Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak az én lányom nem ül, és...

Csak az én lányom nem ül, és nem állt fel közel egy évesen?

Figyelt kérdés
Szerdán lesz egy éves.Picit hypoton,és mindössze 7,5 kg, és 70 cm.( szül: 2510 g, 47 cm)Ezt azért írom le, mert állítólag a kisebb súllyal született babák később csinálnak mindent.Fél éves kora óta havi egyszer járunk Dévény tornára, augusztusban 3-szor is voltunk.A gyógytornász szerint nincs nála semmi neurológiai eltérés, és a gyerekorvos még a lazább izomzatot se szúrta ki.Fél évesen forgott mindkét irányba, 8 hónaposan a kezére támaszkodva ül,és kúszni kezdett.Mászni 11 hónaposan kezdett, igaz, abbahagyta 2 nap után, lehet, megijedt valamitől.Ráült a sarkára, egyszer játékba kapaszkodva felült, egyszer feltérdelt, de ennyi!!Úgy ül, ha egy kézzel megkapaszkodhat valamiben.Mindenki azt mondja, ne aggódjak, de szerintem mindenki más ezt tenné a helyemben.Nem gondoltam volna, hogy az egy éves lányommal nem tudok majd ülve játszani, nem tudom levinni a játszótérre, mert nem tudom hintába tenni..És tudom, hogy minden baba máshogy fejlődik, de ezt azok az anyukák mondják, akiknek mindent korán csinált a gyerekük, és lila gőzük nincs arról, hogy ezen hogy lehet stresszelni.Utoljára 18 évesen voltam ilyen vékony.A felállás nem idegesít, de miért nem ül??Gyenge a hátizom?Nincs meg hozzá az izomtömege?MIÉRT??
2011. szept. 16. 12:27
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
Miért hagyod, hogy a gyerekorvos ilyeneket mondjon állandóan, a napnál is világosabb, hogy nem jó gyerekorvosod van!!!! MIndenki megmondta már neked, hogy vidd fejlődésneurológushoz, mert az ORVOS!!! ne gyógytornászhoz hurcold, meg a fene tudja kikhez, mert mindenre megvan a megfelelő torna, megfelelő fejlesztés, amit a fejlődésneurológus tud megmondani neked, és oda is irányít. Ne haragudj, de... most már tényleg nem tudom mit vársz még a válaszolóktól.
2011. szept. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:

a koraszülöttes anyuka vagyok....a korai fejlesztés nem arról szól hogy gyagyás lenne a gyermeked.

mint írtam 14 hónaposom gyönyörűen fejlődik és holnap viszem a korai fejlesztőbe. ott átvizsgálják, ha valami fejlesztés kell akkor ingyen megadják. továbbküldenek ha szükséges. egy ilyen fejlesztőben pszichológus, gyógytornász, logopédus foglalkozik a babákkal, általában 0-3 éves korig.

azt mondod sok helyre viszed a babádat. akkor leírom én hová hordom: 4 havonta koraszülött utógondozó, 6 hetente vérvétel,(eddig 13-szor vettek vért tőle) egy éves korig 3 hetente védőnő és 3 hetente körzeti orvos, 4 hónapos kortól heti egy dévény, 8 hónapos kortól hozzájött a heti egy vizi gyógytorna, 3 havonta szemészet, (most voltunk ötödjére), holnap viszem a korai fejlesztőbe. és megyek mert vinni kell és lám nagyon megérte ez sok menetel. még ha anyagilag padlóra is mentünk!


ha gondolod várd meg míg magától megtesz mindent, de ha van egy kis időd vidd el őt szakorvoshoz már csak azért is hogy te megnyugodj. Tudod nem szabad összehasonlítani a babákat, a védőnőd is hülyeségeket mondott azzal hogy az ő gyereke....viszont jól tette hogy elirányított egy helyre ahol tényleg megvizsgálják a babádat. én egy hete kértem időpontot és holnap délelőtt vizi torna majd délután fejlesztő lesz.

írd már meg mikor viszed a picit, kíváncsi vagyok mit modnanak, remélem semmi baj nincsen.

