Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak az én lányom nem ül, és...

Csak az én lányom nem ül, és nem állt fel közel egy évesen?

Figyelt kérdés
Szerdán lesz egy éves.Picit hypoton,és mindössze 7,5 kg, és 70 cm.( szül: 2510 g, 47 cm)Ezt azért írom le, mert állítólag a kisebb súllyal született babák később csinálnak mindent.Fél éves kora óta havi egyszer járunk Dévény tornára, augusztusban 3-szor is voltunk.A gyógytornász szerint nincs nála semmi neurológiai eltérés, és a gyerekorvos még a lazább izomzatot se szúrta ki.Fél évesen forgott mindkét irányba, 8 hónaposan a kezére támaszkodva ül,és kúszni kezdett.Mászni 11 hónaposan kezdett, igaz, abbahagyta 2 nap után, lehet, megijedt valamitől.Ráült a sarkára, egyszer játékba kapaszkodva felült, egyszer feltérdelt, de ennyi!!Úgy ül, ha egy kézzel megkapaszkodhat valamiben.Mindenki azt mondja, ne aggódjak, de szerintem mindenki más ezt tenné a helyemben.Nem gondoltam volna, hogy az egy éves lányommal nem tudok majd ülve játszani, nem tudom levinni a játszótérre, mert nem tudom hintába tenni..És tudom, hogy minden baba máshogy fejlődik, de ezt azok az anyukák mondják, akiknek mindent korán csinált a gyerekük, és lila gőzük nincs arról, hogy ezen hogy lehet stresszelni.Utoljára 18 évesen voltam ilyen vékony.A felállás nem idegesít, de miért nem ül??Gyenge a hátizom?Nincs meg hozzá az izomtömege?MIÉRT??
2011. szept. 16. 12:27
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
A Dévényes nem nyugtat meg? Vidd el még más szakemberhez is,hátha az tud olyan magyarázatot adni amitől megynugszol kicsit. Egyébként tul nagy baj szerintem sincs. Időre született?
2011. szept. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 A kérdező kommentje:
Igen, a 39. héten született.Nálunk ez örökletes, én voltam ilyen pici.Egy évesen én is csak 8 kilós voltam, megnéztem a kis könyvet.Császáros volt, nem volt oxigénhiány.Bízom a gyógytornászban, ezzel nincs gond.Amikor mászni kezdett, azt mondta, megnyugodhatok.De valamiért abbahagyta, ezért jövő héten még elviszem tornára, és persze itthon is tornáztatom lelkesen.Agyban ő már mindent tud, dühíti is, ha fel akar kapaszkodni, de nem sikerül.Nincs járókánk, egyedül a kiságyban tudna felállni.A gyógytornász is azt mondja, ne aggódjak..próbálok nem görcsölni ezen, mert minden nap csinál valami újat, és az okosságával kárpótol.De amíg nem sikerül neki, addig nem nyugszom meg.Köszi!
2011. szept. 16. 12:42
 3/49 anonim ***** válasza:

az egy dolog, hogy mit mond a gyógytornász, de a neurológus mit mondott?

ezt egyébként nem is értem hogy mondhatott ilyet egy dévény tornász, ne érts félre, nem azt mondom, hogy beteg a babád de egy tornász nem adhat neurológus véleményt!!!


meg az is furcsa, hogy havi 1 alkalommal kellett járnotok, nálunk a hypoton babáknak heti 1-2 alkalom a javasolt.

első körben én dévényest váltanék és visszamennék neurológushoz. 10 hónapos korában voltatok?

mert akkor kötelező ha még nem mászik vagy nem ül, ugye küldött a gyerekorvos?


megértem, hogy aggódsz, én is aggódnék, és ez a dolgod mint az anyukája. orvostól orvosig és tornásztól tornászig kell menni míg valaki nem tud segíteni, nem tud olyan módszert ami tényleg használ. nagyon sok ilyen van, tsmt, dévény, úszás, korai fejlesztő, mágneses terápia, stb.

minél előbb el kell ezeket kezdeni, hogy gyorsan behozza a lemaradását :)

kitartás!!!

2011. szept. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
Az en gyermekem mindent koran csinalt ugyan, de en megis azt gondolom, hogy igen, mind maskepp fejlodik, de 1 evesen ulnie mar tudnia kellene. En is stresszelnek a helyedben, nem akarlak megbantani, nem rosszindulatbol mondom. Szerintem vidd el mas gyogytornaszhoz, tobb szem tobbet lat. Jobb, ha az ember tisztaban van vele, hogy mi a helyzet, hogy lehet rajta javitani, minthogy a bizonytalansag felemessze. Szerintem cselekedj mihamarabb, mind a gyermek, mind magad miatt. Ha semmi baj nincs, akkor legalabb megnyugszol, ha netan megis, akkor meg segitenek, hogyan lehet javitani a dolgon. Minden jot kivanok!
2011. szept. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 A kérdező kommentje:
Az egész megyében csak ő van, és egy másik nő, aki Dévényes.Ezt úgy értette, hogy nincs nála semmi kóros dolog, egyedül a laza izomzat akadályozza.Azért havi egyszer, mert szerencsétlennek nem volt hamarabb időpontja, és én se bírtam volna egy héten 2-szer 4000 ft-ot kiadni.Nem voltunk neurológusnál egyszer sem!Fél éves kora után minden tanácsadáson szóba hoztam az akkor még pici lemaradást az orvosnak, aki nem mondott erre semmit, csak annyit, hogy elég tágak a határok, hogy egy gyerek megcsináljon valamit.10 és fél hónapos volt, amikor a helyettesének (mert az ő orvosa vagy 2 hónapig nem volt) szóba hoztam, hogy ennyi idős, nem ül, nem mászik, nem áll stb.Erre legyintés: majd fog!Ingerelni kell!És folytassák a tornát!Ezzel utamra bocsájtott! Újszülött kora óta minden hónapban megvizsgálja a doki, és mindig mindent rendben talált, ezért én se nyugtalankodtam.Tornára is csak az anyai megérzésem miatt vittem el.
2011. szept. 16. 12:54
 6/49 anonim ***** válasza:

