Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak az én lányom nem ül, és...

Csak az én lányom nem ül, és nem állt fel közel egy évesen?

Figyelt kérdés
Szerdán lesz egy éves.Picit hypoton,és mindössze 7,5 kg, és 70 cm.( szül: 2510 g, 47 cm)Ezt azért írom le, mert állítólag a kisebb súllyal született babák később csinálnak mindent.Fél éves kora óta havi egyszer járunk Dévény tornára, augusztusban 3-szor is voltunk.A gyógytornász szerint nincs nála semmi neurológiai eltérés, és a gyerekorvos még a lazább izomzatot se szúrta ki.Fél évesen forgott mindkét irányba, 8 hónaposan a kezére támaszkodva ül,és kúszni kezdett.Mászni 11 hónaposan kezdett, igaz, abbahagyta 2 nap után, lehet, megijedt valamitől.Ráült a sarkára, egyszer játékba kapaszkodva felült, egyszer feltérdelt, de ennyi!!Úgy ül, ha egy kézzel megkapaszkodhat valamiben.Mindenki azt mondja, ne aggódjak, de szerintem mindenki más ezt tenné a helyemben.Nem gondoltam volna, hogy az egy éves lányommal nem tudok majd ülve játszani, nem tudom levinni a játszótérre, mert nem tudom hintába tenni..És tudom, hogy minden baba máshogy fejlődik, de ezt azok az anyukák mondják, akiknek mindent korán csinált a gyerekük, és lila gőzük nincs arról, hogy ezen hogy lehet stresszelni.Utoljára 18 évesen voltam ilyen vékony.A felállás nem idegesít, de miért nem ül??Gyenge a hátizom?Nincs meg hozzá az izomtömege?MIÉRT??
2011. szept. 16. 12:27
1 2 3 4 5
 11/49 A kérdező kommentje:
Bennem fel sem merült, hogy nem jó a gyerekorvos.Főorvos, oktató orvos, több évtizeddel a háta mögött.A gyógytornász szintén nagyon elismert szakember, a doki is, és a védőnő is őt ajánlotta.És minden alkalom után erősödött a kicsi.Talán ha nem havonta egyszer jutunk el, nem itt tartanánk.Kérek beutalót neurológushoz, és babaúszásra is lehet elviszem.Az az egy vigasztal, hogy bár le van maradva, önmagához képest ügyeskedik minden nap.Mindig van valami új mutatványa, és én annak is örülök, hogy milyen szépen eljátszik négykézláb.Köszi a válaszokat, de azt hiszem, ez volt az utolsó, amit a mozgásával kapcsolatban feltettem.A sírás környékez..
2011. szept. 16. 13:23
 12/49 anonim ***** válasza:

még mindig én. :)Ö nézd csak mit találtam neked?


[link]

2011. szept. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:

jaj, ne sírj kérlek :(

ne aggódj, azért kell vinni orvoshoz hogy ott megfelelő választ kapjál! ha gond van ők küldenek majd tovább. nekem is nagyon nehéz volt tudomásul vennem hogy a lányom két hónappal késik midnenben. hogy mint más babák 6 hónaposan még nem ült. hogy egyévesen még nem jár, és nem szabad sétáltatni sem kézenfogva. de tudom gond van vele, és dolgozik rajta két gy.tornász is. ne aggódj, minden rendben lesz.


az orvoskról annyit: anyámat, nagyapámat orvosi műhiba tette tönkre. az én terhességemet szintén, hiába volt fogadott doki. a gyerekemet félrekezelték...szóval sokszor csak látszat a jó orvos. midnenképpen írj vissza mi volt és jó egészséget!!

