Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Úgy érzem, hogy iszonyat...

Úgy érzem, hogy iszonyat hülyék, elvakultak, önzőek az emberek. Van aki úgy gondolja megéri foglalkozni törődni velük?

Figyelt kérdés

Én azt mondom, hogy ha nem mindig a gyűlölködés meg önzés meg nemtörődömség menne akkor élhetőbb lenne az ország, de úgy érzem lassan, hogy ezen kár agyalnom és akkor leszek idővel a legboldogabb ha szarok mindenkire én is, ahogy ők is teszik.


Tényleg ez lenne az igazi Magyar mentalitás?


2009. dec. 4. 09:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
nem, ez az emberi mentalitás
2009. dec. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan emberek is, akiket leírtál, meg vannak normálisak is. Csak könnyebb észrevenni a rosszat, és átsiklani a jó felett. Én legalábbis ezt figyeltem meg magamon. Szerintem próbálj a jóra fókuszálni. Biztos vannak a környezetedben normális emberek is. Ha nem, környezetet, társaságot kell váltani. A kérdésedre válaszolva: van akivel megéri foglalkozni, és van akivel nem, némi élettapasztalattal meg lehet érezni, kire érdemes időt fordítani. Persze amíg ezt az élettapasztalatot, emberismeretet meg nem szerzed (kb. életed első 25 évében), addig szívás. Lehet, hogy valaki pont ugyanúgy gondolkodik, mint te, hogy szarnak tartja a világot és hülyének mindenkit, viszont ha te odafigyelsz rá, törődsz vele, előfordulhat, hogy pont te adod neki vissza az emberekbe és a világba vetett hitét. A lényeg az, hogy jól kell kiválasztani, akire az idődet fordítod.
2009. dec. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
100%

Kérdés, hogy azt vegyük-e magyar mentalitásnak ami ma a többségre jellemző, vagy azt, ami természetesen alakult ki és jellemző, nem feltétlenül a többségre. Én az utóbbit tartom a magyar mentalitásnak, és ez az értékrendem alapja, ennek próbálok megfelelni. E szerint dolgosak, béketűrők, az apróságokon felülemelkedők vagyunk, jobb időkben optimisták, rosszabb időkben derűsen cinikusak vagyunk, arra gondolva, hogy a víz szalad, a kő marad. Az anyagi javak csak másodlagosak, barátunknak, vendégünknek semmi sem drága az elégedettségéért cserébe. Érdeklődők vagyunk mindenféle tudás iránt és alázatosak a történelemmel szemben. Tiszteljük őseinket és mindenki másnál jobban ragaszkodunk az életünk és boldogságunk alapját jelentő földhöz, abból mindig csak annyit veszünk el, ami nem károsítja. Más vélekedései iránt elfogadók vagyunk, de nem tesszük magunkévá. Szerintem - nagy vonalakban - ez a magyar mentalitás. Bár más népek mentalitásának megértéséhez együtt kell élni velük, ezért nem biztos, hogy mértékadó a véleményem, de egyetlen népnél sem látok/érzek olyan jellemmélységet, olyan mélyen gyökerező, tapasztalt érzelemvilágot, mint nálunk.


Az már egy más kérdés, hogy ma a többségre nem ez a jellemző. Mindennek meg van az oka, így ennek is. Meg kell keresni ezeket, a legnagyobb történelemformáló erővel mindig az uralkodó osztály rendelkezett. Ki "uralkodott" a lejtők idején? Ki mélyítette el a pénz imádatát? Ki züllesztette le az embereket annyira, hogy saját önzésük fontosabb legyen még a családjuknál is? Ki vette el az emberektől a lehetőséget, hogy értékekkel "telítődjenek" növekedésük során? Ki szórta szét a közösségeket? Ezekre a kérdésekre sarkos és egyértelmű választ nem lehet adni, de van egy fő vonala, ami felismerhető. Ezt inkább nem is fejteném ki, tekintettel arra, hogy az ezt a vonalat húzó toll írja a szabályokat is, és a többség gondolatait is.


Én is sokat marcangolom magam mások hülyesége miatt, nálam az az alapszabály, hogy akiben felismerem az embert (emberséget), azzal törődök, akiben nem, azt meg elkerülöm, de nem támadom. Ha valami okból nem elkerülhető, akkor az a szabályom, hogy semmiképp sem ártok neki. Gyűlölni nem tudom a hülyéket, inkább sajnálni, neki üresebb az élete, neki vannak felszínes emberi kapcsolatai (hiszen egy bunkót senki nem szeret igazán).


