Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tudom elképzelni, hogy...

Nem tudom elképzelni, hogy ennyi baba nem szopik. MIért? Kicsikre gondolok.

Figyelt kérdés

Vagy csak nekem tűnik úgy? Megírnád, hány hónapos a gyermeked, és hány hónapig szopott?

Hoyg tényleg ennyi nem szopik, vagy csak érzékcsalódás nálam.


2011. júl. 12. 16:55
1 2 3 4
 11/33 krisztivan ***** válasza:
100%
Akinek van teje bőven az azt mondja,hogy fejben dől el.Szerettem volna az elején,hogy így legyen de ez nem igaz.Szerencsémre fele tej-fele tápszer volt az elejétől fogva.Először cici utána táppal kiegészítve.5 hósan elkezdett enni kanállal és azóta nem kell neki a tápszer és vele együtt a cumisüveg is csak dobálózni jó.(fiam szerint).Viszont már 10hós és még napi 3X szopi van.Nem sok de az a kevés tej megmaradt az elejétől fogva.
2011. júl. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
54%
Lassan 6 hónaposak leszünk és anyatejesek vagyunk, ha minden rendben lesz, akkor 1-2 éves koráig szeretném szoptatni. Nekem kevés volt a tejem, mivel besárgult a babám és állandóan csak aludt, nem tudott rendesen beindulni. Az első egy hónap nagy erőltetések árán minden rendbe jött és lett annyi tejem, amennyi szükséges a picinek. Azért valljuk be, van olyan is, aki nem olvas, nem jár utána, feladja és inkább a társzerhez nyúl. Tisztelet a kivételnek persze, van, amikor nincs más út, csak a tápszer! Csak tényleg azt látom, hogy sok anya inkább a tápszert választja, mert így a jó neki, csak nem vallja be magának.
2011. júl. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
89%
25 hónapos koráig szopizott a kisfiam, akkor már csak este. Ő még szerintem cicizne, de nekem már fájt/kellemetlen érzés volt. DE megbeszéltem vele, hogy anya cicije bibis, fáj neki, így nem kap többet. 1-2 nap kicsit nyekergett miatta, De nem sírt, nehezen aludt el. 3. napon már nem is kereste, csak mondta, hogy cici nincs, bibis:-) Annyira édes volt. Engem megviselt, hogy nem szopik többé. Annyira jó érzés volt...
2011. júl. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
39%

Kedves valamelyik hozzászóló szuperanyuka!

Nem mindenki tud szoptatni! Ha akar, akkor sem!

Ha valaki nem tud, ahhoz sincs másnak sok köze, miért nem. Te is kiteregeted mindenkinek, ha valamilyen betegséged van? Nem hiszem, amúgy is te szuperanyuka vagy, neked nem lehet semmi bajod, de elképzelni sem tudod, hogy másnál ilyen előfordulhat. Pedig van.

2011. júl. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
84%

Én ha megszakadtam sem tudtam szoptatni két befelé forduló mellbimbóval. IGEN, mindent megpróbáltam, mindent, ami kapható erre a problémára. Lett belőle két mellgyulladás, nem is akármilyen. A gyerekem a kórházban tápszert kapott 3 óránként, mert leesett a vércukra, az elejétől nem is kellett megdolgoznia a tejért. 2 perc szopi után bealudt, egy szoptatás 1 órán át tartott és persze sírt az éhségtől, mert nem jött a tej, mivel eldugult a tejcsatorna.

Szóval tápszer lett belőle. Ez van.

2011. júl. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
82%
Nekem konkrétan "rossz" mellbimbóm van...Nagy,lapos, nemtudta egyszerűen tényleg bekapni, bimbókiemelőt utálta, így maradt a cumi.Tejem 1 hónapig volt egy kevés, de lehet a fejés nem volt elég ingerlő neki vagy genetikailag ilyen, de el is ment(Anyukám is így járt).
2011. júl. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
11 hónapos, még napi többszöri szopi van. Nem tudom, hogy szerencsém volt-e, vagy mi, nekem a szülés utáni 2. napon megvolt a tejbelövellés, 6-8 hétig marha rossz volt a szoptatás, nagyon fájt, két hétig fejtem a tejet és adtuk neki cumisüvegből, és úgy voltam, hogy ha nem javul, maradok a fejés+cumisüveg változatnál. De helyrejött. Ezalatt a 11 hónap alatt visszajött párszor, hogy hólyagot szívott valamelyik mellbimbómra, de most már hónapok óta rendben vagyok, és teljesen oké a szoptatás.
2011. júl. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
84%
Kedves, "aki akar az tud is" anyuka! Kívánom neked, hogy addig tudd szoptatni a babádat ameddig ő igényli, de hidd el, hogy az életben sok minden nem úgy van, ahogy akarjuk, ha bele döglünk akkor sem. És ez a szoptatásra is igaz.
2011. júl. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
88%
5 hétig szoptattam, kezdettől kapott tápszeres pótlást. Nem tudtam többet, nem volt tejem, de nem foglalkoztatott a kérdés, hogy mi lesz. Nem fogom érzelmileg magamat és fizikailag a gyermekemet tönkretenni azért, hogy elmondhassam: szoptattam. Ha éhes és nem elég a tej, kap pótlást. Az kinek jó, ha kínszenvedés a szoptatás?
2011. júl. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
23%

Mint irtam, 98% tud(na) szotatni, ez az arány viszont ennél sokkal kevesebb, és igenis szuper anyuka vagyok a saját gyermekemnek!


