Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak az én lányom nem ül, és...

Csak az én lányom nem ül, és nem állt fel közel egy évesen?

Figyelt kérdés
Szerdán lesz egy éves.Picit hypoton,és mindössze 7,5 kg, és 70 cm.( szül: 2510 g, 47 cm)Ezt azért írom le, mert állítólag a kisebb súllyal született babák később csinálnak mindent.Fél éves kora óta havi egyszer járunk Dévény tornára, augusztusban 3-szor is voltunk.A gyógytornász szerint nincs nála semmi neurológiai eltérés, és a gyerekorvos még a lazább izomzatot se szúrta ki.Fél évesen forgott mindkét irányba, 8 hónaposan a kezére támaszkodva ül,és kúszni kezdett.Mászni 11 hónaposan kezdett, igaz, abbahagyta 2 nap után, lehet, megijedt valamitől.Ráült a sarkára, egyszer játékba kapaszkodva felült, egyszer feltérdelt, de ennyi!!Úgy ül, ha egy kézzel megkapaszkodhat valamiben.Mindenki azt mondja, ne aggódjak, de szerintem mindenki más ezt tenné a helyemben.Nem gondoltam volna, hogy az egy éves lányommal nem tudok majd ülve játszani, nem tudom levinni a játszótérre, mert nem tudom hintába tenni..És tudom, hogy minden baba máshogy fejlődik, de ezt azok az anyukák mondják, akiknek mindent korán csinált a gyerekük, és lila gőzük nincs arról, hogy ezen hogy lehet stresszelni.Utoljára 18 évesen voltam ilyen vékony.A felállás nem idegesít, de miért nem ül??Gyenge a hátizom?Nincs meg hozzá az izomtömege?MIÉRT??
2011. szept. 16. 12:27
1 2 3 4 5
 21/49 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló!Ha a válaszokat végig olvasod, te is lerágod a körmödet!!:)) Köszi a pofonokat, már röhögök is!!:))Lehet tényleg áramszünet kéne..
2011. szept. 16. 13:46
 22/49 anonim ***** válasza:
Kedves távoli barátném!Nem olvasom el a válaszokat mert a TE gyönyörű lányodnak semmi baja nincs ellentétben az anyukájával:)
2011. szept. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 A kérdező kommentje:

Köszi!Olvastam ezt a kérdést, válaszoltam is rá:))

Én írtam, hogy a járásról nem tudok nyilatkozni.:)

2011. szept. 16. 13:48
 24/49 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy előkerültél!!Már hiányoltalak!!!:))
2011. szept. 16. 13:49
 25/49 anonim ***** válasza:
Gondoltam, hogy megint valamit alkotsz itt!A pofon odaért?:)
2011. szept. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 A kérdező kommentje:
Nem voltál a FB-n, nem írtál sms-t, gondoltam, majd elbújok előled!!De ezt benéztem! Nem menekülök, és most le is buktam, hogy parázok néha:))
2011. szept. 16. 14:03
 27/49 A kérdező kommentje:
Ideért a pofon egyébként, mert már röhögök!!KÖSZ!
2011. szept. 16. 14:05
 28/49 anonim ***** válasza:

Szia, az én kisfiamat fejlődésneurológushoz kellett hordanom, természetesen magánhoz. - mert itt az sztk-ban hónapokra előre nincs időpont, egy hónap pedig egy gyerkőc életében nagyon sokat jelent.

A fejlődésneurológus homlokegyenest ellentmondott a közismert és a megyében elismert gyermekorvosomnak, és a védőnőnek, akik kánonban kiabáltak velem, amikor rá mertem kérdezni a dolgokra, és diszlexiával, diszgráfiával fenyegettek meg gyakorlatilag, szóval a homokba dugták a fejüket inkább. De én hajthatatlan voltam, magángyerkorvost kerestem, aki magán fejlődésneurológushoz küldött. Ha ők nincsenek most nem tudom mi lenne a kisfiammal!

Csak és kizárólag a saját ösztöneidnek higgy és senki másnak! Ne a megnyugtatást keresd a válaszokban, hanem a saját megnyugvásodat kéne önmagadtól megtalálnod. Márpedig ha itt kérdeztél akkor biztosan érzed te is, hogy lépned kell. Úgyhogy ne is várj, ne hallgass senki másra és vidd magán fejlődésneurológushoz! - hozzáteszem szerintem sem stimmel, hogy nem ül. Az álláshoz ugyanúgy kell a hátizma, mint az üléshez gyakorlatilag, tehát szerintem itt más a gond.

Székesfehérváron tudok segíteni neked, mert én oda hordtam.

2011. szept. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 A kérdező kommentje:
El fogom vinni szakemberhez, már csak a saját megnyugtatásomra.De mivel önmagához képest fejlődik, és ez többet számít, mint a papírforma a nagykönyvben, ezért szinte biztosra veszem, hogy a lazább izomzaton kívül más nem akadályozza.Egy gyógytestnevelő mondta, aki szintén vizsgálta a lányomat, hogy ha nincs meg a szükséges izomtömeg a hátában, akkor azért nem ül.Mostanában annyit ügyeskedett, hogy szerintem nincs már messze..Csak a "mit kell tudnia a babának x. hónapban" halálra idegesít, már el se olvasom.
2011. szept. 16. 19:44
 30/49 A kérdező kommentje:
Szombat óta újra mászik:)) Most voltunk egy éves státuszon, a védőnő megnyugtatott, mégis sírva jöttem haza.Azzal kezdődött, hogy ültessem rá a mérlegre..Azt mondta, ő is úgy gondolja, hogy nem kell neurológus, azt kiszúrta volna.Az ő lánya is 13 hónaposan ült fel, 17 hónaposan indult el, ne aggódjak.Kérdeztem, mi van akkor, ha később tanul meg ülni, és állni.Azt mondta, semmi, 2 évesen ugyanúgy szaladni fogok utána.De adott egy telefonszámot, a nő egyéni és csoportos tornát is tart, ötvözi a Katona módszert a Dévénnyel, és játékosan, mondókázva tornáztat.És kérjek időpontot egy bizottsághoz, akkor járna neki a korai fejlesztés TB alapon.Vízi torna stb.Ez a szó, hogy korai fejlesztés, ez verte ki a biztosítékot nálam.Mintha egy fogyatékosról beszélnénk..jó, persze nem az, szép és okos, de ezzel most nem sokra megyünk.Ezen bőgtem el magam, hogy bizottság elé kell vinnem szegénykét.Mikor lesz már, hogy sehová nem kell vinni?
2011. szept. 19. 15:27
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!