A boldogság emberenként változik. Ha ezalatt minél jobb anyagi helyzetet értesz, akkor bizony le kell feküdni a kornak, és magasról mindenkire. Ez strucc-politika, viszont a másik út csak erős idegzetűeknek ajánlott. Ha nem tudsz szabadulni az önmarcangolástól, javaslom, hogy találj minél több aktív elfoglaltságot a szabadidődre.

2009. dec. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Eszembe jutott egy bölcs mondás, miszerint:

A ROSSZ EMBER VÉTKÉT MEGVESD, DE MAGÁT, MINT EMBERT SZERESD!

2009. dec. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Jézus Krisztus parancsa: SZERESSÉTEK EGYMÁST, AMINT ÉN SZERETTELEK BENNETEKET.

Ez a szeretet az ellenségre is kiterjed.

2009. dec. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
igen, ilyenek az emberek, de vannak olyanok, akik nem :) és azoknak az embereknek, akik jók,odafigyelnek másokra, szeretik az embereket,önzetlenek, megéri foglalkozni a többi emberrel, mert hogyha már ők sem foglalkoznának velük, akkor ki mutatná meg nekik, hogy milyen jó adni,segíteni,szeretni? mert ha rájönnek, akkor kinyílhatnak, megváltozhatnak...de ehhez látniuk kell maguk előtt egy példát, nem? ha van egy gyereked, nem fogod csak azért beadni az intézetbe, mert rossz...hanem megpbórálod megnevelni, nem? szerintem az önzetlen, gyűlöletmentes emberek dolga megmutatni a többieknek, hogy ez sokkal kellemesebb és járhatóbb út :)
2009. dec. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

24 éves vagyok, elég jó emberismeretem van hál égnek.

A gondom tényleg az, hogy az emberek nagy része egymásra tojik ami egy dolog, de még ha teheti akkor ki is cseszik a másikkal, káröröm tudod. Ez zavar. Én a legtöbb embernek alapból megelőlegezem a kedvességet, mittomén most nagyon apróságokat mondok, megvárom az embert a ház előtt, nem zárom be előtte az ajtót, kinyitom a nénik előtt az ajtót.


Ha valakivel megismerkedek, akkor annak ellenére, hogy nem ismerem, szívesen segítek neki(persze nem az, hogy pénzt adok, hülye én sem vagyok), sorolhatnám,nem nagy dolgok, de ha az emberek nem csak magukra gondolnának és apró dolgokban figyelnének egymásra, akkor kicsit kellemesebb lenne. Pl ide tartozik az is, hogy az utakon a bringások meg az autósok nem gyilkolják egymást. stb sorolhatnám még órákig:)


és tudod amikor azt látod, hogy te megteszel sokmindent, mások meg egy legyintéssel elintézik, hogy ők szarnak mindenki fejére, de persze ha kell valami akkor nyájasak, akkor elgondolkozol, hogy megéri e. Nem haladok afelé rossz úton, hogy sikeres legyek, simán megtehetném, hogy szarok minden ember fejére és ha a csillagok is úgy akarják, hogy elérjem a céljaimat, akkor max egy zsnob balf.sz leszek aki lenézi a pórnépet. Nah ezt nem szeretném, de kérdés, hogy az emberek érnek e annyit.


Elég a politikai életben körbenézni mi folyik ott is az átlagemberek között.

2009. dec. 4. 11:14
 8/14 A kérdező kommentje:
boldogság alatt nem csak az anyagiakat értem értelemszerűen, az önmagában kevés, de persze az se árt.
2009. dec. 4. 11:17
 9/14 A kérdező kommentje:
nem vagyok vallásos:) nem tartom jónak a "tartsd oda a másik orcádat is" témát, az emberek nagy része kihasználná az ilyen embert.
2009. dec. 4. 11:18
 10/14 A kérdező kommentje:
értelemszerűen nem mondtam, hogy nem is próbálom és kapásból minden szar, a gyerek meg más, ott a szülőnek sok a felelőssége, hogy milyen lesz a gyerek.
2009. dec. 4. 11:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!