Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tudok tenni azért, hogy...

Mit tudok tenni azért, hogy három gyermekem normális védőnői ellátást kapjon?

Figyelt kérdés
Van egy három éves, egy két éves és egy 3 hónapos gyerekem. A védőnő nagyon ritkán látott vendég nálunk (mondjuk el is vagyok a sok ostoba tanácsa nélkül, meg a mindig ebéd időbe történő látogatása nélkül is). Nagyobbik lányom egy éves volt, mikor ideköltöztünk, nála összesen egyszer volt. A középsőnél talán összesen ötször, a legkisebbnél talán már volt háromszor, de ezt kb. az első három hétben produkálta. A védőnői szolgálat (Budapest) egy jó 20 perces séta útra van tőlünk. Csak rögzített időpontokban van tanácsadás, ami két nap van egy héten, egyszer déltől egyig, egyszer kettőtől háromig. Jeleztem neki, hogy ez idő alatt a gyerekeim alszanak, kizárt, hogy el tudom őket oda rángatni, de ő szerinte, ez csak nekem jelent problémát... Legutóbb felhívtam őt, hogy édesanyám átjön segíteni elrángatni a gyerekeket hozzá, mert a nagyobbik gyerek most lesz három éves, a kicsi három hónapos, meg kellene csinálni a státusz vizsgálatokat. Kértem, hogy adjon egy olyan időpontot, amikor tud velünk érdemben foglalkozni, hogy ne kelljen a három gyerekkel órákat várni, és hogy a nagyon szégyenlős idősebbik gyerekemmel is tudjon foglalkozni (látás, hallás vizsgálat, aminél a gyereknek kell mondania a dolgokat). Odamentünk a megadott időpontra, közölte, hogy még nem ér rá, kb. fél óra múlva menjünk vissza. Ok. Mikor visszamentünk, akkor teljes felfordulás várt minket. Kint legalább 10 anyuka várt már rá egészen pici babával. Ő elkezdett teljesen szétszórtan tevékenykedni a gyerekeimmel, a nagyobbikkal óbégatva, hogy na gyerünk mondd már!! (már az nagy szó, ha a gyerek kapásból megszólal idegenek előtt, de megtette, előtte gondosan felkészítettem a gyereket erre, de ő el kezdte hangosan ostorozni, hogy na gyerünk már, stb.. Erre még én is bepánikolnék, nem hogy egy zárkózott 3 éves!) A vége az lett, hogy kb. 5 perc múlva, közölte, hogy nem csinálja meg a vizsgálatokat, majd telefonáljak és kérjek új időpontot, ha eleget gyakoroltam a gyerekkel (mit?), addig rosszul látónak minősíti (bár biztos benne, hogy jól lát), a hallás vizsgálatot, meg meg sem próbálja. Azóta is a plafonon vagyok. Fogalmam sincs, hogy még mit kellene tennem nekem? Ja és odaadta mind két gyerek státuszvizsgálatáról szóló papírját, hogy majd én kitöltöm. Ezt tényleg így kell csinálni, nem az ő dolga, hogy megfigyelje a gyerekeimet, és kitöltse a kérdőívet? Sajnos nem áll módomban három gyerekkel szakrendelőkbe rohangálni, de azért jó lenne tudni, hogy jól fejlődnek-e, jól látnak, hallanak-e. Elnézést, hogy hosszú voltam.
2011. júl. 18. 13:29
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
80%
Szia! Teljesen megértem a felháborodásodat, és teljesen jogos. Én 1 hónapos státusz vizsgálaton voltam a fiammal. Időben ott voltunk, de mivel ők csúsztak, így fél órával később jutottunk csak be. Közölte velem a védőnő, hogy igyekezzünk (!) mert neki már elkezdődött a terhesrendelése. A gyereket meg sem vizsgálták rendesen (nem néztek sem köldököt, sem kutacsot) lett volna pár kérdésem is, de esélyem nem volt rá, hogy feltegyem őket... Szóval nálunk sem túl rózsás a helyzet.
2011. júl. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem is teljesen jogos a felháborodásod. De nyugtatásképpen, itt se jobb a helyzet. A kisfiam 13 hónapos múlt, de egy kezemen meg tudom számolni hányszor volt nálunk a védőnő. Ha jön,akkor is csak pletykál. Úgyhogy inkább ne is jöjjön,majd a tapasztalt anyukáktól kérdezek. A kiskönyvünk az 1 hós státusz óta nincs kitöltve,na jó az oltási könyv az igen. Itt egy héten 1* van rendelésük, az is 12:30-tól (a legrosszabb időben), viszont mindent megvizsgálnak rendesen.

