Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek is rossz anya...

Szerintetek is rossz anya vagyok? .

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz,de érthetőn elmesélném mi történt!A válaszokat előre is köszönöm!

2éves kisfiammal és párommal másik városban élünk,viszont párom állandóan vidékezik,én pedig valamiért félek este a lakásban így mi hétköznap a kisfiammal hazamegyünk (másik városba)anyukámhoz.Kisfiam nagyon szereti.Sőőt ha ott vagyunk én nem is kellek neki,csak a mama jó,mama etet mama itat mama fürdessen...Ez miatt is meg hát ez az életkörülmény is kicsit kiborít már,nem igazán jó így nekem,de ahhoz meg túl félek éjszaka "egyedül" lenni,hogy haza menjünk.Tehát igen,bevallom,néha elszakad a cérna és ideges vagyok,feszült(de ki nem szokott?) és olyankor kiabálok a gyerekkel,türelmetlen vagyok vele,mert amúgy is elég szófogadatlan.

A húgom most kezdett dolgozni,neki is van egy 2 éves kisfia.Neki még nem kezdődött a bölcsi így a másik mama vett ki szabadságot,hogy vigyázzon rá.Ez rosszul esett nekem,mert én szívesen vigyáztam volna rá.Erre ő azt mondta nem bízza rám,mert én úgyse bírnák 2gyerekkel(egyébként most várom a kis tesót) és türelmetlen vagyok!Az ő gyerekével még sose emeltem fel a hangom,sose bántottam!!!Anyukám pedig igazat adott neki.Összevesztünk és a szemembe vágta,hogy én nagyon rossz anya vagyok és csak tönkre teszem a gyerekem életét!

Valóban így van?Így ismeretlenül mit gondoltok?

Amúgy imádom a kisfiam,és foglalkozom is vele sokat amikor persze nincs mama és jó vagyok neki én is.2éves és gyönyörűen beszél,verseket mondd,azért ez is jelenthet valamit.Mi a véleményetek,nagyon magam alatt vagyok!!!!!Köszönöm szépen!!!!


2011. szept. 4. 13:21
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
84%

Nem, nem vagy rossz anya, csak rosszul csinálod:)

Elhiszem, hogy félsz, én is félek egyedül a gyerekkel éjjel otthon, de eszembe nem jutna ezért anyámékhoz menni.


Mivel te is bizonytalan vagy, így a gyerek is bizonytalanul érzi magát veled, és a biztos pont a mama - én ezt nem tudnám elviselni, hiszen én vagyok az anyja, nem a mama, én kell, hogy biztos pont legyek az életében.


Amikor besötétedik zárj be mindent, ablakot, ajtót, biztonsági zárat riglit, stb. és gondolj arra, ugyan mitől lennél te olyan érdekes, hogy bárki azért törjön be, hogy téged bántson? Ha meg a gyereket akarná bárki bántani, te lennél az első, aki puszta kézzel csapná agyon- Innentől felesleges félned:)

De tarthatsz hajlakkot az ágyad mellett, ha azzal befújsz egy betörőt, az élettől is elmegy a kedve, hidd el:)


Tessék leritkítani a mamalátogatásokat, elég ha hetente egyszer mentek át.


Azért meg ne edd magad, hogy néha elveszíted a türelmedet a gyerekkel szemben, ilyesmi bárkivel előfordulhat.


És hidd el, sokkal kiegyensúlyozottabb lesz az életed, ha nem sátrascigányként éltek itt ott, hanem kialakítod az otthonotokat, és ott éltek. Kitartás, meg tudod csinálni! Mire megszületik a kicsi, addigra el is felejtitek ezt:)

2011. szept. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
68%
Na, kaptál itt hideget-meleget! :) Mindenkinek van igaza szerintem én csak azt szeretném mondani, hogy pl. én is szoktam üvöltözni a kislányommal (2,5éves) és sokszor megbánom mert nem csinált olyan borzasztó rosszat csak sokszor nekem nincs türelmem hozzá. Én is babát várok 21hetes vagyok és közben itthon dolgozom is szóval néha nem kell sok, hogy boruljon a bili. De az az igazság, hogy a szomszédoknál is hallom, hogy veszekednek a gyerekkel/gyerekekkel. Szerintem ez nem olyan nagy gond, velem is veszekedtek ha nem azt csináltam amit kellett volna valahogy csak meg kell tanítani azt a gyereket mert különben honnan tudja mit szabad és mit nem? Ha halkan mondom le se sz@rja már bocsánat muszáj valahogy hatni rá! Van aki kioszt 1-2 fülest, én nem bántom de nem hagyhatom, hogy a fejemre nőjön mert akkor mi lesz később? Mondjuk kamaszkorában amikor amúgy is minden "gyerek" engedetlen és csakazértis.
2011. szept. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
61%

Utolsó vagyok.

