Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tudom elképzelni, hogy...

Nem tudom elképzelni, hogy ennyi baba nem szopik. MIért? Kicsikre gondolok.

Figyelt kérdés

Vagy csak nekem tűnik úgy? Megírnád, hány hónapos a gyermeked, és hány hónapig szopott?

Hoyg tényleg ennyi nem szopik, vagy csak érzékcsalódás nálam.


2011. júl. 12. 16:55
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
1 éves, még napi 1-2 szopi van.
2011. júl. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
81%
Sajnos éri annyi stressz az anyákat(pl: hogy jövünk ki egy fizetésből), hogy hamar el tud apadni a tejük, ha nem vigyáznak...aztán amiatt stresszelnek, hogy nincs elég tej, így csak romlik a helyzet...
2011. júl. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
34%

Hát pedig sajnos ez a helyzet. :( Tájékozatlanság, fatális hibák ide vezetnek.

Nekem majdnem 1 évig szopott mindkettő, tápot utána se láttak, ettek szépen, ezért is választották le magukat (nem én őket!).

2011. júl. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:

17 hónapos a fiam

Esténként még szopizik

Tápszert max a DM-ben látott a pocokon

2011. júl. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

*polcokon :)

nem pocokon

2011. júl. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
34%

Aki AKAR az TUD szoptatni


Az anyák 98%-a tudna , ha nem hallanák meg azt a sok süketséget,amit nem kellene, nem tápláló tejről, kevés tejről, tápszerezésről az első gondnál, és igen néha lehet hogy éhesebb marad a baba, de nem rögtön táphoz kell nyúlni


Enyém 3 hónapos, csak szopizik és ez kb még fél évig igy is lesz, mert igy AKAROM!

2011. júl. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
A baráti körünkben szinte senki nem szoptat(ott),szóval tényleg kevés baba szopizik.Nekem már az első héttől kezdve nem volt tejem,szóval maradt a tápszer.
2011. júl. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

Egyik ismerősöm fia cumi helyett az öklét szívja, és rá akarták beszélni, hogy ez azért van, mert nem elég neki az anyatej, vegyen tápszert. Szerencsére nem vett, teje van bőven, a fia pedig gyarapodik, mint ahogy a nyagykönyvben meg van írva.

De ha akkor azt a tanácsot megfogadja, akkor a baba hozzászokik a cumisüvceghez, meg ahoz, hogy nem kell dolgozni a kajáért, és biztos nem lenne teje.

2011. júl. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
83%

"Aki AKAR az TUD szoptatni"


Azért ez nagyon buta megnyilvánulás volt...

Én sajnos már nem tudok szoptatni, pedig AKARTAM. A 9 hónap alatt végig mondogattam magamnak, hogy fogok tudni, menni fog. Aztán a pici 2250 grammal született, a kórházban szó szerint tojtak a fejemre, ő pedig erőtlen volt hozzá. Mivel nem szerettük volna, hogy netán besárguljon, vagy a kis súlya miatt baja legyen, kapott tápszeres pótlást, és küzdöttünk a szopizással rengeteget. Hozzáteszem édesanyám és az ő anyukája sem tudott szoptatni. Ittam rengeteg folyadékot, fejni próbáltam, ittam tejserkentő teát, barna sört, homeos bogyót is próbáltam. 10-20 grammnál nem tudott többet kiszopizni, pedig tartottunk 1,5 hetes korában 3 napos csak szopizós időszakot is, amikor szinte mást sem csináltam csak szopotattam, akár óránként is. Az alatt a hét alatt egy grammot sem hízott és folyamatosan nyűgös volt, sírt, meg éhes volt...így adtuk a tápszeres pótlást tovább, mert az egészsége fontosabb. Akár mit tettem, nem lett több a tejem, de 2 hónapos koráig minden evés cici+tápszer volt. Így az egész procedúra kétszer annyi ideig tartott, sőt tovább, mert utána még fejni is megpróbáltam majdnem minden alkalommal. 2 hónaposan elutasította a szopizást, így már csak tápszer van és minimális lefejt tej, de szinte csak cseppek.

Szóval nem hinném, hogy én nem akartam eléggé, és mégsem sikerült sajnos...

2011. júl. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:

A nagyobbik 1 évesen választotta el magát, a kicsi 10 hónapos és még napi 4x szopizik.

De az ismerőseim között inkább tápszeres babák vannak.

Sokszor valóban csak a tudatlanság az oka.Egyik barátnőm azért szoptatott csak 2 hétig, mert utána mellgyulladást kapott és azt mondták neki, hogy abban a mellében már nem fog termelődni tej, így inkább apassza el.Hát elapasztotta.Nekem a kicsivel 3x volt mellgyulladásom és még mindig sok tejem van.

2011. júl. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!