2011. szept. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 A kérdező kommentje:
Még csak ma kérek majd időpontot, egy szakértői bizottság fogja megvizsgálni, és utána döntenek, hogy egyéni torna, vagy speciális víz alatti HRG torna kell -e neki.De lehet, hogy egy hónap múlva kapunk csak időpontot.Addig sem hagyom majd békén.A gyógytornászunk azt mondta, ha mászik, ő már nem is ragaszkodik hozzá, hogy vigyem, döntsem el én.Ezért vágott mellbe az, hogy korai fejlesztés.De viszem majd én is ahová csak kell! Előző válaszolónak csak annyit mondok, hogy te nem láttad, és nem is vizsgáltad a gyereket.A gyerekorvos, a védőnő, és a gyógytornász egybehangzóan azt mondták, hogy nincs szüksége neurológusra!Ők látták, ismerik, felelősséget vállalnak a gyerekért, és el tudják dönteni, hogy indokolt -e.Ennyi szakember csak nem tévedhet!Egyébként a bizottságban is lesz orvos.
2011. szept. 20. 06:53
 34/49 anonim ***** válasza:

A korai fejlesztő nem gyagyásoknak van, még csak nem is feltétlen beteg gyerekeknek. Lehet, hogy csak kicsit le van tapadva egy kis izma, amit nem vettek észre, nem tudta kimozogni.

Nem egy ismerősöm gyereke járt korai fejlesztőbe, ami egy nagyon jó dolog. Félreérted őket, és talán a neve ijesztő neked. De inkább örülj, hogy tb alapon megkapjátok ingyen. Ha nem javasolja a gyógytornász, akkor is elvinném.

Nekünk is anno azt mondta a védőnő, szerinte nem szükséges gyógytornász, de ha úgy érzem, vigyem el. Meg is tettem, nem tartott semeddig, és bár nem kellett járnunk, elmondott olyan technikákat, ami segített a babámnak kimozogni a problémát.

2011. szept. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 A kérdező kommentje:
Köszi!Már felvettem velük a kapcsolatot, és mivel nincs másfél éves, nem kell bizottság elé vinnem, elég egy kérvényt írnom, és jár neki.A védőnő szerint is az volt a gond, hogy hetente kellett volna neki a Dévény torna, nem havonta.Már megnyugodtam, mert így akár hetente kétszer is jár majd neki torna, vagy ami még jobb lenne, a víz alatti torna.Azt még élvezné is.Még ma megírom a kérelmet.
2011. szept. 20. 10:43
 36/49 anonim ***** válasza:

Szia, a hozzászólásodhoz annyit fűzök, hogy se a védőnő, de a gyógytornász, de a gyerekorvos se vállal felelősséget igazából a gyermekedért! Mindent ki lehet ám magyarázni, nekik könyebb dumálni, mint tenni valamit. Miért ki tehet ellenük valamit? Hát senki! Azt csinálnak, beszélnek amit akarnak, szerinted miért nem jelentik fel őket? mert a szó elszáll....nálunk is ez van!

Én aztán tudom, miről beszélt a fenti válaszoló, mert engem a gyerekorvos és a védőnő kánonban ordított le, hogy mit akarok az akkor három hónapos gyerekemtől, miért nyomja ki magát, stb. ne eröltessem, mert diszlexiás lesz, diszgráfiát, minden gyerek más, stb-stb-stb. szövegekkel jól leintettek, szinte kiabáltak velem. De én csak mentem a saját fejem után, mert tudtam, hogy nem stimmel valami a kisfiamnál!

És tudod mit! IGAZAM LETT!!! Magán gyerekorvos küldött el minket magánfejlődésneurológushoz, aki tornát mutatott nekünk, ellenőrzött minket, és havonta vissza kellett vinnem, és igenis Ő volt az, aki felelősséget vállalt a fiamért, és lelkiismeretesen ellenőrizte a torna hatását, új gyakorlatokat mutatott és amikor már azt mondta, hogy minden okés, nem is lejmolt le minket több pénzzel.

A mai napig hálás vagyok neki! és a magánorvosomnak is! A magánorvosom annyit mondott, hogy a letapadt izmait a háziorvosomnak látnia kellett volna, ha csak annyit tesz, hogy hasra fekteti a gyereket! A háziorvos meg itt tudod mit mondott amikor mentem hozzá a leletekkel, és az orvosi papírokkal, amiket kaptam????????? SEMMIT!!!! az égivlágon semmit!!! Pedig már lassan 30 éve praktizál! hát tudod mit, így bízz meg az orvosaidban.

Egyébként egyetértek a hozzászólókkal, fejlődésneurológus tudja megmondani neked a helyes kezelést, mert ő tudja mire milyen gógymód kell, lehet, hogy elég lenne otthon tornáztatnod, nem is kéne elhordanod.

A bizottság véleményére én is kíváncsi leszek majd, írd meg feltétlenül!

