Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tudok tenni azért, hogy...

Mit tudok tenni azért, hogy három gyermekem normális védőnői ellátást kapjon?

Figyelt kérdés
Van egy három éves, egy két éves és egy 3 hónapos gyerekem. A védőnő nagyon ritkán látott vendég nálunk (mondjuk el is vagyok a sok ostoba tanácsa nélkül, meg a mindig ebéd időbe történő látogatása nélkül is). Nagyobbik lányom egy éves volt, mikor ideköltöztünk, nála összesen egyszer volt. A középsőnél talán összesen ötször, a legkisebbnél talán már volt háromszor, de ezt kb. az első három hétben produkálta. A védőnői szolgálat (Budapest) egy jó 20 perces séta útra van tőlünk. Csak rögzített időpontokban van tanácsadás, ami két nap van egy héten, egyszer déltől egyig, egyszer kettőtől háromig. Jeleztem neki, hogy ez idő alatt a gyerekeim alszanak, kizárt, hogy el tudom őket oda rángatni, de ő szerinte, ez csak nekem jelent problémát... Legutóbb felhívtam őt, hogy édesanyám átjön segíteni elrángatni a gyerekeket hozzá, mert a nagyobbik gyerek most lesz három éves, a kicsi három hónapos, meg kellene csinálni a státusz vizsgálatokat. Kértem, hogy adjon egy olyan időpontot, amikor tud velünk érdemben foglalkozni, hogy ne kelljen a három gyerekkel órákat várni, és hogy a nagyon szégyenlős idősebbik gyerekemmel is tudjon foglalkozni (látás, hallás vizsgálat, aminél a gyereknek kell mondania a dolgokat). Odamentünk a megadott időpontra, közölte, hogy még nem ér rá, kb. fél óra múlva menjünk vissza. Ok. Mikor visszamentünk, akkor teljes felfordulás várt minket. Kint legalább 10 anyuka várt már rá egészen pici babával. Ő elkezdett teljesen szétszórtan tevékenykedni a gyerekeimmel, a nagyobbikkal óbégatva, hogy na gyerünk mondd már!! (már az nagy szó, ha a gyerek kapásból megszólal idegenek előtt, de megtette, előtte gondosan felkészítettem a gyereket erre, de ő el kezdte hangosan ostorozni, hogy na gyerünk már, stb.. Erre még én is bepánikolnék, nem hogy egy zárkózott 3 éves!) A vége az lett, hogy kb. 5 perc múlva, közölte, hogy nem csinálja meg a vizsgálatokat, majd telefonáljak és kérjek új időpontot, ha eleget gyakoroltam a gyerekkel (mit?), addig rosszul látónak minősíti (bár biztos benne, hogy jól lát), a hallás vizsgálatot, meg meg sem próbálja. Azóta is a plafonon vagyok. Fogalmam sincs, hogy még mit kellene tennem nekem? Ja és odaadta mind két gyerek státuszvizsgálatáról szóló papírját, hogy majd én kitöltöm. Ezt tényleg így kell csinálni, nem az ő dolga, hogy megfigyelje a gyerekeimet, és kitöltse a kérdőívet? Sajnos nem áll módomban három gyerekkel szakrendelőkbe rohangálni, de azért jó lenne tudni, hogy jól fejlődnek-e, jól látnak, hallanak-e. Elnézést, hogy hosszú voltam.
2011. júl. 18. 13:29
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Sajnos védőnőt nem lehet váltani, mert lakcímhez kötött :(


Azt tudom én is javasolni, hogy ha van ismerős anyuka, aki meg van elégedve a védőnőjével, akkor ahhoz menj el esetleg, és kérj tőle segítséget.


Én egyébként mindig más védőnőhöz járok, mert mikor épp ki van a gyerekorvossal egy időben, azt kérdezem. Eddig mindig szívesen segítettek, nem volt gond. Én most várom a 3.-at, a saját védőnőm épp betegszabin van hetekig, nem volt probléma az sem, hogy más kiadja a kiskönyvet.


