Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tudok tenni azért, hogy...

Mit tudok tenni azért, hogy három gyermekem normális védőnői ellátást kapjon?

Figyelt kérdés
Van egy három éves, egy két éves és egy 3 hónapos gyerekem. A védőnő nagyon ritkán látott vendég nálunk (mondjuk el is vagyok a sok ostoba tanácsa nélkül, meg a mindig ebéd időbe történő látogatása nélkül is). Nagyobbik lányom egy éves volt, mikor ideköltöztünk, nála összesen egyszer volt. A középsőnél talán összesen ötször, a legkisebbnél talán már volt háromszor, de ezt kb. az első három hétben produkálta. A védőnői szolgálat (Budapest) egy jó 20 perces séta útra van tőlünk. Csak rögzített időpontokban van tanácsadás, ami két nap van egy héten, egyszer déltől egyig, egyszer kettőtől háromig. Jeleztem neki, hogy ez idő alatt a gyerekeim alszanak, kizárt, hogy el tudom őket oda rángatni, de ő szerinte, ez csak nekem jelent problémát... Legutóbb felhívtam őt, hogy édesanyám átjön segíteni elrángatni a gyerekeket hozzá, mert a nagyobbik gyerek most lesz három éves, a kicsi három hónapos, meg kellene csinálni a státusz vizsgálatokat. Kértem, hogy adjon egy olyan időpontot, amikor tud velünk érdemben foglalkozni, hogy ne kelljen a három gyerekkel órákat várni, és hogy a nagyon szégyenlős idősebbik gyerekemmel is tudjon foglalkozni (látás, hallás vizsgálat, aminél a gyereknek kell mondania a dolgokat). Odamentünk a megadott időpontra, közölte, hogy még nem ér rá, kb. fél óra múlva menjünk vissza. Ok. Mikor visszamentünk, akkor teljes felfordulás várt minket. Kint legalább 10 anyuka várt már rá egészen pici babával. Ő elkezdett teljesen szétszórtan tevékenykedni a gyerekeimmel, a nagyobbikkal óbégatva, hogy na gyerünk mondd már!! (már az nagy szó, ha a gyerek kapásból megszólal idegenek előtt, de megtette, előtte gondosan felkészítettem a gyereket erre, de ő el kezdte hangosan ostorozni, hogy na gyerünk már, stb.. Erre még én is bepánikolnék, nem hogy egy zárkózott 3 éves!) A vége az lett, hogy kb. 5 perc múlva, közölte, hogy nem csinálja meg a vizsgálatokat, majd telefonáljak és kérjek új időpontot, ha eleget gyakoroltam a gyerekkel (mit?), addig rosszul látónak minősíti (bár biztos benne, hogy jól lát), a hallás vizsgálatot, meg meg sem próbálja. Azóta is a plafonon vagyok. Fogalmam sincs, hogy még mit kellene tennem nekem? Ja és odaadta mind két gyerek státuszvizsgálatáról szóló papírját, hogy majd én kitöltöm. Ezt tényleg így kell csinálni, nem az ő dolga, hogy megfigyelje a gyerekeimet, és kitöltse a kérdőívet? Sajnos nem áll módomban három gyerekkel szakrendelőkbe rohangálni, de azért jó lenne tudni, hogy jól fejlődnek-e, jól látnak, hallanak-e. Elnézést, hogy hosszú voltam.
2011. júl. 18. 13:29
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
58%

én meg azon döbbentem meg milyen válaszok jöttek a kérdésedre :O

tényleg ennyi minden lenne a védőnő dolga?


mi kijárunk az orvosunkhoz eleinte havonta, most már csak negyed évente, ő mindig megvizsgálja. ilyenkor ott van egy védőnő, ő valóban odaadja a papírt amit ki kell tölteni mert hogy ez nem a védőnői megfigyelés hanem a szülői, oda is van írva, mármint amit mi kapunk papírt.


de a lényeg. egy éve elköltöztünk, azóta védőnővel nem beszéltem.

megmondom őszintén, nekem nem is hiányzik, főleg azok után amiket írtatok!

2011. júl. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

Ti töltitek ki a státuszos papírt????????????Az eszem megáll! Mire kapják ezek a fizetést??????????

Őszintén szólva én még védőnőtől normális tanácsot nem kaptam.

Mindig is az volt a véleményem, hogy felesleges a védőnői szolgálat, mert nem csinálnak semmit.Mérni a gyereket otthon is lehet, de nálunk mivel kis súlyú, a gyerekorvos is szereti méregetni.

Terhestanácsadáson meg mit is csinálnak? Töltögeti a papírkáit, megmér. Na ebből nekem semmi hasznom nincs.

Ha baj van, úgyis orvos kell.Ezeket is felesleges fizetni, Viki ezt is megláthatná....

2011. júl. 21. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Lehet itt kötözködni, hogy bizonyos dolgokra nem a védőnőnek kell figyelnie, csak a probléma az, hogy nincs igazatok. Én is úgy gondolom, hogy anyuka, ha problémája van, akkor vigye le a gyerekeket tanácsadási időben, egyszer-egyszer nem akkora probléma, ha később alszanak.


DE: A védőnőnek igenis vannak feladatai, előírásai.


itt meg lehet nézni, (de még itt is elég röviden írnak csak róla, ennél sokkal több, amit kötelezően kellene nyomon követniük)


[link]


Ezzel is lehet vitatkozni, de ez mondjuk jogszabály. Igen széleskörű, hogy mi mindent kell(ene) figyelnie a védőnőnek, hányszor kellene kimennie lakcímre. Amit végeznek hallásszűrést, ugyanazt végzik el szakrendelőben is (első körben, ha ott gond van, nyilván küldik további vizsgálatra) A képzésük ugyan nem orvosi diplomát ad, de igen összetett, alapos.


És innentől kezdve szerintem édes mindegy, hogy milyen az anyuka, mert a védőnők igen nagy százaléka nem látja el megfelelően a munkáját. Én, ha nem végzem el a munkámat, nem kapok fizetést, és ki is rúgnak. Náluk ez miért van máshogy????


- irigy vagyok, rossz szakmát választottam :D -

2011. júl. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Látom, hogy nem nyitja meg a jogszabályt.


Innen elvileg már igen:


[link]



itt van egy pont Védőnői feladatok címmel, alatta link a jogszabályról.

2011. júl. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!