Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak az én lányom nem ül, és...

Csak az én lányom nem ül, és nem állt fel közel egy évesen?

Figyelt kérdés
Szerdán lesz egy éves.Picit hypoton,és mindössze 7,5 kg, és 70 cm.( szül: 2510 g, 47 cm)Ezt azért írom le, mert állítólag a kisebb súllyal született babák később csinálnak mindent.Fél éves kora óta havi egyszer járunk Dévény tornára, augusztusban 3-szor is voltunk.A gyógytornász szerint nincs nála semmi neurológiai eltérés, és a gyerekorvos még a lazább izomzatot se szúrta ki.Fél évesen forgott mindkét irányba, 8 hónaposan a kezére támaszkodva ül,és kúszni kezdett.Mászni 11 hónaposan kezdett, igaz, abbahagyta 2 nap után, lehet, megijedt valamitől.Ráült a sarkára, egyszer játékba kapaszkodva felült, egyszer feltérdelt, de ennyi!!Úgy ül, ha egy kézzel megkapaszkodhat valamiben.Mindenki azt mondja, ne aggódjak, de szerintem mindenki más ezt tenné a helyemben.Nem gondoltam volna, hogy az egy éves lányommal nem tudok majd ülve játszani, nem tudom levinni a játszótérre, mert nem tudom hintába tenni..És tudom, hogy minden baba máshogy fejlődik, de ezt azok az anyukák mondják, akiknek mindent korán csinált a gyerekük, és lila gőzük nincs arról, hogy ezen hogy lehet stresszelni.Utoljára 18 évesen voltam ilyen vékony.A felállás nem idegesít, de miért nem ül??Gyenge a hátizom?Nincs meg hozzá az izomtömege?MIÉRT??
2011. szept. 16. 12:27
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
100%

... na ez azért érdekes lenne...

gyógytornász anyuka vagy, de szerinted minden rendben a babáddal, mégis itt, a neten kérdezed, hogy szerintünk minden rendben-e. És a szakmáddal mégsincs olyan ismeretséged, hogy komolyabban, mások is megvizsgálják a körzetin kívül.

Mindegy, ez már nem a témához tartozik, csak ez azért így... na, szerintem te is érzed a sztori furcsaságát.

2011. szept. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:

13.15 :) ott a pont :)

ez nekem is nagyon furán jött ki.

2011. szept. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 A kérdező kommentje:
Én nem mondtam, hogy minden rendben van vele,ezért vittem nálam jártasabb gyógytornászhoz, aki szakgyógytornász.Nem azt kérdeztem tőletek, hogy rendben van -e a lányom?Nincs a szakmában ismertségem, mert egy évet dolgoztam mindössze.Pályakezdőnek számítok, de ti még erről sem hallottatok nyilván..Ehhez meg már semmi közötök nincs.Úgy látszik, ti nem bíztok meg senkiben, és nektek furcsa, hogy van, aki bízik az orvosban, a védőnőben, és a gyógytornászban.Nagyon jó szakemberek mind, és mivel ez már nem a kérdéshez tartozik, nem kérek több kedves kioktatást.
2011. szept. 20. 13:56
 44/49 anonim ***** válasza:

Mármint miről nem hallottunk? hogy pályakezdő? igazad van, kb. 17 éve nem hallottam erről, ugyanis akkor voltam 18 éves és akkor álltam be dolgozni. (azóta este, munka mellet képeztem magamat).

Csak tudod neked sem kellett volna támadni és írni hogy a te gyereked márpedig jól fejlődik mert azt mondják. Te írtad ezt, hogy ezt mondja az orvos, védőnő....

_Igazad van, ez tényleg meddő vita. Aki nem tudja elfogadni más véleményét az inkább ne kérdezzen.


Gyermekednek javulást és jó egészséget nektek!

2011. szept. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
100%

Szia, megint én vagyok, a tegnapi, aki nem bízott meg a gyermekorvosában, védőnőjében és még igaza is lett.