Evésre meg: nem akarsz bérelni vagy használtan venni egy mérleget? És akkor tudnád otthon figyelni a kicsi gyarapodását. Én kisebbikem sem volt egy nagy evő, vagyis hogy enni evett, csak nem hízott túlzottan, mindig csak keveset. Ez most is így van, már 1,5 éves, de még mindig pillesúly kategória, és centire is kisebb, mint az átlag. Engem nem streszeltek ezzel, azt mondták, amíg hízik és nem stagnál vagy fogy, addig nem kell vele foglalkozni, mert egyszerűen ilyen alkat.

2011. júl. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
43%

Hát tudod azért, ők a te gyerekeid.

ha felmerül, hogy rosszul látnak, hallanak, komolyan azt gondolod, egy védőnő azzal, hogy elé tart egy táblát meg tudja ezt állapítani?

Például a látás vizsgálatnál, az a lényeg, hogy a fekete-fehér váltakozását érzékeli a szem, megfelelő távolságból, megfelelő világítással.

ha felmerült, hogy esetleg rosszul lát a gyerek, akkor talán egy gyerekszemészhez kéne elvinned, nem a védőnőhöz.

Ha rossz a hallása fül-orr-gégészet.

ha étvágytalan, nem hízik a gyerek-gasztroenterológia.

Nem is hallottam ilyet, hogy egy védőnői státuszvizsgálatot valaki is komolyan vegyen. Ráadásul a kérdések többségét, te tudod megítélni, hiszen te vagy a gyerekkel. A védőnő még ha nagyon aktív is, max párszor láthatja a gyerekeidet.

A védőnő mégcsak általános orvosi képesítéssel sem rendelkezik, nemhogy szakorvosival. Én ezekkel, ha mégcsak házi gyerekorvoshoz sem fordulnék, hanem szakorvoshoz. És még az is lehet, nem is sztk-ba, hanem egy jól felszerelt magánrendelőbe.

2011. júl. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
23%
És egyébként lehet jobb lett volna nem ír, de 15.56-nak igaza van.
2011. júl. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

15:56-os inkább meg se szólaltál volna.


Sajnos váltásra úgy tudom nincs lehetőség. Igazából nem tudsz tenni semmit sem. Szerencsémre nem mindenhol ilyen rossz a helyzet.

2011. júl. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Minden védőnői szolgálatnak van vezetője. Én kérnék időpontot a vezetőtől és kérném, hogy segítsen nekem, mert úgy érzem, hogy nem kapom meg az indolkolt ellátást. Kérném, hogy valahogy oldja meg, hogy máshoz kerüljél.

Látás és hallásvizsgálatra külön lehet kérni beutalót, vagy időpontot. Nálunk csak időpontot kell. Nekem a dokim mondta, hogy menjünk el, mert jobb ha szakember látja a gyereket, de szerinte semmi gond, de mégis érdemes egy évben egyszer. hallásvizsgálatra még nem küldtek, mert még pici a lányom. Evésre pedig szerintem szintén kérjél beutalót a dokidtól egy dietetikushoz, talán tudnak majd segíteni. Szerintem jobban jársz a szakrendelésekkel, mint egy ilyen védőnővel és a gyerek érdekében néha muszáj rohangálni még ha nehéz is.

2011. júl. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Van egy 19 hónaposom, és egy 31 hetes pocaklakóm. A nagyot két hetente mérni kell! Az én védőnőm nem egy tündér, de arra azért odafigyel, hogy nem járok külön terhes-, ill. kisgyerekes tanácsadásra, hanem előre egyeztetünk egy időpontot, amikor velem anyukaként és kismamaként is foglalkozik. Neki is jó, mert nem megyek kétszer.

Szerintem teljesen jogos, hogy a kérdező legalább egy jó előre leegyeztetett privi időpontot kapjon 3 pici mellett!Legalább mondaná azt, hogy a tanácsadás előtt legyenek ott fél órával, vagy ilyesmi. Persze az sem jó hozzáállás, hogy én úgy sem megyek tanácsadási időben.

