Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos gyerek mellett...

2 hónapos gyerek mellett teniszezik az anyuka?

Figyelt kérdés
Volt itt vita erről, hogy egy anyának is kell szabadidő. A Nők Lapja mostani számában pszichológus is megszólal, többször hangsúlyozva, hogy a baba FÉÉL ÉVES kora után, anyuka nyugodtan szervezzen hetente, 2-3 több órás programot magának. Eszem megáll, hogy szoptatós, két hónapos baba mellől az anyuka eljár sportolgatni.
2011. szept. 16. 09:03
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
76%

Van, aki megkattan, ha a 4 fal között kell ülnie. Én is ilyen vagyok. Ha 2 napnál több idő telik el, és nem mehetek ide-oda, már mélységes letargia gyötör. Nem jobb így a gyereknek sem, és nekem sem. A nagyobbikat már tudom magammal hurcolászni, de a kisebbikkel még várni "kell" pár hónapot, mert még szintén csak 2 hónapos.

Az meg hogy ki mennyi ideig szoptat - ha egyáltalán szoptat - magánügy !!

2011. szept. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 anonim ***** válasza:
96%
Szerető, gondos édesanyja vagyok gyermekemnek. Nem a rabszolgája. Igényeim nekem is és a páromnak is vannak. Nyilván a mi igényeink alkalmazkodnak a kisfiunk igényeihez, és mindemellett éljük a saját életünket. Ha nekünk sikerül feltöltődni, akkor türelmesebbek, mosolygósabbak, felszabadultabbak vagyunk a gyerekhez. Ez neki is jó. Szóval nem gondolom, hogy felháborító lenne, ha két szopi közötti nyugis időben időnként saját életemet élem és nem nem tespedek mellette.
2011. szept. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 anonim ***** válasza:
94%
Már megint egy irigykedő,unatkozó,önsajnáltató női kérdés.Foglalkozz magaddal és nem fogsz unatkozni.
2011. szept. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 anonim ***** válasza:
92%

Nem értem a problémádat... Téged miben hátráltat, ha ő elmegy sportolni? Rosszabb lesz neked vagy a gyermekednek? Mert szerintem nem... Ez is egy feleslegesen kiírt kérdés a járassunk le és beszéljünk már ki valaki mert nekem úgy jobb a közérzetem rovatba...


Hagy csinálja, kit érdekel? (jó téged pl pedig nincs hozzá semmi jogod!)

Jobb mintha a gép előtt ülne és siránkozna, hogy depressziós, unatkozik, nem találja a helyét vagy fel magát, kiakasztja a gyereke stb. stb, mert ilyen kérdésen tömkelege van feltéve itt naponta és lehet csak egy kis sportra, kikapcsolódásra van szüksége a kiírójának!!!!

2011. szept. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 A kérdező kommentje:
Csak azt nem értem, hogy sok anyuka mennyire akar gyereket, aztán meg mélységes letargiába esnek, hogy otthon kell lenni, legalább, míg csecsemő a kicsi. Nem fikázásból kérdezem, csak nem tudom felfogni, hogy ott van a vágyott, gyönyörű gyerek, aki mellett uncsi, meg nem elég érdekes otthon lenni. Jó, persze ha alszik, akkor lehet olvasni, tv-zni, vagy akik (ezek is a "kihaló félben lévő" csoport) netán házimunkáznak a gyerek mellett. Mivel soha nem voltam az a menő-manó, aki beborul, ha nem veheti nyakába a várost (falut), így ez számomra ismeretlen érzés. De megértem, hogy van olyan ember is, aki szülni akar, gyereket akar, aztán meg menni akar, ide-oda.
2011. szept. 16. 09:37
 16/61 A kérdező kommentje:
Nem uncsizom és sportolok is. Egyébként meg kérdeztem valamit, nem azért írtam ide, hogy engem vegyetek a szátokra. Aki meg azt írta, hogy minek járok ide, őrá is igaz: vajon mit nézegeti ezt az oldalt, miért nincs jobb dolga?
2011. szept. 16. 09:39
 17/61 anonim ***** válasza:
78%

Erre mit lehet mondani? Komolyan, ennyire minimális szintű toleranciád/beleérző képességed nincs.

Más meg rólad mondja azt, hogy "mindig otthon ül ez a csaj,mennyire punnyadt, növeszti a seggét, de gáz..." Az, hogy esne?

2011. szept. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 anonim ***** válasza:
60%
ott ? jel lett volna
2011. szept. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 anonim ***** válasza:
91%

Én a menő manókhoz tartozom. Viszont láss csodát tökéletesen megértelek téged is kedves Kérdező. Van valami abban, hogy várva várt gyerek és akkor miért nem lehet ennyi áldozatot hozni, hogy ülsz otthon a fenekeden.

Viszont ha születésétől kezdve ehhez szokik a gyerek, ha nem csak az anyja létezik számára, akkor nagy baj nem történik. Ha az egyik végletből hirtelen váltunk a másikba az már veszélyesebb.

Azt gondolom, hogy az otthonülő típusú anyukák a gyerek születése előtt is azok voltak jobbára.

Szóval egyiket se tartom rossznak. De elvárom, hogy azért mert jövök megyek, azért ne szóljanak meg akik otthon ülnek, ahogy fordítva én se teszem. És ezt nem Rád vonatkoztatva írtam, hanem csal általánosságban.

2011. szept. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 anonim ***** válasza:
91%

09:18 vagyok. Szerintem normálisan tetted fel a kérdést, a stílusoddal sincs gondom - nekem legalábbis :)

De tényleg vannak olyanok, mint én: akik nem bírnak otthon ülni. Kérdem én, akkor ne szüljek gyereket??? Hát mi van akkor, ha eljárkálgatok ide-oda? Hú, majd azért folytatom, most megyek szoptatni :)

2011. szept. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!