Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor hagytad otthon először...

Mikor hagytad otthon először 1-2 órára a kisbabádat?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm az alig 2 hetes gyereket otthon hagyta 1-2 órára (volt aki vigyázzon rá), hogy elvihesse a nagy fiát egy gyerek programra. Nekem ez fura, mert egy 2 hetes baba még nagyon pici. Legfeljebb 10 percre ugranék le mellőle a boltba, úgy, hogy mondjuk ott van vele az apukája.
2011. júl. 26. 12:17
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálatos módon, másfél hetesen ott kellett hagynom a babát édes anyukámnak megőrzésre, mert hivatali ügyet kellett elintéznem és nem várhatott.

Ez kb. 1 órát vett igénybe és 10-15 percenként hívtam anyukámat telefonon.

A drágám ez alatt végig aludt, egy hangja se volt. Természetesen anyatej bőven volt lefejve a hűtőbben.


Vannak dolgok, amik halaszthatatlanok. De pl. egy focimeccs miatt biztos, hogy nem hagynám ott soha!!!

2011. júl. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:

2 hónapos volt a kislányunk, amikor elmentünk az apukájával egy egész napos programra, ami 120 km-re lévő városban volt. DE!!! Anyuval volt a kislány, anyuval élünk, tehát ő is közeli családtag, nap mint nap (szinte folyamatosan) együtt vannak. Kiírtam papírra, hogy mikor kell etetni, akkor anyatejet kapott még, lefejtem előre, be a hűtőbe. Semmi baj nem volt a gyermekkel egész nap. S mi is ki tudtunk kapcsolódni, voltunk hajózni, koncerteken, ebédeltünk, sétáltunk. Kell a kikapcsolódás szerintem a szülőknek is. A kislány is nyugodtabb, ha a szülők kiegyensúlyozottak.

Most 13 hónapos, egy tündéri kislány. Néha elvisszük az apai nagyszülőkhöz, én eljövök, ő kint marad az apukájával s elvannak szépen egész nap. Így a Párom is büszke magára hogy tud rá vigyázni, a kinti nagyszülők is dédelgetik a babát. Az ételét mindig én küldöm ki, vizet, cumisüveget, pelenkát, játszóruhát, mindent.

Sőt, havonta kb 1x elmegyünk szórakozni is, kikapcsolódni, havi 1x pénteken ha elaltattuk a kislányt. Éjjel nem ébred, de ha mégis, máris itthon vagyunk.

2011. júl. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 porcukormókus ***** válasza:
Először kb.8-9napos volt, amikor othhon hagytam egy órára a nagymamákkal. Utána 3-4hetes volt, amikor elmentem nélküle bevásárolni, kb. 3órára hagytam itthon. Na az tiszta káosz volt, csak rohangáltam a tesco-ba le-föl, állandóan a telefonomat nézegettem, aztán a végén még a slusszkulcsomat is elhagytam.. Ki akartam egy kicsit mozdulni, de mire hazaértem, teljesen hazavágtam magam..
2011. júl. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
100%
Az attól függ, kivel. Mert amikor a hivatalos papírokat intéztem, akkor otthon maradt a férjemmel. De utána is többször volt, hogy a férjem hazaért melóból, én meg mentem vásárolni, hogy kicsit kiszellőzzön a fejem. Ilyenkor kb. 1 órát voltam távol. De apura kb. 2,5 hónaposan hagytam először, unokatesómékra meg olyan 3 hónaposan.
2011. júl. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, az lemaradt, hogy amikor a papírokat intéztem, akkor másfél hetes volt a baba. De én egy percig nem aggódtam, vagy idegeskedtem, hiszen az apjával volt. :)
2011. júl. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:

Egyhetes volt, amikor varratszedésre kellett mennem. 5 percenként telefonáltam, hogy alszik-e még...

Azóta párszor elmentem 1-1,5 órára itthonról vásárolni, szoláriumba, vagy a kutyával sétálni...Csak a férjemre tudom bízni és nem is lennék nyugodt, ha más vigyázna rá. Így sem tudok kikapcsolni, itthon jár a gondolatom és semmit nem veszek, amiért elindultam...:-)

2011. júl. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:

8 naposan!

Intéznünk kellett neki az anyakönyvi kivonatot, meg az apaságit.

Kicsit bonyodalmasra sikerült akkoriban az életünk, mert 35 héten született, nem volt még meg az apasági.

Aztán a kórházból minden papíromat hazaküldtem apával, nehogy valamit elhagyjak. Így meg az én nevemre sem anyakönyvezték. Mondjuk ezzel jól is jártunk, mert nem kellet utólag átnevezni.

Így mikor kiengedtek, másnap anyukám vigyázott rá arra a 1,5-2 órára, míg apával gyorsan megcsináltattuk az apaságit és az anyakönyvet egy füst alatt!

Szopizás után indultunk, és a következő szopira haza is értünk! Közte meg végig aludt!

Szóval a muszáj nagy úr!


Az meg hogy a nagyobb gyerekkel is foglalkozni szeretne, szerintem nem egy megbocsáthatatlan dolog... Bár nekem még csak egy gyerekem van, és nem is tervezünk kis korkülönbséget, de szerintem a lehető legjobb úton halad az anyuka, hogy elkerülje a testvérféltékenységet! Persze nem kell nap mint nap ott hagyni a kicsit, de nem gondolom, hogy baj lenne abból, hogy hetente-kéthetente egy-két órára csak a naggyal foglalkozik! Sőt én amondó vagyok, hogy ez kell is! Nem szabad teljesen elhanyagolni a nagyobb gyereket sem! És persze elviheti más a nagyobbat is, de neki is szüksége van az anyukájára, nem csak a picinek!

2011. júl. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:

8 naposan, a nagymamával hagytuk, mi varratszedésre mentünk. Utána még bevásároltunk, kb. 3 órát voltunk távol. A nagyi nagyon ügyesen megetette, átpelusozta, és aludt, mikor hazaértünk.

Ilyenkor még könnyebb mellőle "elszaladni", mert nagyon sokat alszanak. Vannak dolgok, amiket muszáj elintézni, és a babának sokkal jobb, ha otthon a saját ágyikójában szunyózik, mintha a hivatalban húzzák-vonják, mindenféle idegen belemászik a babakocsiba.

2011. júl. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
100%
kb. 2 hónapos volt. Anyukám vigyázott rá, sebészetre kellett mennem. Kb 2 óra alatt megjártam. De ilyen pici babát nem hagynék másra ilyen program miatt, hiába a másik gyermekemről van szó. Nem is beszélve arról, hogy szülés után 2 héttel örültem, hogy pihenhetek, nem hogy menjek valahova.
2011. júl. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
100%

1hetesen apukájával maradt otthon,mert varratszedésre mentem,két hetesen anyuval maradt itthon 1-2 órára,mert elmentünk a férjemmel kicsit bevásárolni,csavarogni...

Szerintem semmi furcsa nincs ebben,ő aludt,anyukámra nyugodt szívvel hagytam(anyósra is ugyanúgy szívesen hagynám,de ő messze lakik)Attól,hogy szülők lettünk nekünk is van életünk,és mondjuk egy folyamatosan üvöltő baba mellől is jólesik elszabadulni egy órára,mikor visszatérsz egész máshogy tudsz hozzáállni...nem jó összenőni sem a babával..

2011. júl. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!