Szerintem ha nem boldogulsz vele, szólj a vezető védőnőnek, persze nem kell a kollégát ócsárolni, csak vázolni a helyzetet és kérni, hogy találjon rá megoldást.

2011. júl. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenki hozzászólását. Még azokét is, akik így írás alapján tudnak ócsárolni. Röviden fogalmazva, kocsi nélkül vagyok itthon három pici gyerekkel. Nincs nagyszülő sem senki, aki tudna segíteni közlekedni. A férjem hajnal 6-tól este ki tudja meddig dolgozik. Tegnap pl. 10-kor jött haza, ma még nincs itthon. Aki úgy gondolja, hogy egy egyszerű szűrő vizsgálatért is szakrendelésre kéne mennem, az azt is leírhatná, hogy hogyan jussak el a Madarász kórházba pl. látás vizsgálatra Újpalotáról, bkv-val, az összes gyerekkel. És igen, egy egyszerű oltásért is 4-en megyünk. Ha beteg a gyerek és nem jön ki az orvos, akkor a másik kettő is vár a betegrendelőben, stb... Valóban körülöttem forog a világ, mert hármat szültem.

Azt hiszem megpróbálok a gyerekorvossal is egyezkedni valamit, remélem azért ő segítőkészebb lesz ennél a dilis védőnőnél. Amúgy meg, ha nem jogosak az elvárásaim felé, akkor miért is van?

2011. júl. 20. 21:49
 18/24 anonim ***** válasza:
58%

Van munkatörvénykönyve, ami rendelkezik az éves szabadságról illetve a gyerekek után is jár a férjednek szabadság. Talán kivehetne egy-egy napot és akkor eljutnál a rendelőbe.

De egyébként komolyan gondolod, hogy a védőnő bármi olyat ki tud szűrni, amit te otthon nem?

Hiszen csak észreveszed ha rosszul lát, hall a gyereked- akkor minek egy felesleges kört beiktatnod? Ha meg nem tűnik fel semmi, akkor a védőnőnek sem fog, mert mit csinál, kitesz elé egy ábrát, na mond meg mi van rajta- bizonyos távolságból, bizonyos magasságban- és aztán gondolkodhatsz nem látja a gyerek, nem ismeri fel az ábrát vagy nem akarja megmondani. Vagy a védőnő tartotta rossz szögben, rossz volt a megvilágítás.

Ő semmi mást nem tud kiszűrni, mint amit te otthon is észrevennél.


Ne várj tőle csodát. Te vagy az, akinek ki kell tölteni azt a papírt, mert te ismered a gyerekeidet. Ő tanácsot ad, ha úgy látod, hogy rosszul hall, hova fordulj-maximum. De ő nem szűri ki.

2011. júl. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Igen, van munka törvénykönyve, meg van egy főnök, aki úgy gondolja, elég nagy a munkanélküliség, nem kötelező dolgozni, simán talál helyette egy másikat. És tekintettel, arra, hogy volt szerencsénk több mint egy évig munkanélküli apával rendelkezni, nem kockáztatunk. A szabadságát akkor veheti ki, ha a főnök bácsi úgy gondolja aktuális... OK! Feladom. Tényleg én vagyok a hülye. Bocsi, hogy ilyenekkel fárasztottalak Titeket.
2011. júl. 20. 22:24
 20/24 anonim ***** válasza:

Akkor ahogy írtad is, próbálj meg beszélni a gyerekorvossal. Ő csak mond rá valamit, esetleg megnézi a gyerkőc szemét, fülét is...

Lelki támogatásért, biztatásért meg saját érdekedben ne ide írj, mert itt általában csak a hurrogás megy minden ilyen kérdésben! Gondolom erre meg nincs szükséged, van elég bajod az itteniek nélkül is!


15:55ös

2011. júl. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!