Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt anyuka akinek megromlo...

Van itt anyuka akinek megromlott a párjával a viszonya miota baba van?

Figyelt kérdés
az enyém ma egy éves, de a kapcsolatunk a párommal nagyon rossz. el vagyok keseredve.
2011. júl. 13. 15:26
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk még nincs konkrét "BAJ", de minden más lett. Ma 7 hetes a kislányunk. Ahogy egyik válaszoló írta, idegennek tűnik a férjem, nem tudunk mit kezdeni egymással, szépen külön-külön imádjuk és ellátjuk a babát, de el sem tudom képzelni, mit csináltunk együtt a baba előtt.

Valahogy mindkettőnknek a baba lett a mindene, és most nem fér bele senki más?

Meg ugye a nyomás, neki is, hogy el ne veszítse a munkahelyét, állandóan vállalkozáson gondolkozik, hogy biztonságban legyünk, én is idegeskedem a sok bénázásom miatt, a szoptatás miatt, szegényt csak ilyenekkel untatom, semmi más témám nincs, csak hogy mit olvastam a gyakorin :-)))

Megértem, hogy nem vagyok egy izgalmas nő mostanában... Csomó mindenben félreértjük egymást, ehhez még hozzá jön, hogy mindent elfelejtek, nem jól emlékszem, a hormonok... Sok dolgot másképp csinálnánk a nevelésben, a babával..


Én minden nap erőlködöm, hogy kérdezgessem, hogy hagyjam őt beszélni, de mindig azt veszem észre, hogy nem is figyelek oda... Erőlködöm, hogy kedves legyek, de a következő percben kiborulok valami hülyeségen. Erőlködök, hogy laza jó fej legyek, de rögtön görcsölni kezdek mégis valamin.

Szóval próbálkozom, de nagyon nehéz. Remélem, idővel könnyebb lesz, és hogy lesz erőnk kitartani addig..

2011. júl. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
87%
Sziasztok..nálunk az volt,hogy mikor megszületett a kisfiunk kb rá 3 hétig szép és jó volt minden..A terhességem alatt is a tenyerén hordozott,nagyon vártuk a babát..Aztán utána mintha nem is léteznénk,nem foglalkozott velem sem a gyerekkel..Ügye én éjjel nappal a kicsivel voltam,csak vele foglalkoztam,és rájöttem,hogy elhanyagolom a férjemet..Ez így ment4 hónapon keresztül..A férjem is reggel elment 5 kor és este hazaért 9 10 óra körül igaz két munkahelye van..És most,hogy kijött a jó idő el kezdtem programokat szervezni a hétvégére Balcsira,meg ide oda.Nem tudom,hogy ezért e de hála az égnek,hogy minden rendbe..Most tényleg olyan mint régen..
2011. júl. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkienk aki válaszolt, az egyik válazolo is ugy lehet mint én hogy 5 perc alatt összevesznek, én sokatbánkodok a szüleim meg az anyosom nem törödömsége miatt (anyossal lakunk ,aki le se tolja hogy van egy unoka), senki nincs aki segitsen, én elötte elég pörgös életet éltem, most meg minden barátunk elhagyunk, mert már nem lehet bulizni menni stb, senki nincsa akihez szoljak, minden nap váérom haza a páromat, de már azon is 2 perc alatt össze szolalkozunk hogy mit egyen a gyerek vagy hogy legye n e rajta zokni, én már ezekkel nem is foglalkozok, én vagyok vele itthon, tudom mit szeret és hogy melyik ruhakényelmes, de már nem is szolok érte, a legnagyobb baj hogy nem jutok ki a házbol csak a játszotérre a picivel ott sincs senki akivel beszélgessek, anyosom meg egyenesen megmondta hogy ne nyomjam a kezébe mert nehéz.. ma egy éves a kisfiam, de szinte senki nem köszöntötte fel, én meg a tavalyi élmények hatása altt.. most pl nem akr elaludni már egy orája altatjuk most meg ezen vesztünk össze hogy is kéne, persze neki sem sikerül.. ugy elegem van
2011. júl. 13. 20:42
 14/38 anonim ***** válasza:
78%
Boldog szülinapot a picinek, neked pedig egy nagy adag kitartást.
2011. júl. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
85%