2011. szept. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:

kedves kérdező...én akorababás anyuka vagyok.


azt írod: "Te nem láttad, nem vizsgáltad a gyereket"....ja, sem én sem más nem látta itt és nem vizsgálta! akkor minek kérsz tanácsot? itt jó szándékúan írtunk neked és te támadtál, nem tetszett amit írtunk...és itt SENKI nem látta a te gyerekedet, akkor meg minek kérdeztél minket?????????


Én csak azt tudom hogy 4 hónaposan mikor láttam valami gond van, kérdés és vélemény nélkül vittem magán dévényre. és aztán úgy állítottam oda a fejlődésneurológiára (utógondozó) hogy irják ki a HRG-t. Nem vártam megerősítésre, igaz korababa lett a lányom! és ha el van maradva, nem haragszom ha megmondják, sőt, tudom mire kell figyelnem!


További jó egészséget nektek, remélem hamar beügyesedik a gyermeked...


(nekünk válaszolóknak egy tanulság: legközelebb ne szólj szám-azaz ne írj billentyű)

2011. szept. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:

nem bántani akarlak de egyre jobban meglepődök rajtad! a babádról van szó!!! nem értem, hogy ha 30 anya leírja, hogy vidd el fejlődésneurológushoz akkor miért azt szajkózod, hogy a babádnak márpedig semmi baja. az a baj, hogy a mozgás lemaradás ha nincs kezelve akkor értelmi lemaradást okozhat. ezt komolyan kell venni!

a gyerekorvoshoz vidd ha oltás van vagy ha megfázott, a védőnő azért van, hogy ha bántalmazva vagy rossz körülmények között élne a babád akkor segítsen, a gyógytornászod meg sajnos nem jó szakember, havi 1 kezelés???


nem tudom mi az, hogy megbízol bennük, nem az ő szakterületük, és az meg végképp vicc, hogy felelősséget vállalnak! ezt honnan veszed?

ha 1 év múlva ne adj Isten kiderülne, hogy félrekezelték és következménye lesz akkor adnak neked egy új gyereket?

egyedül a te felelősséged, hogy a gyereked minden támogatást megkapjon!!!


remélem nem bántottalak meg, nem az volt a szándékom csak nem tetszik ez a strucc-politika amit csinálsz!

sok sok egészséget és gyors felzárkózást kívánok a kicsidnnk! :)

2011. szept. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 A kérdező kommentje:
Dehogy támadtam!Senkit nem támadtam.Persze, nem örültem,annak amit írtatok.Csak még jobban aggódtam, és egész éjjel nem aludtam.Nem hurrogtam le senkit,és nem is neked írtam azt, amit, korababás anyuka.Bocs, hogy azoknak hiszek, akik látták, vizsgálták, és szemmel tartják a lányom fejlődését minden téren!Igen, kérdeztem, mert kíváncsi voltam, és szerettem volna néhány tanácsot.De mint írtam is, többet nem teszek fel ilyen kérdést.Nem vagyok olyan anyuka, aki nem figyel eléggé a gyerekre, a saját megérzésemből jutottunk el Dévényre is.Most majd korai fejlesztés jön, és babaúszás.Egyébként pedig fél éve minden nap tornáztatom itthon, kádban úsztatom, nagy labdán rugóztatom, másztatom stb.Én megadtam neki a maximális segítséget, de helyette nem tudom megcsinálni.Épp ma voltam a gyerekorvosnál javaslatért a fejlesztésre, elmondtam ezeket, és még mindig nem látja indokoltnak a neurológust.Mondjam azt, hogy nem hiszek magának? Neurológiailag rendben van a kicsi, erre már rég felhívták volna a figyelmemet, ha más nem, a gyógytornász, aki mondhatta volna azt, hogy gyertek hetente ( neki elég jól megfizettem a munkáját, és nem is bántam meg!)A védőnő is azt mondta: a neurológus se tett volna mást, mint hogy tornát javasol.Köszönöm, több választ nem kérek, főleg ilyen hangnemben.
2011. szept. 20. 12:49
 40/49 A kérdező kommentje:
Épp ma kérdeztem rá erre is a gyerekorvostól, hogy mi van akkor, ha később tanul meg ülni, és állni.Ő is azt mondta, hogy semmi!!A kúszás, mászás kimaradásának lehet valami következménye, de ő kúszik is, és mászik is.Egyébként én magam is gyógytornász vagyok, nem vagyok hülye.Köszi szépen a válaszokat, de elég is volt.
2011. szept. 20. 12:53
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!