Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » "Kakás! " Mondjátok, ha nem...

"Kakás! " Mondjátok, ha nem akarjátok, hogy valami olyanhoz hozzányúljon?

Figyelt kérdés

Én nem mondom (nekem nem is tetszik így), egyszerűen annyit mondok, hogy "Nem!" Határozottan. Viszont nagyszülők, szomszédok rendre ezt mondogatják az 1 évesemnek, és szegénykém néz értetlenül.

Ti mit mondtok, ha valamit nem szabad, vagy nem akarjátok, hogy valamit összefogdosson? És mennyi idős gyereknek?


2011. aug. 31. 12:04
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
88%
Én azt szoktam mondani, nem szabad, mert koszos. Nálunk anyósom mondja bármire, hogy kakás, sokszor olyanra is , amit amúgy én megengedek a gyereknek. Zavar, de anyóssal nem lehet mit kezdeni, magamban nevetek és azt gondolom, hogy ahogy a gyerek nni fog, rájön hogy a mama csak beszéli a hlyeségeket.
2011. aug. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%
12. 40 :))))))))))))))
2011. aug. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
85%

Nem mondom !

Nem szabad és kész!!!

Igaz más de nálunk meg anyósom azzal jön állandóan hogyha meleg a sütő hogy süti, süti (még véletlenül sem megsüti a kezed vagy süt.. csak süti, süti)mondtuk már neki, hogy ne ezt mondja mert a gyerek nem mert majd sütit enni mert süti, süti.....

2011. aug. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
82%
12:53 vagyok.Miért is lettem lepontozva?
2011. aug. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
81%
én is azt mondom, hogy NEM. Nálam beidegződés, mert a kutyának is mindíg azt mondtuk, hogy NEM, mikor nem volt szabad valami és megszoktam. Egyébként nem figyeltem még, hogy a nagyszülők mit mondanak neki.
2011. aug. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
75%
12:53-as. Én sem értem, miért pontoztak le, szinte szó szerint ezt írtam volna én is.
2011. aug. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
75%
12:09-es vagyok. Engem még jobban lepontoztak. Nem tudom, mi rosszat írtam.
2011. aug. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
82%
annyit mondok : fúúúújjj piszkos nem vedd fel
2011. aug. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
85%

Nem mondom!!!


de írok egy példát: nagyobb babának leesett a cumija felnőtt nő rászólt fújj ne vedd a szádba kakás, a kislány addigra már a szájába tette utána pedig nagyon megijjedt és vigaszhatatlanul sírt és nem lehetett vele megértetni hogy nincs rajta kaki nem evett olyat.

hát ez mi ha nem lelki törés? nagyon sajnáltam szegénykét és mérges voltam a nőre, hogy lehetett ilyen "buta"!


soha nem használnám ezt a kifejezést, főleg hogy van rá ezer millió szó

de amúgy sem vagyok tiltás párti, ezt ne csináld, ne menj oda, ne fogd meg, nem szabad, nem, állj stb, ezek csak felesleges belső frusztrációt okoznak a gyerekben, egyszerűen olyan környezetet kell teremteni a gyerek körül ami nem veszélyes számára. Ha még is olyan helyre kerülünk ahol vannak "veszély források" akkor figyelek a gyerekre, vagy megmagyarázom hogy pl meleg megégeti a kezed és fájni fog, lehet elsőre nem érti meg de x-edikre már megtanulja, és nem az lesz az első szava hogy:NEM, mert mindig ezt hallotta.

2011. aug. 31. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
82%
Engem is lepontoztak, mert nem mondom, hogy "Kakás!"??? Kedves emberek járnak ide! :)
2011. szept. 1. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!