Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Légy szives, mondjatok valamit...

Légy szives, mondjatok valamit, nem tudom mi baja lehet a babámnak?

Figyelt kérdés
Kb. egy 3 napja hajnalban a babám fel-fel sirdogál, nyöszörög, rúg kapál... ez megy kb. 0,5-30 másodpercig, majd alszik tovább és egy 5-10-20 perc múlva ismét kezdődik előről. én azt hiszem talán a pocakja fáj, de nem tudom biztosra, mert eddig nem volt ilyen, nagyon jó baba. 1 hónapos kisfiúról van szó. rendesen eszik, espumisan cseppeket adok neki és néha mosoly teát is, pukizik (nem látom, hogy erőlködni), széklete is volt tegnap is 3x is. ha kimarad neki, akkor max. 2 nap. egyébként szépen alszik éjszaka, nappal is minden jó, eszik is rendesen. én még arra is gondoltam, hogy pont 3 napja viszem sétálni, és ilyenkor szinte egész nap kint vagyunk, mert apa munkahelyére megyünk. előtte nem levegőztünk, csak párszor, és akkor is autóval a hordozóban. lehet, hogy ez a baj, hogy nem folyamatosan szoktattam a friss levegőre? tegnap nagyon izzad, melege volt. Segitsetek,kérlek, mert próbálom masszirozni a hasát és a lábát felfelé tólni, ha esetleg a kaki nem jönne ki és amiatt lenne, de nem jön neki semmi. utoljára tegnap délután volt széklete. nagyon aggódom, mit tegyek!?
2011. aug. 8. 08:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem kell mindent túlaggódni. Valószínűleg csak rosszat álmodik
2011. aug. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez mind normális amiket leirtál...ennél már csak rosszabb lesz...nem kell aggódni.
2011. aug. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy lesz rosszabb! Miért kell riogatni?

Nekem is csinálta/csinálja (most már nagyon ritkán) a babám. Rossz álom, vagy egy kis görcsi. Ha nem ébred fel, hanem alszik szépen, akkor nincs mit tenned, semmi gond. Bár ha felébredne, az sem lenne vészes.

A friss levegőhöz való hozzászoktatás főleg télen a hidegben lényeges.

Ha izzad a tarkója és még le tudsz róla venni vmit a bodyn kívül, akkor vedd le nyugodtan.

Mennyi idős? Úgy értelmezem, hogy még pici, ezért mondom a bodyt. De ha több napja 30 fok van, trikó is elég. Csak mindig igyekezz árnyékban lenni!!!!

2011. aug. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ja, mi 9 hósak vagyunk. :) És amúgy jól csinálod! Ügyes vagy, hogy nyomogatod a lábát! :)

Ha az espumisán nem lesz jó, nekünk az infacol nagyon bevált.

2011. aug. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

1 hónapos, fent írja!

Akkor úgy fogalmazok, NEHEZEBB lesz, nem pedig rosszabb...

2011. aug. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Az előbb mértem a lázát, még csak hőemelkedése sincs 36,7 volt neki. bukott is, pedig még soha egyetlen korty sem jött vissza neki eddig. most azon agyaltam lehet, az a baj, hogy a hajnalban történő kétszeri evésnél elszokott maradni a büfi, mert már enni is csukott szemmel eszik és mikor végzett teljesen bealszik, én próbálom veregetni a kis hátát kb. 10-15 percig, de semmi... ilyenkor kitámasztom és oldalra teszem le. lehet ez a baj? hogy levegő marad bent neki és az bántja a kis hasát? a nap többi szakában ezzel sincs gond, mert néha akkorát büffent, mint egy felnőtt! remélem, csak erről lesz szó, de holnap hajnalban majd igyekszem erre rájönni.


Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! tudom, hogy nem kellene aggódni egyfolytában, de mit tehetnék..., első baba, és nagyon szeretnék megfelelni a számára!

2011. aug. 8. 09:22
 7/9 anonim ***** válasza:

Próbáld hason altatni. Akkor a lábát is fel tudja húzni, a teste se nyomódik oldalra össze és ugye úgy nem baj, ha bukik. A csípőjének sem jó az oldalfekvés.

Nekem is végig hason aludt, főleg mert a lányoknál még jobban oda kell figyelni a csípőre.

Jól gondolod, lehet, hogy azért van, mert nincs büfi. De ha bealszik, nem nagyon tudsz mit tenni. :) Csak az ütögetés, hátát felfelé erőteljesen, de finoman simítani, aztán álmában vagy büfizik a válladon, vagy nem.


Mielőtt jönnének a hason fekvő bölcsőhalállal, elmondom Neked, hogy ez nem igaz. Ahhoz még kell az, hogy egészségtelenül élj (ivászat, kábszer, cigi) a terhesség alatt és mikor megszületik a baba, akkor is cigiztek a lakásban, meg ilyenek.

2011. aug. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Valóban okozhatja az is, hogy éjjel nem büfizik, ha meg tudod büfiztetni úgy, hogy ne éberdejen meg teljesen, akkor érdemes sétálgatni vele akár 20-25 percet is. A mási, hogy nekünk az Espumisantól mindig visszajött a kaja, az infacol sokkal kíméletesebb volt, azzal nem volt gond. Még mielőtt beparáznál, minden babánál jön vissza valamennyi, ettől még nem refluxos és ne hagyd, hogy beparáztasson a túl sok infó. Jól csinálod, a lényeg, ogy odafogyelsz és igyekszel kiiktatni a problémát. Sok sikert!
2011. aug. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nagyon hálás vagyok és köszönöm még egyszer a válaszaitokat! jó hatással vannak az emberre! :) Igyekszem megtenni, amit csak lehet!


Minden jót nektek is!

2011. aug. 8. 20:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!