Egyet értek az előttem szólókkal, ne haragudj, talán megnyugtatásra vágytál, de szerintem is kéne tudni ülnie. Másik dévényes, másik orvos, és igen, neurológus sem árt, ha látja.

Az is lehet, hogy semmi baja, de megértelek teljes mértékben, nekem is volt olyan mozgásfejlődési problémám a babámmal, amit nem hittem el a gyógytornásznak, hogy rendben van, és jól tettem.

2011. szept. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:

szia

lányom lassan 14 hóanpos lesz. 32 hétre született 42cm és 1980g van. Súlyosan hypotón. 4 hónapos korától járunk Dévényre és 8 hónapos korától pluszban vizi gyógytornára.

Ő: átfordult 7-8 hónaposan, ült 9 hónaposan, mászott 10 hónaposan, és elmúlt pár nappal egy éves mikor kézenfogva elindult. a gyógytornászunk ma is azt mondta ne járjon, inkább négykézlábazzon mert még gond van a lábával.


én sem szeretnélek megbántani, de szerintem is nagyobb gond lehet mint amit a gyógytornászotok mond. szerintem mást nem sztk alapon valamilyen tornára szüksége lenne a babának. ha kell vidd át másik városba, megyébe, mi is vittük már át a picit.

szóval mint ahogyan írtad hogy a kisebb súlyúak később csinálnak mindent, de lásd a mi példánkat. van olyan volt koraszülött babatársunk aki 27 hétre született és ő egy évesen nem ül, nem mászik....


biztosan nincs közeletekben szakember? mert ez úgymond nem "normális" dolog.

2011. szept. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 A kérdező kommentje:

Itt nincs sztk alapon torna babáknak, de babaúszás van.Nem beteg a gyerek, a védőnő, a gyógytornász és a gyerekorvos szerint is egészséges! Hát, nem nyugtattatok meg, sőt, totál beparáztam!!De kérek majd beutalót neurológushoz.

Egyébként mi van, ha később tanul meg ülni?Mert azt tudom, hogy a kúszás, mászás hiánya miket okozhat.De mi van akkor ha később tanul meg ülni?És mi van akkor, ha 14-15 hónaposan áll fel?Szerintem semmi! De finoman szólva nem nyugodtam meg..Egyébként okos baba nagyon. 5-6 tudatos szava van, tapsol, pápázik, lapozza a mesekönyvet, figyelmes, érdeklődő.Szóval értelmileg nagyon is rendben van.

2011. szept. 16. 13:11
 9/49 anonim ***** válasza:

neurológushoz nem azért viszik a babákat mert nem okosak.

elhiszem, hogy rossza ezt olvasni de az agy elég összetett szerv, muszáj lenne látni. és felháborító, hogy az orvosotok csak legyünk miközben kötelező elküldenie ha nem ül 10 hónaposan!!!

biztos, hogy a helyedben átmennék másik városban és alaposan kivizsgáltatnám, mert kell lennie megoldásnak!

ez így a babádnak sem jó, hogy csinálná de nem képes rá valami miatt amit nem is tudjátok mi :(

korai fejlesztőbe is kérj beutalót, az is sokat segíthet

2011. szept. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:

a babaúszás és a viozi gyógytorna az két dolog. mi HRG vizi gyógytornára hordjuk a lányomat. és mindenképpen menjetek el neurológushoz. nálunk itt 5-6 hét a várakozási idő, remélem nektek nem kell annyit várni. és írd már meg mit mondott az orvos?


egyébként nem az a baj hogy később tanul meg ülni, járni. itt nem is arról van szó. kérdezted hogy szerintünk mi lehet? és úgy látom mindnyájan azt látjuk hogy lehet valami gond. egy olyan baba hol semmi gond nincsen bizony már ezt tudnia kellene. de reméljük tényleg nincsen nagy baj!

ugye mi 10 hónapja hogy elkezdtük a dévényt, eléggé járatos lettem benne. az üléshez kell hogy a gerincoszlop elég erős legyen, és megtartsa magát a babát. lehet hogy neki még nem elég erős a gerince és megnyugtató választ csak hozzáértő orvos fog adni.

egyébként elég könnyelműek az orvosok nálatok, ugyanis 9-10 hónapos baba ha semmit nem csinál azért ott gondolkodásra ad okot ez a tény.

2011. szept. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!