Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » IGAZ-HAMIS. Mit gondoltok?...

IGAZ-HAMIS. Mit gondoltok? Valóban így van?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy sokan nem kdevelik,és nem értenek egyet vele, de Vida Ági oldalán olvastam,hogy a kisbabáknak a fogzás leginkább addig fáj, míg az első 6 fog(alsó kettő, felső négy) ki nem bújik. Valóban így van??? Valóban ekkor fáj nekik a legjobban???
2011. aug. 14. 11:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
nem tudom. szerintem baba és fájdaloküszöb függő. nekünk két egymásutáni éjjel jött ki a két metszőfoga, meg sem érezte. változó
2011. aug. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Amíg a szemfogai nem jöttek a fiamnak addig csak elment du aludni x foggal és x+1el kelt.

A szemfognál nem bírtam vele, belázasodott...

Most za utolsó 4jön, egyszerre ezek is nagyon kikészítik

2011. aug. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Lanfear-hez hasonlóan a fiamnak most jön a 4 szemfog, egész éjjel fenn lenne, lázas és üvölt néha, annyira fáj neki és másoktól is ezt hallottam, nem értem, hogy mi ez fog sztori az első 6 foggal.
2011. aug. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én sem értek egyet vele,nagylányomat az utolsó hátsó fogai jobban kikészotették,volt minden,láz,antibiotikum...a kisebbik lányomnak még csak pont az a első 6 fog van kint,de nemvolt vészes annyira,kiváncsi vagyok nála mi lesz a hátsókkal.Mellesleg ha logikusan belegondolunk már csak azért is hülyeség,mert az első fogak nak "hegye" van,élesebbek,és könnyebben áttörik az inyet. A hátsó fogak felszine pedig szinte teljesen tompa,ezért nehezebben töri át az inyet.
2011. aug. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Az én tapasztalataim szerint hamis.

A fiamnak 1 évesen 8 foga volt. Alul-fölül 4-4 középen.

Aztán 6 hónapig semmi, ezeket is csak akkor vettük észre, mikor már kint voltak. Soha nem volt hőemelkedése, nem fájlalta.

Most jön az első örlője 1,5 évesen, és ez valami borzalom. Két napja lázas. Látta orvos, szerinte "csak" a foga. Fáj neki nagyon, de ma már kibújt a hegye, remélem mostmár jobban érzi majd magát.

2011. aug. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
NEM igaz!Első 6 meg sem kottyant.Ami részben igaz,legalábbis nálunk,hogy a zápfogak kijövetelének fájdalmához szokik hozzá a baba,tehát első 1-2 zápfog nagyon fáj,a többi már viselhetőbb.
2011. aug. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Én is meglepődtem rajta, csak már valami kapaszkodót keresek,hogy mikor lesz könnyebb... 9 hónapos a lányom, van idáig 4 foga,és mindegyik egyre nehezebben egyre nagyobb fájdalommal jött ki neki. Két hete voltunk dokinál márt lázas volt, mandulagyulladás.. A doki szerint egyszerre jön négy foga. Azóta éjszaka fél-egyóránként ébred, de fog még sehol...... Amikor kibújt az első,úgy örültem,hogy nem szenvedett vele, de mindegyik egyre jobban megviseli:(:(:(
2011. aug. 14. 13:29
 8/13 anonim ***** válasza:
nálunk ez nem volt igaz! azt mondhatom, hogy kb. az első 12 nagyn nagy szenvedés volt, nappali nyüssznyüsszel és éjjeli gyakori ébredésekkel. aztán a köv. 4 olyan közepes, az alvását már annyira nem zavarta, és csak kicsit volt nyűgi tőle. az utolsó 4 rágófog meg az alvását kicsit zavarta,nappal nem nagyon. bár persze gondolom ebbe már az is bejátszott, hogy akkor nagyobb volt már, jobban tűrte a dolgot. (amúgy kb. 21 hós korára lezajlott nálunk szerencsére).
2011. aug. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Sajnos nekem Vida Ágiról elég lesújtó a véleményem, ezt pedig kifejezettem baromságnak tartom.

A fiam eddigi 16 foga közül csak a 4-eseket nem éreztük meg, a többi kínszenvedés volt.

2011. aug. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 xStefix ***** válasza:
Az enyém általában jól viselte a fogzást, de az őrlőkkel mi is kínlódtunk egy sort. Nálunk a párszori éjszakai 3-órázások voltak a legsúlyosabb tünetek, ezen kívül semmi egyéb vészes. Én még ekkor is szoptattam és nem tudom, ez mennyire segített, de szerintem jól jött.
2011. aug. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!