Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan Anyuka akinek...

Van itt olyan Anyuka akinek megromlott a párjával való kapcsolata a baba érkezése után?

Figyelt kérdés
Mert sajnos nálunk ez a helyzet. Kisfiam tavaly ősszel született, tervezett baba volt. Most úgy érzem, hogy amikor a legboldogabbnak kellene lennünk néha a legboldogtalanabbak vagyunk, legalábbis én, mert a Párom szerint az Ő részéről rendben van minden. Egy kezemen meg tudom számolni hányszor voltunk azóta együtt... Sokszor vitázunk vagy csak hallgatunk és csak a babával beszélünk. Az igaz, hogy a kicsi ember nem könnyű eset, még most is éjjelente van hogy óránként felkel, az éjszakát sose aludta át. Nem tudom mikor aludtam 3 óránál többet egyszerre. A nappalok is nehezek, tehát én kész hulla vagyok szinte állandóan. Ő reggeltől estig dolgozik, Ő is fáradt. Segíteni segít amiben csak tud, nem panaszkodom és vannak jó napjaink, de úgy érzem nagyon eltávolodtunk egymástól. Megbízom Benne, tudom hogy nem csal meg, sőt azt is tudom hogy szeret és én is Őt, de valahogy mégsem az igazi. Mit csináljak?
2010. ápr. 9. 16:31
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

A média átka. Mindenki happy meg minden, mikor otthon van a gyerekkel...

De ahogy írtad, alig tudsz aludni, ami már önmagában is kikészítő.

Én kifejezetten házisárkány lettem, és hiába tudtam ezt, nem volt erőm változtatni. a rám zúduló iszonyatos felelősség nyomasztott, a kialvatlanság, meg hogy mindenki azt várta, hogy a kisanyuka kisimult, boldog és tökéletes háziasszony. De itthon magányosan a 4 fal közt én nem éreztem...

Párom rengeteget segített, mert néha úgy éreztem összecsapnak a fejem felett a hullámok.

Néha kimozdultunk, vagy csak engem "zavart" el.

Igazán azóta tértem magamhoz, mióta Amika bölcsis.



Próbálj kimozdulni, a gyerekkel, nélküle ill. 3-asban. Nekem/nekünk ez segített.

Egy 2,5 éves kislány kezdő anyukája


kitartás

2010. ápr. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi! Hát hárman talán el tudunk majd menni ha mostmár jobbra fordul az idő, de ketten vagy egyedül kizárt. A fiú olyan cicifüggő, hogy nappal fél évesen 6-szor eszik és kiszámíthatatlan mikor. Mindig máskor alszik, stb... Próbáltam már valamilyen rendszert kialakítani de sajnos nem ment. Mindig bezavart valami, mostanában a fogacskák.
2010. ápr. 9. 16:46
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Minden rendbe fog jonni, ne aggodj. A hormonok is tehetnek am rola. En is nagyon nagyon a kisfiamra koncentraltam az elso 6-8 honapban, de ahogy elkezdte felfedezni a vilagot, en is kezdtem onmagam lenni. Nem veletlen, hogy a baba erkezeset kovetoen az elso 1 evben nagyon sok kapcsolat tonkremegy. De latom, hogy a te parod igenis szeret benneteket, igyekszik segiteni ahol csak tud. Megint magadra fogsz talalni, ne aggodj. :o)
2010. ápr. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
ha akarod akkor igen.rendbe jöhet minden.főleg hogy szeretitek egymást.Legyen akármilyen fárasztó napod is,este csinálj egy kis lazító együtt fürdőzést igyatok egy kis pezsgőt,vagy vegyél egy kis sütit és nassoljatok,közben próbáljatok jókat nevetni,és ne a problémákkal foglalkozni.Emlékezni pl amikor megismertétek egymást,amikor jókat nevetettek,ezek az emlékek sokat segítenek abban,hogy meglássátok kicsit eltávolodtatok,de ilyen kis dolgokon sok múlik,és erőt kell venni magadon.Én is sokszor fáradt vagyok estére,de amikor elaludt a manó,behozok egy pizsit,vagy bort és borozgatunk,iszogatunk.egy kevés nem árt meg.és ilyenkor még bármi jöhet.
2010. ápr. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az segített hogy megbeszéltük hogy ez most erőpróba egy kicsit, bármennyire is rózsaszinnek festette le mindenki, a mi fiunk is 2 emberes baba volt, segítségünk semmi, szóval én is rendesen kikészültem.