Olvassátok el, tanulságos, és nem én irtam, linkelek hozzá...


A cime: TISZTELD A GYERMEKED

[link]



Azokat a tudományos kutatásokat, amelyek az anyatejes táplálás előnyeit igazolják, két évtizedes gyermekgyógyászati munkám során szerzett tapasztalataim teljes mértékben alátámasztják. Ugyanakkor mélyen elkeserít, hogy a védőnőkkel közös erőfeszítésünk, segítőkészségünk ellenére is sokkal kevesebben szoptatnak, mint tehetnék! Kimutatták: a nők 98%-a képes szoptatni, a gyakorlatban azonban ez nincs így.


Kevés területen találkozunk annyi tévhittel, alulinformáltsággal mint amely a szoptatást övezi! „Vizes a tejem”, „csúnya lesz a mellem” és hasonló ostobaságok garmadáját halljuk nap mint nap…


Az anyatej egy csepp élet ! Szüksége van rá a babának, de szükséges a várandósság után az anya számára is. A szoptatás meghittségét, a bőrkontaktust semmi nem pótolja!


Milyen előnye van az anyának a szoptatásból? Kimutatták: csökkenti az emlő- és petefészekrák kialakulásának kockázatát. Korábban nyeri vissza a szülés előtti testsúlyát. Gyermekével bensőségesebb, erősebb lelki kapocs alakul ki, mint szoptatás nélkül.


Milyen előnye van a babának a szoptatásból? Az anyatej mindig kielégíti a gyermek aktuális szükségletét. Összetétele (fehérjék, szénhidrátok, zsírok, ásványi anyagok, vitaminok, stb.) ideális. Hőmérséklete

pont megfelelő. Olyan immunfehérjéket tartalmaz, amelyek megakadályozzák számos fertőzés kialakulását, hosszútávon rengeteg krónikus betegség (asztma, allergia, gyulladásos bélbetegségek, cukorbetegség stb.) kifejlődését. Azt is kimutatták, hogy az anyatejjel táplált babák szellemi-lelki fejlődése jobb, mint a tápszereseké. Az anyatej mindig készen van, hozzáférhető, steril és a létező legolcsóbb táplálék!


A tápszerek nagyon sok tekintetben az anyatejet utánozzák, azonban alapvetően tehéntejből készülnek. A mi kisbabánk pedig nem borjú !!! Vagyis minőségileg alig emlékeztetnek az anyatej összetételére, drágák, nem sterilek, nem nyújtják a szoptatás fent leírt előnyeit. A tápszerek szükséges rosszak: biztosítják, hogy gyermekünk ne haljon éhen, másra nem valók!


Meddig szoptassunk? Ma azt tartjuk ideálisnak, ha a csecsemő hat hónapos koráig kizárólag anyatejet kap. Ezt követően viszont szükséges a hozzátáplálás. Előnyös, ha a gyermek 1 éves koráig szopik még, de az elválasztás idejét akár két esztendős korra is kitolhatjuk.


A szoptatáshoz elsősorban kellő akaratra és elhatározásra van szükség. A helyes szoptatási technikát az anya és a gyermek együtt tanulja meg, ebben a védőnők minden segítséget megadnak. Ennek érdekében soha ne dugjunk cumit a gyermek szájába, nincs rá szüksége! Életkortól és egyéni igénytől függ a szoptatás gyakorisága, két szoptatás között minimum két óra teljen el. Főszabályként elmondhatjuk, hogy egy nap a csecsemő a testsúlyának másfélszeresét kell megkapja, például egy 5 kg súlyú baba igénye kb. 5X1,5=7,5 vagyis 750 g anyatejre van legkevesebb szüksége. Célszerű beszerezni egy pontos mérleget és mérni, feljegyezni a szopott mennyiségeket. Később, ha a szoptatás már sínen van, a gyermek súlyfejlődése megfelelő, a mérés elhagyható.


Sikeres anyatejes táplálásért nem lehet elég áldozatot hozni, de az erőfeszítések később ezerszer megtérülnek. A kellő ideig szoptatott babából egészségesebb, okosabb kisgyermek, majd felnőtt válik. A magunk részéről minden segítséget igyekszünk megadni ehhez.

..

2011. júl. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!