Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor hagytad otthon először...

Mikor hagytad otthon először 1-2 órára a kisbabádat?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm az alig 2 hetes gyereket otthon hagyta 1-2 órára (volt aki vigyázzon rá), hogy elvihesse a nagy fiát egy gyerek programra. Nekem ez fura, mert egy 2 hetes baba még nagyon pici. Legfeljebb 10 percre ugranék le mellőle a boltba, úgy, hogy mondjuk ott van vele az apukája.
2011. júl. 26. 12:17
1 2 3 4 5
 11/41 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat! Úgy látom, szinte mindenki varratszedésre ment, amikor 1-2 hetesen otthon KELLETT hagynia a babáját. Ezzel nincs is problem. Én arra gondoltam, hogy nem valami papír intézés és varrat szedés miatt gáz otthagyni egy 1-2 hetes babát, hanem programok miatt, amiket simán lehetne halasztani. Persze, az is jó dolog, ha valaki foglalkozik a másik (nagyobb) gyerekével is, de nekem túl korai elszaladgálásnak tűnt az, hogy valaki nem kényszerűségből hagyta otthon a picijét.
2011. júl. 26. 14:51
 12/41 anonim ***** válasza:
65%
14.01-es vagyok,neked lehet annak tűnik,de nézd a másik oldalt is...Megkattansz,feszült leszel,stb. a "bezártság"miatt.Az meg szerintem nagyon is helyes,hogy a másik gyerekre is jut idő...egy két hetes baba jóformán alszik,ilyenkor meg más is tud ülni az ágya mellett...Nagyon szeretem a kisbabámat,de még ettől nekem is vannak igényeim,felnőttként...
2011. júl. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
100%
Én egy hónapos korában angolra kezdtem járni, heti 2x esténként. Addig apa vigyázott rá. Majd más miatt minden este heteken keresztül és még hétvégén is el kellett mennem, szintén apa vigyázott rá. 4 hónaposan aludt először a nagyinál, majd 6 hónaposan. Aztán vitték már el napközben, mert festettünk és megmaradt az is, hogy eljárok néha esténként, most újabban edzeni. Tökéletesen rendben van minden, férjem olyan lett, mint egy második anyuka. :) Hozzáteszem, hogy legalább nem csavarodom be annyira, hogy csak a 4 fal között vagyok. Most lesz 7 hónapos és tápszeres.
2011. júl. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
100%

Kb egy hetes voolt a lányom mikor itthonhagytam apával és édesanyámmal.1,5-2 órára mehettem el kb, az anyaságit meg a családi pótlékot intéztem.

Rá egy hétre kb 3 órát voltam távol, pont etetésre értem haza, de muszály volt elmennem a nőgyógyászhoz, mert nem tetszett a sebem (császár volt).

Egy héten egyszer mindig van olyan alkalom (etetés után, alváskor)mikor itthonhagyom apára egy kicsit.

Vagy hivatalos dolgot intézek ilyenkor vagy bevásárolok.A lényeg, hogy egyedül megyek és kikapcsolok kicsit, aztán újult erővel térek vissza.

Ma is elvoltam 2 órát, addig anyós őrizte a csemetét, de mivel pont reggeli után mentem, így nem kellett még etetnie sem, csak játszottak:)

Olyan még nem volt, hogy apával elmenjünk valahová kettesben, de nincs is rá igényünk, mert olyankor is csak a lányunkról tudunk beszélni, nem tudunk kikapcsolni.Egyikünk sem nyugodt, ha nem a másikunk vagy ő vigyáz rá.

Elsején 7 hós lesz a lányunk

2011. júl. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 A kérdező kommentje:

" nézd a másik oldalt is...Megkattansz,feszült leszel,stb. a "bezártság"miatt."


Hát, elég érdekes, hogy valaki már 2 hét alatt megkattan otthon egy babával.

2011. júl. 26. 17:50
 16/41 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek más a tűréshatára,ezek szerint nekem alacsony...Egyébként teljes mértékben egyet értek,az általad nem megértett anyukával. Attól,hogy született egy kis babája,a másik gyereke is megmaradt,és bizony ő is törődésre szorul...Semmi elítélendő nincs a viselkedésében.

Amúgy meg egy alvó babának teljesen mindegy,hogy az anyja, a nagyanyja,vagy éppen az apja ül az ágya mellett,amúgy meg gondolom az édesanya nem úgy ment el otthonról,hogy ne gondoskodott volna arról,hogyha véletlenül felébred a kicsi,akkor legyen kajája(akár lefejt tej,akár tápszer...)

Bocs,hogy "vitatkozok",csak én meg a te álláspontodat nem tudom megérteni...

Egyébként csak kíváncsiság,Neked van gyereked?

2011. júl. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 A kérdező kommentje:
Igen, van és nem hagytam magára 2 hetes korában órákra. Más az, hogy ha már pár hónapos és más az, hogy ha valami halaszthatatlan, sürgős és más által nem elintézhető dolog ami miatt otthagyja valaki a gyerekét. Nyilván nem azt mondom, hogy remetének kell lenni és soha, semerre nem szabad elmenni egy babától. De az is fura, hogy ennyire picikét simán másokra hagy egy szórakoztató program miatt egy anya.
2011. júl. 26. 22:05
 18/41 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj kérdező! De eleve úgy tetted fel a kérdést, hogy benne van a rosszalló véleményed, megbotránkozásod.


2 hetes korában otthon hagytam szüleimre, anyatejjel a hűtőben (nem volt halaszthatatlan dolog), jól esett kimozdulni (bevásároltunk a férjemmel), 1-2 óra (végig aludt), aztán 3 hetesen is elmentünk, és így tovább, minden héten egy-két órára egyedül hagytuk a nagyszülőkkel. Nem éreztem lelkiismeret furdalást, most hét hónapos, nagyon szeretem. És szerintem ettől senki sem rosszabb/sem jobb anya. Te is rábíznád másra, ha nem lenne más választásod/szeretnél kettesben lenni a férjeddel.

2011. júl. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 xStefix ***** válasza:
Kérdező, én akkor kicsit "megtámogatlak". :) Az én lányom több mint 1 éves volt, amikor először magára hagytam így. Addig vagy jött velem, vagy intézte más a dolgokat, ha lehetett. Ha kistesó lesz, akkor is igyekszem majd hasonlóan megoldani, ha sikerül.
2011. júl. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
76%
Kedves Kérdező! Kettő gyereked is van??? És a nagyot hova teszed? Nekem egy 22 hósom és egy 2,5 hósom van és igen biza, a kicsi még két hetes sem volt, amikor elkezdtem egy-egy órát-másfelet, majd kettő órát kiszakítani a napokból, ekkor a nagyi vigyáz rá, én pedig a nagyobbik gyermekemmel menetem el állatkertbe, játszótérre, parkba.... kettesben! A kicsi nem hülye ám, nem kell belőle hülyét nevelni, mintha csak ő számítana. Ő nagyon fontos, pont olyan fontos, mint a nagyobbik, meg apa, meg anya. Egyformán, ettől vagyunk család. Mindenkinek vannak igényei... és aki lemond mártírként a saját életéről, abból bizony boldogtalan, feszült, kiábrándult anyuka lesz. Aki magát nem tudja boldoggá tenni, hogyan tudná boldoggá nevelni a gyerkőceit... akkora badarságokat írsz, hogy az fáj. Remélem jobb belátásra térsz.
2011. júl. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!