Megbezséltük, tudatosult bennünk, hogy "túl kell élni" a nehezebb napokat EGYMÁST segítve, a férjem is kicsit lejjebb adott az igényeiből (pl. nem várta el hogy mindig a konyhában tüsténtkedjek, meg ilyesmi).

Aztán olyan 1 éves kora körül végre elkezdte átaludni a fiam az éjszakákat (onnantól már csak a szemfogai áttörésekor 14 hónaposan ébredt ismét 1 hétig) és egyre értelmesebb- aranyosabb baba lett persze előtte is szerettük de azért könnyebb úgy szeretni ha az ember lánya alszik is néha egy jót:)

Nekünk ekkor lett könnyebb valahogy, meg mikor már nem szopizott (11 hós korától) sokkal szabadabban tudtam vele mindenfelé jönni-menni kitárult a világ, jöttek a nagy játszóterezések stb.

Sajnos nem könnyű az embernek belátni,hogy nemcsak móka és kacagás egy baba (vagyishát baba függő mert van amelyikkel lényegesen könnyebb, van amelyik pedig egész embert kíván 24 órában).

2010. ápr. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom a kérdezőhöz!nálunk ugyanez van annyi külömbséggel, hogy 5 hós a lányunk, de mi még egyszer sem voltunk eggyütt, terhesség alatt is keveset, a végén meg semmit. imádjuk egymást de most a kicsi a központ,és csak a gyereknél találkozunk n szinte..én is félek hogy kikandikál majd a kapcsolatból, csak remélem hogy nem...
2010. ápr. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 edus83 ***** válasza:
100%
Sajnos nálunk is ez a helyzet,már 2és fél hós a lányunk már 1éve nem voltunk együtt pedig,24és 27évesek vagyunk.Nagyon egyedül érzem magam ,még egyszer sem fürdette meg a kicsit,hát remélem ,hogy javul majd,de már nincs erőm sem türelmem hozzá.Remélem javul a helyzetünk,sok szerencsét.
2010. ápr. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nah nálam rosszabb tervezett baba volt van nekünk is de mikor megszületett a párom megcsalt és elhagyott ezt csak a helyzet sulya miatt irtam meg se nézi a gyereket és tartást se fizet!A ti esetetekben szerintem az a baj hogy a pasik apák szégyellik hogy nem tudnak annyit keresni mint amennyit kéne és befordulnak,menjetek el vacsizni és beszéljétek meg mndenféleképpen a szitut! hozzáteszem a én páromnál az volt a baj is hogy nagyon jol keres és a ribik nyomultak rá ezerrel! De ha szeretitek egymást nem lesz gond csak beszélgessetek gyerek nélkül az fontos pár órácskát!!
2010. ápr. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Persze, többen vagyunk, mint gondolnád...nálunk is ugyanez volt a helyzet, amint kezdtem kicsit kipihentebb lenni, újra terhes lettem (de nem azért, mintha olyan sokat lettünk volna együtt), tehát újra kóválygás...Szerintem ez nagyrészt hormonális, meg a kialvatlanság miatt van, és egy férfi sose fogja megérteni ezt, hiszen mi se tudnánk, ha nem mennénk át rajta, hogy lehet ennyire keveset aludni...amint a baba átalszik néhány éjszakát, sokkal jobb lesz, meglátod, kitartás!! Igen, túl rózsaszín kép él az emberekben, pedig ez teljesen emberi és természetes, hogy az ember nem ugyanolyan hepi minden nap, persze aranyos a baba, meg minden, de amikor nem jutsz el fodrászhoz, kozmetikushoz, nem tudsz kikapcsolódni sem fizikailag, sem szellemileg, az nem mindig vicces. Szóval tudd, hogy nem vagy egyedül!
2010. ápr. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Neked melyik a fontosabb? A kapcsolatotok, vagy az hogy a gyerek minden pisszenését kiszolgáld? Ezért mindenki ki szokott nyírni, de az igazság: nem kell mindenben a kedvére tenni. Már nem pár hetes hanem elég nagy ehhez. Igenis ott lehet hagyni az ágyban ha épp ok nélkül ébred fel 100x éjszaka, és igenis lehet már neki mást is adni, és elhúzni a szoptatás idejét és lehet másra bízni. Csak ezt kegyetlenségnek tartják pedig nem az. Az élet nem csupa tejfel hogy mindig az van amit akarunk. Aztán legközelebb azért fogsz ide jönni sírni, mert a férjed elhagy, romokban minden, megcsalt, nem törődsz vele, elege lett stb de akkor majd nyugodt lehetsz, mert legalább a gyereked igény szerint szoptattad és nem akartad semmire rákényszeríteni és ez a lényeg!
2010. ápr. 11. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!