2011. szept. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 krisztivan ***** válasza:
Hát amiket írtál (feltérdel,sarokra ült,mászott)ezeket tudja a babád de sajnos tényleg lehet megijedt valamitől.Ettől függetlenül én is javasolnám a neurológust és akkor lehettek megnyugodva.A kisfiam is csak 8 hósan kezdett el kúszni aztán 9 hósan 1x felült és utána 2 hétig nem volt rá hajlandó.1 éves és már kapaszkodva lépeget de ha valamivel elesik akkor Ő bizony többet azzal a játékával nem áll föl.Ez van.Szép napot nektek és járj utána.
2011. szept. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 A kérdező kommentje:
Vida Ágnest is megkérdeztem, nem is egyszer.Chat-eltünk is.Szerinte a laza izomzat a gond, és a víz sokat segíthet, mert olyan hatások érik az idegrendszerét, amit szárazföldön soha nem szerezhetne meg.Kúszni 8, mászni 11 hónaposan kezdett, ez még normális kategória.Hát igen, az ülés aggaszt engem is!
2011. szept. 16. 13:27
 16/49 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én kisfiam is 39 hétre, és kis súllyal született,2360g és 45 cm. Nálunk is inkább genetikai oka lehetett, mert problémát nem találtak nála, és mi a szülei is hasonló méretekkel jöttünk világra.

Szóval ő sem siette el a dolgokat, 1 évesen nem ült ő sem! Én is marha ideges voltam, de ezen kívül végül is mindent csinált, amit korához képest elvárható lenne, forgott mindkét irányba 6 hónaposan, mászni 9 hósan kezdett, rá pár napra kapaszkodva fel is állt, és egy éves korára kapaszkodva lépegetett. Csak ez a fránya ülés nem jött össze. Nem is akarta, nem is próbálta. Ha a hintába beültettem, úgy megmaradt, de a földön már nem. Aztán mégiscsak megtetszett neki, és egyre inkább próbálgatta, eleinte csak úgy ment, hogy a sarkára ült, de 13 hósan már ezen a téren sem volt probléma. Mi nem voltunk vele orvosnál, mert a háziorvos azt mondta, még várjunk egy kicsit, és végül is addigra ült, mire lejárt a "haladék".

Megértem, hogy aggódsz, nálunk csak az ülés hiányzott, de attól is tiszta ideg voltam, hogy valami baja lehet. Az a baj, hogy másznia mindenképp kellene, mert az az egyik legfontosabb lépés a mozgásfejlődés során. Mászással fejlődik, erősödik a hátizom, ami meg az ülésnél segít.

Nem tudom milyen lehetőségeitek vannak, de én is csak azt tudom mondani, hogy másik szakemberhez is el kéne vinnetek, mert annak ellenére, hogy járt dévényre, így is sokmindent nem csinál, amit kellene.

Biztos nincs nagy baj, amin ne tudnának segíteni, ne aggódj, de mindenképp meg kéne találni az okát, amiért nem halad a mozgásfejlődése. Kitartást, és sok sikert kívánok!

2011. szept. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:

még mindig a korababás vagyok.


mi is eleinte maszekban hordtuk a lányomat dévényre. szomorú hogy míg maszekra egyből volt időpont, addig hónapokig nem tudtunk arról hogy ez van sztk alapon is. s igen, nagyon nehezen lehet ezt megfizetni. mi is rengeteg orvoshoz hordtuk, hordjuk a lányomat, olykor maszek alapon.


a víz middenképen jó, én csak azért írtam hogy hátha lenne spec. vizi torna felétek. a lányom akkor kezdett rohamosan fejlődni mikor elkezdtünk a vizire járni.

2011. szept. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 A kérdező kommentje:
A hasra fordulással és a kúszással is úgy volt, hogy megmutatta, hogy tudja, aztán nem csinálta egy hétig.De azután viszont folyamatosan.Remélem a mászással is így lesz.Nem sírok,csak közel állok hozzá.Mindenképp elviszem, bár hamarabb kellett volna.De engem mindig vigasztalt a tény, hogy ha több orvos se lát ebben semmi furcsát, akkor nagy baj nem lehet.
2011. szept. 16. 13:32
 19/49 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

Ezt a kérdést én tettem fel pár hete!csak azért linkeltem be mert pár válaszoló van közte akiknek 1 évesen ült először a babája!Csak szeretnélek megnyugtatni,mert tudom mit érzel,mindenképpen vidd el neurológushoz és másik gyógytornászhoz,biztos tudnak segíteni és gyorsan megtanul majd mindent:)

2011. szept. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
Küldök neked újabb 10 pofont és egy áramszünetet:)
2011. szept. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!