Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek is rossz anya...

Szerintetek is rossz anya vagyok? .

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz,de érthetőn elmesélném mi történt!A válaszokat előre is köszönöm!

2éves kisfiammal és párommal másik városban élünk,viszont párom állandóan vidékezik,én pedig valamiért félek este a lakásban így mi hétköznap a kisfiammal hazamegyünk (másik városba)anyukámhoz.Kisfiam nagyon szereti.Sőőt ha ott vagyunk én nem is kellek neki,csak a mama jó,mama etet mama itat mama fürdessen...Ez miatt is meg hát ez az életkörülmény is kicsit kiborít már,nem igazán jó így nekem,de ahhoz meg túl félek éjszaka "egyedül" lenni,hogy haza menjünk.Tehát igen,bevallom,néha elszakad a cérna és ideges vagyok,feszült(de ki nem szokott?) és olyankor kiabálok a gyerekkel,türelmetlen vagyok vele,mert amúgy is elég szófogadatlan.

A húgom most kezdett dolgozni,neki is van egy 2 éves kisfia.Neki még nem kezdődött a bölcsi így a másik mama vett ki szabadságot,hogy vigyázzon rá.Ez rosszul esett nekem,mert én szívesen vigyáztam volna rá.Erre ő azt mondta nem bízza rám,mert én úgyse bírnák 2gyerekkel(egyébként most várom a kis tesót) és türelmetlen vagyok!Az ő gyerekével még sose emeltem fel a hangom,sose bántottam!!!Anyukám pedig igazat adott neki.Összevesztünk és a szemembe vágta,hogy én nagyon rossz anya vagyok és csak tönkre teszem a gyerekem életét!

Valóban így van?Így ismeretlenül mit gondoltok?

Amúgy imádom a kisfiam,és foglalkozom is vele sokat amikor persze nincs mama és jó vagyok neki én is.2éves és gyönyörűen beszél,verseket mondd,azért ez is jelenthet valamit.Mi a véleményetek,nagyon magam alatt vagyok!!!!!Köszönöm szépen!!!!


2011. szept. 4. 13:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%

Nekem ebből az jött le, hogy ha ideges vagy, akkor a gyereken vezeted le a feszültséget. Ezért kiabálsz vele, nem azért, mert épp rosszat tesz, és nem fogad szót, ha szépen kéred. Másodlagos, hogy "amúgy is szófogadatlan". (Két éves gyerek, lassan a dackorszakban, mégis milyen legyen?)

A gyerek pedig azért van szívesebben a nagyival, mert ő türelmes, nyugodt, vele biztonságban érzi magát.


Higgadj le, és tanulj meg uralkodni magadon, mert két kicsivel tényleg meg fogsz bolondulni.

2011. szept. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
89%
Az a véleményem hogy anyaként már ideje lenne nem félni ilyen butaságoktól és féltékenykedni.
2011. szept. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
86%
Tanulj meg uralkodni magadon, mert a gyereknek sem jó, ha kiabálsz vele.
2011. szept. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
39%
Nincs veled semmi probléma, csak a kedves mamika és a tesóka kicsit nagy arc lett. Ha a mamikánál nem lehetne mindent bünti erhe nélkül garázdálkodni, nem vágyódna annyira vissza. Ha kevesebbet kap belőle, majd leszokik. A másik kiskölökkel össze lehet hozni, csak hát a szülök vannak olyan sötétek, hogy a saját kicsinyes hülyeségük miatt keresztbetesznek egymásnak, azaz a gyerekeknek.
2011. szept. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm az őszinte válaszokat,még ha nem is esett olyan jól.Tudom a hibámat,próbálom nem rajta levezetni a feszültségemet,de azért ezt ne úgy képzeljétek el,hogy valamin felhúzom magam és megyek a gyerekhez üvöltözni!Sajnos tényleg elég szófogadatlan kis rosszaság és néha elszakad a cérna(nem állandóan és minden esetben)

Féltékeny nem vagyok,nincs azzal baj,hogy szereti a mamát,csak hát én is szeretnék kapni a gyerekemből!Szeretném nevelni!

Ez a buta félelem pedig sajnos egy gyerek kori betegség miatt maradt meg.Pánik beteg "voltam" .Nagyon nehéz lesz leküzdenem ezt a félelmet,aki még nem volt ilyenben nem tudhatja,de erőt veszek magamon és szépen otthon maradunk a gyerkőccel.Márciustól ha meg lesz a kis tesó úgyse tudok haza fútkozni ha akarok sem!

2011. szept. 4. 13:52
 6/21 anonim ***** válasza:
85%

És hogy tervezed, az újszülöttet is utaztatod majd a mamához?

Szerintem próbálj rendszert vinni az életetekbe és tanulj meg egyedül (is) lenni otthon, mert így nem fogod bírni két gyerekkel!!

2011. szept. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
80%
Nem normális viselkedés, hogy hazaszaladsz anyukádhoz, mert félsz. Mitől is félsz tulajdonképpen? A gyerkednek te kell hogy legyél a biztos pont. Ráadásul ha folyton anyukádéknál vagy akkor nem is te vagy folyamatosan a fiaddal. Ki is tudsz kapcsolódni, így nem értem mivel tud a maradék időben úgy kiakasztani hogy kiabálsz vele. Mit szóljon az aki 24 órában a gyerekkel van, háztartást vezet, stb. Nem mondom hogy néha nem szakad el a cérna, de ez kb havonta 1 alkalom, amúgy meg tudom hogy én vagyok a felnőtt akinek példát kell mutatnia, és uralkodok magamon. Hogy akarsz így két gyerekkel boldogulni. Anyudnál leszel folyamatosan? Elhiszem hogy neki is elege van. Nem ő akart gyereket hanem te. Biztos szereti az unokáját, de sok neki egész héten. Én sem bínám rád a gyerekem.
2011. szept. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
92%
13:54 vagyok, közben írtál, amiben válaszoltál is, úgyhogy storno.
2011. szept. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
82%
A kutya is jódolgában vész meg. Mégis mi lenne jó neked? Ha nem akarod hogy anyukád legyen a gyerekkel, akkor ne ülj a nyakán.
2011. szept. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
90%

Bocsi, de én is őszinte leszek, valahogy ezt az éjszakai félelmet fel kellene dolgoznod, gondold el szegény gyerek is esetleg este félni fog, kelleni fog valaki, aki megnyugtatja, ott fogtok ketten cidrizni? Vagy mentek anyukádhoz?

Nem félhetsz, oké? Te anyuka vagy, felelős a gyerekedért, aki benned kell, hogy megbízzon, rád kell támaszkodnia, te nem lehetsz gyenge! Főleg, ha apa sokszor van távol.

Szedd össze magad, sikerülni fog, gondolj rá, hogy meg kell védened, hátha beindul az anyaösztön és bátrabb leszel :)

2011. szept. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!