Visszatérve hozzád: nem tudsz vmi fő védőnővel beszélni erről? Ha nem is panaszkodni neki,de legalább tudj váltani?!

2011. júl. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Csajok! Hol van az leírva hogy a MI kötelességünk szaladgálni a védőnő után, kitöltetni a kiskönyvet? Nonszensz amit veled csináltak!

Hagyd a bánatba, ne is idegesítsd magad rajta. Oltásokat megkapta, kötelező tanácsadásra viszed a gyerekorvoshoz, szemmel láthatóan jól fejlődik....

A mi védőnőnk 3 hónapos korába látta utoljára a fiam, aki lassan 2 éves.

A védőnők kimennek nem? (nálunk igen)

Szerintem őt fogják számon kérni ha nincsenek az adatlapok kitöltve.

Önkormányzati feladat úgy tudom, OEP által. Kell lenni egy vezetőnek is ott.

Kérdezd meg a gyerekorvost mi a teendő, vagy van-e következménye ennek a dolognak!

2011. júl. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Igen ez idáig én is úgy gondoltam, hogy tojok az egészre, ha nem muszáj nem megyek, stb. De most, ovi előtt jó lett volna tudni, hogy tényleg jó-e a gyerek szeme, hallása, és nálunk az orvos ezt nem vizsgálja, mert a védőnő feladata. A kicsinél meg azért rossz ez a helyzet, mert nem gyarapodik a "nagykönyv" szerint, figyelemmel kell szerinte kísérni (mérlegelni kéne vinni két hetente), amit számon is kér rajtam. És azért mostanában jól jönne néhány esetben egy szakértő segítsége, mert van, hogy fogalmam sincs hogyan kezeljem a nagyobbam szégyenlősségét, a középsőm szelességét, a legkisebb nem evészetét (pedig van bőséggel tejem), lenne a szobatisztasággal, ágytisztasággal kapcsolatban néha szakértő segítségre szükségem és még sorolhatnám. Arra gondoltam, hogy megkérdezem a gyerekorvosunkat (nem a körzetihez járunk), hogy nem lehetne-e valahogy elintézni (szívesség árán, természetesen valahogy meghálálnám, pedig nagyon nem vagyunk gazdagok), hogy a mellette dolgozó védőnőhöz átkerüljünk. Én úgy tudom elméletileg sehogy, de hátha... Ti nem tudtok ilyen esetről?
2011. júl. 18. 14:53
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

tényleg felháborító, hogy így viselkedik a "védőnő"...

na de a lényeg, hogy a fiamnál a kutacs, látás hallásvizsgálatot a gyerekorvos csinálta - na nem tudom, mennyire komoly a dolog, a látásvizsgálaton az ujjait húzkodta a gyerek előtt, a hallásvizsgálaton, meg csettintgetett a fülénél.

Az én véleményem szerint az ilyen védőnői szolgáltatást el kell messzire kerülni, mert az ilyen embertől biztos nem fogadnék el tanácsot, főleg a gyerekeimmel kapcsolatos dolgokban.

Amit tehetsz: ha tényleg úgy gondolod, hogy baj lehet a látásával-hallásával, akkor rendes gyermekszakrendelésen kérj időpontot, hogy szakértő kezekbe kerüljetek.

Az evéssel kapcsolatban: nem mindegy gyerek eszik a nagykönyv szerint, pl az enyém sem, sőt, a reggeli-esti kakaón kívül szinte nem is eszik. Mivel jó kedélyű, vidám, mozgékony gyerek nem erőltetjük a dolgot. Próbálok kedvére valót főzni (bogyó-bogyót - tarhonyát, csigát - csiga tésztát pörkölttel, főzelékeket is szereti)Ami nálunk még bevált, hogy hagyom egyedül enni, csak leülök mellé, mintha én ennék, de közben elveszi tőlem, és úgy eszik:)ezt nagyon szereti, ilyenkor nagyon sokat tud enni, valamit jutalmazom, (ált.kinder csokival) ha szépen evett, és ezt ki is hangsúlyozom, hogy milyen boldoggá tett.