Szóval én azt mondom, hogy egyáltalán nem vagy rossz anya de több türelem kell (nekem is). :)

2011. szept. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
95%
Szia, nelem 19 éves korbomban volt 1 évig, hogy nem mertem egyedülaludni, rettegtem, aztán leültem, és el kezdtem gonsolkodni, hogy milyen butaság ez, és innentől kezdve nem fogok félni, ez így könnyen hangzik, de negtettem. és elmúlt, pár éjjel "megerőszakoltam"magam, és csakazértsem foglalkoztam a dologgal.Elmúlt. MINDEN EGYBAN DŐL EL! Gondolkozz el rajta, és ha tényleg jön a kistesó, akkor meg pláne meg tanulnod felnőttnek lenni, és nem félni. Nekik biztonság kell! Nekem ami segített, az az volt, hogy minden este ugyanúgy telt, ugyanazt a filmet tettem be. Ezt te is kipróbálhatod, este ha elalszik a fiad, akkor csinálj szertartás szerű dolgokat. pl: megnézed a Barátok Köztöt, majd kivasalsz, vagy elpakolsz, és próbáld meg ezeket egy ideig mindíg menetrendszerűen csinálni, és meglátod, nagyon hamar eljön az este, és már alszol is:-) Legyen meg a saját családod!Mamákat azért imádják, mert abban a napi 1,2 órában a mama csak vele foglalkozik, és minden kérésüket teljesíti. Az, hogy néha réákiabálsz, na bumm, az szerintem álszent, aki soha nem szólt hangosabban a gyerekére, mert igenis van olyan, hogy kiborul az ember. És van, hogy neked is nehezebb napod van. Figyelj rá oda, én azt csinélom, hogy amikor érzem, hogy feszült vagyok, és robbani fogok,akkor beteszem a fiamat a kiságyba, ő nagyon jól eljátszik ott, én meg lehiggadok 10 perc alatt, azalatt felmosok, vagy valamit csinálok, és utána minden rendbe van. persze én is volt hogy hangosabban szóltam rá, nem is tagadom, de annak akkor oka volt. Légy erős, és rendezd be a saját életedet, életeteketm és meglásd jobb lesz!!!!
2011. szept. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
89%
Minden agyban dől el! elírtam. ja, és 16 hónapos a fiam:-)
2011. szept. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
75%

Bocs, de gyakorlatilag anyádhoz viszed a gyereket és ő neveli, mert te félsz vele egyedül lenni, mert éjjel sötét van? Bocs, de anyád átveszi tőled a gyerek terhét, te mitől vagy ideges? Az tuti, hogy elkényezteti, senkinek sem jó!

Jó lenne, ha magadba szállnál, én sem adnám olyannak a gyerekemet, aki csak ordítozik a sajátjával.


Próbálj meg otthon maradni, egyedül!! ellátni a gyerekedet, és inkább anyukád menjen hozzátok látogatóba, akár úgy, hogy fizetitek neki a jegyet.

Én tökegyedül vagyok a gyerekekkel itthon, nagyon nehéz, főleg amiatt, hogy gyakorlatilag ők a társaságom meg a net. Nőjél fel, nem anyádnak szültél.

2011. szept. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Kár volt kiírnod a kérdést!Nem igazán megértőek itt az emberkék(tisztelet a kivételnek),inkább még jobban belerúgnak az emberbe,hogy még rosszabbul érezze magát.

