Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » "Kakás! " Mondjátok, ha nem...

"Kakás! " Mondjátok, ha nem akarjátok, hogy valami olyanhoz hozzányúljon?

Figyelt kérdés

Én nem mondom (nekem nem is tetszik így), egyszerűen annyit mondok, hogy "Nem!" Határozottan. Viszont nagyszülők, szomszédok rendre ezt mondogatják az 1 évesemnek, és szegénykém néz értetlenül.

Ti mit mondtok, ha valamit nem szabad, vagy nem akarjátok, hogy valamit összefogdosson? És mennyi idős gyereknek?


2011. aug. 31. 12:04
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
84%

Nem mondom ezt, hogy kakás, nem szabad és kész.

És más hülyeséget se kéne, épp tegnap estem abba a hibába, hogy mondtam a lányomnak, hogy elvitte a cica a pelusodat (már alváshoz nem akartam ráadni), erre rákattant a témára, "és hova viszi és miért viszi és visszahozza?"

2011. aug. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
50%

Ha az ember babfejjel gondolkodik,van benne logika.

A gyerek hamarabb megtanulja,mi a kaka,mint a piszkos vagy veszélyes,nem?

2011. aug. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
72%
utolsó vagyok 2év9hós
2011. aug. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
82%

nálunk is menő, bár én rosszul vagyok tőle.

ami koszos, vagy veszélyes, az nem kakás, hanem koszos, vagy veszélyes. nem szabad és kész!

ráadásul ezzel negatív jelentést kapcsolunk a kakához magához, ami később gondot okozhat.

2011. aug. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
39%
Miért a kaka pozitív vagy hogy érted?:D
2011. aug. 31. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
80%
Gondolom úgy érti,hogy nehogy valamiféle szorongást váltson ki belőle,ami miatt negatív élményei lesznek a kakával kapcsolatban,és esestleg visszatartja,stb,stb,millió ilyet ismerünk.Én rosszul vagyok a "kakás" kifejezéstől,nálunk is koszos van meg piszkos.mi a fenéért mondjam hogy kakás,ha egyszer nem az. Nem a kaka miatt nem nyúlunk hozzá,hanem mert nem szabad és kész. Igyekszem távol tartani az összers ilyen kifejezést a gyerekemtől.Nem visz el a zsidó,meg a cigány,meg nincs mumus az ágy alatt,stb(barátnőm ezeket napi szinten mondja a gyerekének)
2011. aug. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
89%
Én is rettentő ideges leszek ha ezt hallom. Kisfiamnak is elkezdték anyósomék, de ilyenkor mindig mondtam, hogy nem kakás, hanem koszos. De leginkább a nem szabad-ot használjuk, mivel engem nem zavar ha koszos lesz. Unokaöcsémnek használták így: "Koszos, kakás fúúúúúúúj!", Na ott tartanak, hogy a gyerek 3 évesen ha koszos lesz sírva fakad és nem hajlandó kakilni sehova csak a pelusba! :(
2011. aug. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
66%

Én nem mondtam soha a fiamnak, ő találta ki:)


Ami koszos, az koszos, és tudja, hogy a kosz a kukába való, valamint azt is tudja, hogy a kakás pelenka is a kukába való, így összekapcsolta a kettőt, és ha valamire azt mondom koszos, ő rávágja, hogy kakás.


Nálunk előtte sose mondta senki ezt neki, ő csinált kis képzettársítást. A szobatisztasággal nincs gondja:)

2011. aug. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
85%

Én sem használom, borsódzik a hátam, ha meghallom. :S

1 éves, ezeket mondjuk neki: koszos, piszkos, veszélyes.

2011. aug. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
88%
Engem is borzasztóan irritál ha ezt hallom...én nem használom,és a környezetünkben lévőknek is megmondtam hogy ne mondják a gyerekeimnek. Mellesleg egyszer oda jött hozzám egy kiscsákó,valamit elkezdett molyolni a cipőmnél,az anyuka meg rászólt hogy kakás...pfff na kössz,gondoltam:-)
2011. aug. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!