Eleinte rajtunk is érződött, hogy mások lettünk, és azt is nehéz volt megszokni, hogy már nem élhetjük ugyanazt az életet, mint a baba előtt. Mi is sokat vitatkoztunk felesleges dolgokon, sok volt a feszültség, és a szex terén is megmutatkozott ez, elősorban én nem vágytam igazán másra, csak alvásra, és ezt párom nehezen viselte. Férjem nehezebben rázódott bele az apaságba, neki nem olyan magától értetődő a kötődés, mint nekünk. Leírom, nekünk mi használt, hátha tudok vele segíteni. Először is: leültünk, és nyugodtan átbeszéltük a dolgokat (nem is egyszer!). Nem veszekedve, ami nagyon nehéz volt. Aztán igyekeztünk megteremteni annak a lehetőségét, hogy néha kettesben legyünk. Sajnos mivel kislányom este 10 előtt még ma sem alszik el, ez nem könnyű, de igyekszünk. Most, hogy jó idő van, ha csak a munkája engedi, esténként sétálunk vagy biciklizünk hármasban. A séta jó, sokkal többet beszélgetünk, mint otthon. Igyekszünk nem csak a napi dolgokról beszélgetni, hanem szövögetni a jövőbeli terveinket, mint régen, stb. A szex terén pedig...amióta őszintén elmondtam neki, hogy engem mennyire bánt, hogy nem kívánom, és próbáltunk rájönni közösen, hogy miért, azóta hihetelen, de valami megváltozott bennem, és újra van kedvem hozzá. Szóval sok esetben néhány őszinte beszélgetés is segíthet elindulni az úton. Mondjátok el a párotoknak, mi bánt vagy mi változott bennetek, és talán ő is elmondja. Ha nyitottabbak lennétek egymás felé, könnyebb lenne együtt változtatni a kialakult helyzeten.

Őszintén kívánom, hogy sikerüljön!

2011. júl. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
71%

Első vagyok,

Ha már ennyi válasz érkezett, meg szeretném kérdezni tőletek most én, hogy honnan gyűjtsek erőt arra, hogy kilépjek a kapcsolatból. A férjem nem akar válni, sőt azzal zsarol, hogy ha válni akarok, akkor az én lelkemen fog száradni az, hogy ő véget vet az életének, azt mondja, hogy ha elválok, félárvát csinálok a gyerekünkből. Segítsetek, mit tegyek?

2011. júl. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 A kérdező kommentje:
Nekem is volt egy barátom 5 évig aki ezzel fenyegetözött, jo ott nem volt gyerek, de hidd el, csak fenyeget, ha meg mégis megteszi, akkor gondolj bele, egy ilyennel együtt élni? nem tudom honnan gyüjthetnél eröt, nagyon nehéz, de ha van hova menned addig menj mig a gyerek pici. sztem.
2011. júl. 14. 19:00
 18/38 anonim ***** válasza:
71%
Szia keves első válaszoló nálunk is ez a helyzet de közöltem vele hogy nem elmenni fogok szó nélkül hanek első utam a rendőrségre vezet és a pcihiátriára mert elmondta hogy ő öngyilkos akar lenni és a zárt osztályon fog tölteni sok sok hetet talán hónapot és akkor biztos nem láthatja a lányát így meg bármikor megnézheti és eljöhet hozzá megkérdeztem melyiket választja és ő azt választotta hogy nagyon sűrűn meg fogja látogatni a kisasszonyt sajnálom hogy végetért a kapcsolatunk és habár még nagyon szeretem és ugyan olyan szerelmes vagyok belé mint 6 éve de nem tudunk egy fedél alatt lakni :(
2011. júl. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 A kérdező kommentje:
szia és van hova menned? nagyon nehéz ez föleg a baba miatt,
2011. júl. 15. 17:17
 20/38 anonim ***** válasza:
58%
Igen, volna hova menjek, de nem merek elmenni, mert félek tőle.
2011. júl. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!