Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » "Kakás! " Mondjátok, ha nem...

"Kakás! " Mondjátok, ha nem akarjátok, hogy valami olyanhoz hozzányúljon?

Figyelt kérdés

Én nem mondom (nekem nem is tetszik így), egyszerűen annyit mondok, hogy "Nem!" Határozottan. Viszont nagyszülők, szomszédok rendre ezt mondogatják az 1 évesemnek, és szegénykém néz értetlenül.

Ti mit mondtok, ha valamit nem szabad, vagy nem akarjátok, hogy valamit összefogdosson? És mennyi idős gyereknek?


2011. aug. 31. 12:04
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
77%
21 hónapos,de soha nem mondtam neki,hogy kakás.engem halálra idegesít.azt mondom neki,hogy nem,mert piszkos,veszélyes,...
2011. aug. 31. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
85%

az olyat elrakom.


meg kellene beszélni hogy ugyanazt mondják mint Ti mert ezzel láthatólag összezavarják.


ami ártalmatlan azt megnézheti a sok tiltástól frusztrált lesz.


már 3 éves de mi így egységesítettük a tiltást már ami volt. elég kevés alkalommal volt rá szükség legtöbbször csak megnézte a tárgyakat. a nem babának valót elraktuk előle.

2011. aug. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
80%
Jaj, engem a hideg ráz tőle. Nekem is ezt mondogatták kicsi koromban, na én elintéztem (rájuk szóltam), hogy a gyerekeimnek ne mondogassák.
2011. aug. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
80%
Ez tényleg érdekes. Mi azt mondjuk, hogy piszkos, szerencsére a családban sem divat ez a "kakás" kifejezés.
2011. aug. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
ami olyan, azt én is elpakolom a szeme elől, és a nagyszülőknek már jeleztem, hogy ne azt mondják, hogy "kakás", hanem azt, hogy "nem" (még nem szoktak le a "kakás"-ról sajnos), hogy ne zavarjuk össze szegényt, a szomszéd nénikékkel még nem tudom, hogy értessem meg ezt :-s
2011. aug. 31. 12:10
 6/31 anonim ***** válasza:
90%
soha nem mondjuk,senki a családban. koszos,piszkos,veszélyes,büdös.ezeket mondjuk,ezeket a szavakat érti,mondja,ismeri,használja.két éves
2011. aug. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
30%
Én szoktam mondani(13 hónapos). Unokatesómtól azt hallottam egyszer, hogy: Nem szabad, rajta van a baktérium. Hát nekem meg ez volt vicces.
2011. aug. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
90%

Nekem is azt mondták kiskoromban:)))

Elég hamar rájöttem,hogy nem jelent túl jót.

2011. aug. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
77%

Én sem szeretem. Én azt mondom, hogy "Nem szabad!" vagy hogy "Fúj, piszkos!".

De pl. a barátnőm mindig azt mondja a babájának, hogy "Kakás!".

2011. aug. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
36%
Mi is kakásozunk,nekem is azt mondták gyerekkoromban,normális felnőtt lett belőlem.Nekem is vicces a bacilusos,stb,egy másfél éves szobatiszta tudja mi az a kaka,a bacilus szó talán még vonzó is lehet neki.
2011. aug. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!