Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos gyerek mellett...

2 hónapos gyerek mellett teniszezik az anyuka?

Figyelt kérdés
Volt itt vita erről, hogy egy anyának is kell szabadidő. A Nők Lapja mostani számában pszichológus is megszólal, többször hangsúlyozva, hogy a baba FÉÉL ÉVES kora után, anyuka nyugodtan szervezzen hetente, 2-3 több órás programot magának. Eszem megáll, hogy szoptatós, két hónapos baba mellől az anyuka eljár sportolgatni.
2011. szept. 16. 09:03
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 A kérdező kommentje:
Anyuka meg nem 2 szoptatás között jár teniszezni, de nyilván a sport sokkal fontosabb a gyereknél neki.
2011. szept. 19. 15:38
 32/61 anonim ***** válasza:
61%
Ha nem 2 szoptatás között teniszezik, az azt jelenti, hogy a baba mást is eszik, nem csak anyatejet. A gyereket nem egyedül hagyja otthon, így van aki megeteti. Szóval mindenki boldog a végén, semmi gond nincs.
2011. szept. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 anonim ***** válasza:
91%
Nem olvastam végig a sok választ. Szerintem magánügy, ki mikor kezdi a sportolást szülés után. (Bár szerintem is korai.)
2011. szept. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 anonim ***** válasza:
38%

Ahaaa, szóval szoptat...0.tisztába tesz 1.szoptat, 2.büfiztet, 3.lefelyi a maradék tejet,4. elindul(feltételezem már olyan fa...volt, hogy elkészült elötte).Mindez 3 órán belül...Jó akkor én egy "béna" vagyok:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD,

és a kérdezővel értek egyett MINDENBEN.

Ja és jelen pillanatban attól érzem jól magam ha a gyerekkemmel lehetek...ezt a nyomort.

2011. szept. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 anonim ***** válasza:
87%

Az, hogy valaki a nagyon vágyott gyerek mellől is elmegy időnként, miért lenne probléma? Attól, hogy imádod a gyerekedet, még néha elvágyódhatsz mellőle. Nem tudom ki hogy van vele, de az első gyereknél az ember még nem tudja előre, hogy ez mekkora kötöttség, és váratlanul érheti a bezártság. Ráadásul az első néhány hónap embert próbálóan sűrű lehet, jól esik belőle néha kitörni, bármennyire szereted a picit. Én is átéltem ezt.

De közelítsük meg másfelől. Nekem 5 gyerekem van, 1 nagykamasz, 2 kiskamasz, 2 éves és 3 hónapos picik. Muszáj vagyok menni, ha minden gyerek igényit ki akarom elégíteni. 2 hetes korától apára, sőt ha a mami itt van, rábízom a babát, vagy a két kicsit együtt, ha dolgom van. Inkább, mint 40 fokban magammal húzzam mondjuk ügyintézni. És ekkora gyerekszámnál gyakran van intéznivalóm. Akkor most rossza anya vagyok? Vagy ha muszáj menni, az nem bűn, csak ha magadra szánod ezt az időt? Én még azt is megtettem, hogy az akkor 2,5 hós baba mellől elmentem osztálytalálkozóra, és lefejt tejet kapott cumisüvegből. 5 évente van ilyen, ki kellett volna hagynom?

Szerintem mindenki maga érzi, hogy mennyi szabadságra van szüksége ahhoz, hogy kiegyensúlyozott tudjon maradni. És a baba számára ez a legfontosabb.

2011. szept. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 A kérdező kommentje:

Kedves 87%-os! Te teljesen más eset vagy. Nagycsaládos, sok gyerekkel. Ez érthető, hogy elintéznivalóid vannak és nem akarod a 40 fokos hőségben magaddal vinni a pitit. Az osztálytalálkozó is oké. Én nem erről írtam.

Arról, hogy valaki az alig 2 hónapos gyerek mellől rendszeresen eljárkál sportolni. Rendszeresen! Nem egy évben egyszer osztálytalálkozóra és nem valami sürgős elintéznivaló miatt.

2011. szept. 19. 18:04
 37/61 anonim ***** válasza:
87%

Ezek szerint nem értetted meg a mondanivalómat:( Megpróbálom érthetőbben: a baba szempontjából édes mindegy, hogy a mamája miért hagyja rá másra, akár rendszeresen is. Ő semmit sem fog fel abból, hogy anya ügyintézni ment, vagy orvoshoz, vagy teniszezni. Neki csak az a lényeg, hogy ne legyen éhes, tiszta legyen a pelusa, és dajkálják, ha erre vágyik. Mindezt akkor is, ha a mama nincs vele. És gondolom, az általad emlegetett anyuka sem olyanra bízza a picit, aki ezt ne tudná biztosítani a számára.

Szóval sajnálom, de egyáltalán nem értem, hogy mitől állt meg az eszed, ahogyan te fogalmaztál a kérdésedben.

2011. szept. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 A kérdező kommentje:

Ja, értem. Ezek szerint a csecsemőnek tökmind1, hogy ki teszi tisztába, hogy mellből szopik-e, vagy egy üvegből kapja a lefejt tejet. Rendszeresen, nem néha.

:)

Érdekes meglátás. Én meg úgy tudom, hogy az első időkben igenis az anyjára van szüksége a legjobban. Megérzik az ilyen csöppségek is ha le vannak passzolva. Nyugtalanabbak, az tuti. Ennek az anyukának a gyereke is már jobban megnyugszik az apjánál, aki folyton vigyáz rá, míg anyuci önmegvalósít. Nem vagyunk egyformák, az biztos.

2011. szept. 19. 20:22
 39/61 anonim ***** válasza:
85%

Na kedves Kérdező, küldetésed célba ért, találtál egy "fröcsi" társat! (:



Viccet félretéve : mindenki tanuljon egy kis empátiát.

2011. szept. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 anonim ***** válasza:
49%

Én csak annyit fűznék hozzá, hogy : Nem mindegy neked kérdező és nekem is, hogy más hogyan "neveli" eteti a gyermekét? Te csináld a legjobb belátásod szerint mert szerintem más is úgy csinálja.

Te sem úgy főzöl mint én és akkor mi van?

34 hkm

2011. szept. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!