Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor hagytad otthon először...

Mikor hagytad otthon először 1-2 órára a kisbabádat?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm az alig 2 hetes gyereket otthon hagyta 1-2 órára (volt aki vigyázzon rá), hogy elvihesse a nagy fiát egy gyerek programra. Nekem ez fura, mert egy 2 hetes baba még nagyon pici. Legfeljebb 10 percre ugranék le mellőle a boltba, úgy, hogy mondjuk ott van vele az apukája.
2011. júl. 26. 12:17
1 2 3 4 5
 21/41 xStefix ***** válasza:

Sőt, mire elküldtem az előbbit, pontosan be is ugrott a dátum. Feb. végén szültem és következő évben július elején volt/van nálunk mindig a halfőző fesztivál. Na arra mentünk el anno apával, de az a 4 óra is azzal telt, hogy a lányunkról beszélgettünk egymással és az ismerősökkel. :)

Egész ill. több napra pedig csak 2ésfél évesen hagytam magára, vidéki suli miatt, addig anyuméknál van vagy itthon apával.

2011. júl. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 xStefix ***** válasza:

Ennyit a kötődést segítő nevelésről.

Mindig mondom, hogy pszichológiát is kellene oktatni a suliban, legalább középiskolában, hogy a felnövő generáció legalább akkor halljon valamit a gyerekek valódi szükségleteiről, fejlődéséről, mert elszomorító, hogy ma pl. milyen könyveket nyomnak az anyukák kezébe ezekben a témákban. Szerintem is van sötétség a fejekben, nem is kicsit...

2011. júl. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy kevésbé kötődne attól, hogy pár órára más vigyáz ra. Én is 1(!) hetesen ráhagytam anyukámra fél-egy órára, mert kimentünk a férjemmel sétálni. Kértem anyut, hogy szóljon, ha felébred, de előbb értünk haza. Ettől ne kötődne? A kötődő nevelés nem arról szól, hogy egyetlen másodpercre sem hagyhatod másra, egyébként pedig nem is természetes, ha kizárólag az anyjához ragaszkodik, mert biztonságosan tud 3-4 emberhez kötődni. Ezt nem én találtam ki, ezt írja a kötődő nevelés szakirodalma.

Most ezzel nem azt mondom, hogy muszáj "leadni", mert nem, mindenki csinálja, ahogy jónak látja, de ne ítéljük el egymást.

2011. júl. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:

1 hetes volt, amikor apával otthon hagytam 1 órára - a szül. anyakönyvi kivonatához kellett a közjegyzőtől az igazolás, hogy nem vagyok élettársi viszonyban senkivel - ez 2010-ben kötelező volt, és aznap kellett kérni, amikor a sz.a.k-t átvette apa... jó dühös is voltam emiatt, pláne, hogy ülni sem tudtam a gátsebemtől....

2 hetes volt akkor, amikor a munkahelyemre bevittem a szüléssel kapcs. dokumentumokat, mert az a tb kifizető hely. végig apával volt (1-1,5 óra volt). szopi után indultam el mindkét alkalommal, és a köv. szopira bőven hazaértem.

most 17 hónapos múlt, de még egy teljes napot nem hagytam másra... pedig hamarosan szülök, így akkor több napot leszek tőle távol... :(

2011. júl. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 xStefix ***** válasza:
Én sem ítélkezem, csak nagyon nem szimpatikus az a hozzáállás, hogy a frissensült anyuka úgy próbálja tovább élni az életét, mintha még nem lenne gyerkőc. Ez most persze túlzás, de sokszor ilyesmit érzek ki és nem tartom jónak. Igaz, én sose voltam világjáró típus.
2011. júl. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
100%

Férfi-apa vélemény:


Negyedik hét végén elmentünk kettesben a feleségemmel vacsorázni egy közeli helyre. Látszott rajta, hogy igényli, ki van fáradva, le akart engedni. Anyukájára (anyósomra) bíztuk a babát. Mielőtt elindultunk feleségem megetette. A gyerkőc 4 órán át aludt. Biztonság kedvéért volt tej a hűtőben. Jól éreztük magunkat. Feleségem mosolygott, kicsit együtt voltunk, nyugodtan beszélgettünk. Azóta is két hetente egyszer valahogy megoldjuk ezt a nyugalmi időt! Egyszerűen kell a házasságunkhoz, hozzá tartozik. A gyermekünk kiegyensúlyozott baba, nem volt vele gondunk eddig. A feleségem pedig csodálatos, hogy megtudja alkotni köztünk az egységet, harmóniát. Büszke vagyok rá, hogy ilyen egyensúlyt képes tartani a családunkban.

2011. júl. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
DE hogy érezte volna magát a nagyobb fiú, ha nem viszik el a neki fontos meccsre(féltékenység), 1-2 órát simán végig alussza egy ilyen kicsi és biztosan megbízható emberrel hagyta, instrukciókkal. Egyébként miért kell mások életében turkálni!?
2011. júl. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 xStefix ***** válasza:
Férfi-apa, a feleséged is büszke lehet rád, hogy ilyen szépen és őszinte szeretettel írsz róla. Tiszteletem. :)
2011. júl. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
100%

15:16


Szerintem nagyon jól csináljátok, a boldog, kiegyensúlyozott baba feltétele a boldog kiegyensúlyozott anyuka.


Amúgy a kérdésben szereplő anyuka nem órákra hagyta egy idegen dadusra a picit amíg elment a műkörmöshöz meg szoláriumba. Van még egy gyereke is, akinek szintén vannak igényei. Az enyémek is szeretnek lenni nagyival, apával, bárkivel, de az anya az mégis csak az ANYA(=ISTEN) Szükségük van arra, hogy csak anyával legyenek egy picit, anya menjen a nyílt napra, anyának mutassák meg először a rajzot, stb. A nagyobb gyereket nem lehet félreállítani egy új gyerek miatt, nem lehet hogy csak azt lássa hogy anyán folyton lóg a kistesó, és két szót se lehet vele úgy beszélni, hogy ne óbégatna bele a kicsi, így anya teljes figyelme az övé lehet pár órára.



Én mind a két gyerekemet imádom, egymást is szeretik, de szoktam őket elvinni egyesével is. Ha csak ketten vagyunk valamelyikkel, akkor olyanok is szóba szoktak kerülni, amire a napi rohanásban nincs idő - pl. hová járok ebédelni a munkahelyemen, vannak-e barátaim, stb.


A kérdésben szereplő anyuka pedig nem rombolt le semmiféle kötödést a pici babájával, aki lehet hogy észre se vette hogy elment, viszont életreszólót épített a másik gyerekével, aki érezheti hogy nem állították félre a pici miatt (tesóféltékenység kezelése) és mindenkor számíthat az anyukájára.

2011. júl. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
100%

"a frissensült anyuka úgy próbálja tovább élni az életét, mintha még nem lenne gyerkőc"



A másik gyerek meg érezze úgy magát, mint akit félreállítottak, aki már nem fontos az anyjának, mert van egy másik baba, aki sokkal cukibb, édesebb és aranyosabb mint ő?

Nem arról van szó, hogy anyuka részegen ment bulizni, hanem arról, hogy törödik a másik gyerekével, aki ugyanúgy fontos a számára.

2011. júl. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!