A szobatisztasággal még mi is hadilábon állunk (2 éves lesz szeptemberben), de arra meg azt mondta a doki, hogy még nagyon korán van, általában a gyerekek 3 éves koruk felé érnek meg erre - persze vannak kivételek, akikre büszkék vagyunk :)


És a végszó, szerintem sokkal több segítséget kaphatsz fórumokon a tapasztalt anyukáktól - otthonról, kényelmesen, és itt több féle szempont és nevelési szokások alapján is felmérheted a gyermekeid fejlődését. A védőnő se tud többet a "kipróbált" anyukáknál, sőt... némelyiknek még gyereke sincs.


Szóval ha bármiben tudok segíteni, szólj.

2011. júl. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos használható ötletem nincs, csak együttérzek veled, nálunk is katasztrofális a helyzet. Fél évben egyszer látja a gyereket, akkor is akkor, ha véletlenül összefutunk az utcán. És olyankor kitalál mindenféle hülyeséget, hogy vashiányos, meg ilyenek. Én már rég lemondtam arról, hogy számítsak rá, használom a netet, persze három gyerek mellett ez nem lehet ilyen könnyű, mert azért ez néha időigényes.
2011. júl. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
védőnőt sajnos nem lehet váltani, mert az lakhely szerint van... Esetleg ha van a környéken ismerősöd, akinek normális a védőnője, akkor próbálj meg beszélni azzal a jó védőnővel, hogy esetleg melón kívül nem adna-e neked tanácsot. Vagy ha esetleg a szülők ahol laknak jobb a védőnő, akkor hozzájuk be is tudsz jelentkezni, és akkor már hivatalosan is máshoz tartozol. Persze nem tudom mennyire kivitelezhetőek ezek, de egy próbát megér. Írtad, hogy hajlandó lennél rá anyagilag is áldozni... végülis mindenki pénzből él. sok sikert!
2011. júl. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
17%

Tipikus olyan anyuka aki elvárja h ő körülötte forogjaon az egész világ mert ő a három gyerekével odamegy és húú őt komolyan kell venni és az ő gyerekei ilyen meg olyan különlegesek!

Van a védőbőnek rajtad kívül sok száz anyukája még és mindegyik gyereknek megvan a különlegessége.

Ja pontozz nyugodtan le mert tökre nem veszem komolyan ezeket a hülye százalékokat.


U.I.: előre sejnálom az óvónőket tanítónőket :S ott is biztos patáliázni fogsz minden szarért :D:D jajj az a kisfiú meghúzta a lányom haját és jajj most mi lesz ez felháborító....stb


Kicsit szállj le a földre....

2011. júl. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Kedves 15:56 inkább meg se szólaltál volna!

Neked kéne leszállnod a földre, mert valahol nagyon nem itt vagy.

Az írásából is látszik az anyukán hogy nem olyan , mint amilyennek leírod.

És igenis a védőnőnek az a dolga, hogy a gyerekek fejlődését figyelje, segítse az anyukákat, ha kell.

2011. júl. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Kitartás!


Náluk a védőnő szerencsére rendes, kedves, hozzá szívesebben megyünk, mint az orvoshoz, aki rá se néz a picire. A védőnő beszél hozzá, megöleli, kedves vele. Az orvosnál nekünk kell kérdezni, volt hogy rá se nézett a csöppre, csak felírta a tápszert. -.-

A védőnő nálunk aránylag értelmesen rendel pl. pénteken reggel 8-tól, így a férjem is el tud jönni, de az orvosi tanácsadás meg csütörtökön van déltől. Akkor kéne az oltásra menni, ami esélytelen, mert a férjem dolgozik, és ő is jönne, nekem is könnyebb, ha ott van. Így kénytelenek vagyunk a doki rendes rendelési idejében menni a sima betegrendelőbe, ahova a többi beteg gyerek is jár. :S

Az egész egészségügyi ellátás úgy nonszensz, ahogy van ebben az országban sajnos. :(

2011. júl. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!