Én megértelek,hogy feszült vagy és akaratlanul ráveszekszel a gyermekedre.Sajnos nálam is gyakran előfordul és utána majd megpusztulok annyira fáj,hogy rákiabáltam és szegénykém azt se érti,hogy mi van.Egyedül vagyok egy kertes házba,férjem külföldön,a gyerekem meg nem nagyon van el egyedül.Enni se nagyon tudok tőle.Ha alszik,vagy elvan egy kicsit,akkor szaladok a konyhába és főzök neki vagy takarítok.De igazából ez az idegesség még a terhességemnél alakult ki,mikor még az anyósoméknál laktunk.Teljesen kikészültem ott.És ez még mindig bennem van,azóta könnyen kiborulok.de az én gyermekem nem távolodott el tőlem,sőt imád velem lenni.Ha mással is játszik,akkor érzi igazán jól magát,ha én is ott vagyok.Biztonságban érzi jól magát.

Viszont én nem hagynám azt hogy anyukám átvegye a helyem a gyereknevelésben.

Maradjatok otthon,próbáld meg túltenni magad a félelmen(én is félek,ne aggódj nem vagy ezzel egyedül:)) és próbálj uralkodni az indulataidon(én is ezt próbálom tenni),mert a legnagyobb biztonságot neked kell nyújtani számára,hogy később is jó kapcsolat legyen köztetek és meg tudjon bízni benned,bármivel forduljon hozzád és ne féljen az anyukájától.Szedd össze magad és próbáld helyrehozni,amit úgy érzel,hogy elrontottál valahol.Még nem késő:)

2011. szept. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

SZia!

Nem olvastam végig az előző válaszokat.


Nekem anyukám a közelben lakik, és gyakran átjön hozzánk. Ha itt van, a (1,5 éves) lányom is őt favorizálja, mindent a mamával akar. Ettől még nem az van, hogy engem nem szeretne.


Ha nem tudod nevelni, akkor nem csak éjszakára mész át anyukádhoz. Azért azt el kell döntened, hol is laktok...


A gyerekednek példát kell mutatnod. Elég fura példa az, hogy anya, akinek saját gyereke van, még a saját anyjához jár át aludni... Legyél következetesebb. Az sem jó példa, hogy anya fél otthon. Vagy még mindig pánikbeteg vagy (ezt elolvastam), akkor meg kezelni kell.


Az meg megint fura lesz a fiadnak, hogy nemcsak azt kell innentől feldolgoznia, hogy van egy tesója, így nem csak vele foglalkozol, hanem azt is, hogy szinte elköltöztök; mivel ő sztem már a mama otthonát tekinti az otthonának.

2011. szept. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

utolsó vagyok.


és igen, mivel hétköznap a mama (is) a fiaddal foglalkozik, nagyon nehéz lesz, ha hirtelen hazaköltözve ott lesz a fiad, aki féltékeny lesz, meg az újszülött is.... nehezen fogsz elbírni velük! és akkor még többször el fog szakadni a cérna....


bocsi.... remélem, nem bántottalak meg ezzel

2011. szept. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Huhh hát igen,vannak itt nagyon ellenséges lenéző anyukák,de azért nekik is köszönöm!

Azért vannak itt félre értések is!Anyukám dolgozik így nappal én vagyok a gyerekkel és nem mondom,hogy nem szeret és nem bízik bennem a kisfiam.Nem állandó jelleggel vagyunk ott,mert azért van,hogy a párom a közelben dolgozik és akkor itthonról jár be.Én úgy veszem észre a kisfiam mind két mamánál és itthon is jól érzi magát,mindenhol nyugodtan alszik,nincs semmi probléma...bár tudom ez így akkor sem mehet tovább!

Amúgy párszor már rávettem magam,hogy igenis itthon maradok és megszokom,de anyukám arra is besértődött.Neki ugyanis egyálltalán nem nyűg ha ott vagyunk!Szinte már el is várja!Sőt mindig azt mondja,hogy reméli a párom messzire megy most is.Nem ő sokallt be,nem azért mondta ezeket nekem,hanem azért,mert én sokalltam be és megmertem említeni,hogy nekem ez rosszul esik,hogy mindig csak a mamát akarja,de még csak nem is olyan hangnemben mondtam,hogy az úgy tünjön,hogy én egy féltékeny irigy dög vagyok,ahogy azt anyukám megmondta!

2011. szept. 4. 18:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!