Te most akkor, ha jól értem és visszanéztem a dátumokat minden áldott nap ott vagy a gyermekeddel a rendelőben????? és csodálkozol, hogy inkább elhajtanak, mert elegük van belőled???? én ezért vittem többek között magánrendelésre, egyrészt, hogy ne futószalagon vizsgálják, hanem CSAK AZ ÉN GYEREKEMMEL TÖRŐDJENEK, SENKI MÁSÉVAL, másrészt mert nem kellett beutaló, és amikor igazam lett a legszívesebben bevallom megráncigáltam volna a gyerekorvost a hajánál fogva, gondolj már bele, hogy mi lehetett volna a gyerekemmel, ha ÉN nem figyelek rá! Majd 20 év múlva, amikor még mindig nem bírod még addig sem elrugdalni, hogy rendes szakmát tanuljon, mert a csecsemőkori rendes fejlesztés kihat az intelligenciájára akkor mit mondasz neki? Bocs kislányom, de akkor nem hallgattam a gyakori kérdéseknél a tapasztalt anyukákra, akik segíteni akartak, hanem a hülye gyerekorvosra hallgattam???


A védőnő pedig nem orvos!!! és ezt soha ne felejtsd el! a védőnődnek nem az a dolga, hogy szakvéleményt mondjon orvosi kérdésekben, vagy beutalót adjon, még ahhoz sincs joga, hogy a beutalót lepecsételje, vajon miért???? MERT NEM SZAKKÉPZETT ORVOS, CSAK VÉDŐNŐ, ÉS NEM AZ A DOLGA AZÉRT!


Hát tudod mit???? Én biztos nem írok többet és nem is válaszolok neked, mert látom, hogy te nem azért jöttél ide, hogy a gyermeked fejlesztéséhez tanácsokat kérj-kapj, hanem azért, hogy azt írogassuk neked, hogy a gyermeked tökéletes, áááá, semmi gond, áááá, majd megtanulja később! ááá, laza az izomzata, ahogy egy mezei tornász mondja, áááá, elég a havi egy dévény!

remélem most elégedett vagy a válaszommal!

de magamban azt gondolom, hogy igenis baja van a gyermekednek és nem tudom még mindig, hogy mire vársz, arra, hogy miattad csak speciális úton lehessen fejleszteni? Azt kire fogod majd, a gyerekorvosodra, aki majd úgy néz rád, ahogy az enyém rám???


JObbulást a gyermekednek, neked pedig végre észheztérést!


- a hangnemet pedig azért szántam, mert tényleg elegem van már ebből a kérdésből és a válaszaidból! -

Jöhet a lepontozás!

2011. szept. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:

:) Én felpontoztalak, mert ez az anyuka tényleg csak ámításra vágyik, bár tudja jól, hogy valami nem stimmel.


Jó egészséget a picinek.

2011. szept. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:

én meg a koraszülöttes anyuka vagyok. csak gondoltam leírom mi volt a korai fejlesztőben:

több mint egy órát beszélgettünk ott a szakemberrel, kikérdezett egészen a terhességtől kezdve. figyelte a lányomat, hogy miket csinál, adott feladatot is. azt mondta egy pici elmaradás van a lányomnál, az a két hónap amivel hamarabb született. mivel heti kétszer járunk gyógytornára így azt fejleszteni már nem tudják, de ha gondolom heti 1-2 alkalommal egyéni vagy csoportos foglalkozásra elvihetem. Nem feltétlenül szükséges, döntsem el én. Ha az lenne mondanák, de így rám bízzák. S én megállapodtam velük hogy heti egyszer viszem a lányomat. ez már így akkor heti 3 foglalkozás lesz neki és bízok abban hogy minél hamarabb behozza a lemaradását. a lányom orvosi hiba miatt született hamarabb. aztán orvosok kezelték félre, ráadásul a védőnővel is bakot lőttünk, mert ő is félretájékoztatott. én azóta, lassan 10 hónapja senkire nem hallgatok csak a saját ösztönömre!


Én sem írok ide többet, minden jót nektek.

2011. szept. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
100%
Kedves korababás anyuka, én vagyok a "nem hiszek a védőnőnek, orvosnak és megyek a saját fejem után és leordítom a kérdezőt anyuka" :-))) Látom, hogy mi egy nyelvet beszélünk, és bevallom nagyon örülök, hogy még egy ilyen anyukát találtam! - az én kisfiam szülés közbeni traumát szenvedett a sürgősségi császár miatt - Nagyon sok örömet kívánok a gyermekednek és legfőképpen egészséget, mert egy ilyen anyuval a háta mögött kifordíthatja a világot a tengelyéből :-)
2011. szept. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
hát, ilyen szép dícséretet régen kaptam. :) köszönöm. és tényleg egyet értünk. nektek is jó egészséget és minden jót és legyen nagyon ügyes a picid.
2011. szept. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!