. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!