Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos babádnak milyen...

10 hónapos babádnak milyen ételeket adsz már a sajátotokból? Ötleteket várnék!

Figyelt kérdés
Tegnap paradicsomos húsgombócot adtam neki gondoltam még túrógombócra, meg nudlira bár azt tartalmaz tojást de szerintem egy kevéstől nem lesz gond!Írnátok még ötleteket már teljesen kifogytam.Napi 3 étkezés van kiváltva és olyan nehéz kitalálni.Természetesen már mindent evett ami kornak megfelelő.
2011. júl. 2. 09:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Amikor ilyen korú volt,már mindent adtam neki abból,amit magunkn ak főztem. Kivéve zsírosabb,vagy puffasztó ételeket. Sem a tojástól,sem a tejfölös habarástól nem volt semmi baja.
2011. júl. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az enyémek is mindent kaptak. Maximum,ha nagyon fűszeres volt akkor a fűszerezés előtt kivettem az ő adagját.
2011. júl. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%

nekem most lesz 10 de semmi ilyet nem adok. tejet majd ha elmúlik 10 akkor talán adok neki pl kevés joghurt formájában de én nagyon vigyázok a gyomor és bél rendszerére. Magyarok elöl járnak a gyomorproblémákban és ez köszönhetö annak hogy bébiként már nem megfelelöen etetik öket, ekkor már tönkre teszik a nyálkahártyát a bélbolyhokat, majd 30 évesen egy zsirosabb dolog után rosszul vannak, ég a hasuk, 40 évesen meg gyogyszert tömnek minden étkezés után.

paradicsomos húsgombocot még egy éves gyereknek sem adnék, ha csak nem neki készült külön, pl krupli paradicsomszósz és natur hús kicsi sóval.


sajátból még csak olyat kapott hogy répa a levesböl (de rántás elött) de akkor sima föt krumplit kap hozzá.

2011. júl. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%

Főzelékeket tejfölös habarással készítve, rakott zöldségeket is lehet nyugodtan, levesekből a sűrűjét, tésztákat szószokkal, rántott zöldségeket, húsokat a panír nélkül rizibizivel vagy petrezselymes krumplival, krumplipürével, resztelt májat, stb. Én alapból minden kaját "babásítva" készítek el magunknak is, tehát minimális só, minimális fűszer, nagyon minimális olaj, csípős kizárva, durum tésztát veszek, amiben nincs tojás, stb. Tejjel nem öntöm fel a főzelékeket még magunknak sem, hanem mindent tejfölösen habarok. Most már 21 hónapos, de én így főztem mindig is, úgyhogy elég hamar azt ette kisfiam, amit mi.


Egyébként az utolsó válaszolóhoz annyit, hogy majd csodálkozik, ha válogatós lesz a gyereke, és semmit nem akar majd megenni másfél-két évesen...

2011. júl. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%

A gyerek gyomra nem csecsemő vagy kisgyerekkorban megy tönkre. és nem egy fasirttól.

a gyerekkor után fontos a helyes étkezés.

2011. júl. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Utolsónak: Nézzél meg egy 40-50-60 éves embert szikár, erős, egészséges. Ahogyan evett, élt gyermekként. Én 30-as vagyok és szerencsére kutya bajom, talán mert még én is normális kaját ettem. És kétkezi dolgozó ember vagyok. De a mai 10, 20 évesek! Egy szál kákabelűnek lenni, mert a modellek a mintaképek, bio"szart" enni, domestosos csirkét, sterilizált életet élni, JA, és nem dolgozni, mert show műsorokkal, énekléssel munka nélkül k.va jól meg lehet élni. Ez a Magyarok jövőképe, na ezekből a gyerekekből mi lesz? Egészségesek vagy ideg beteg felnőttek.

Elnézést a kérdezőtől csak leírtam a véleményem. Egyébként meg, tésztát(bolognai, lekváros,krumplis, káposztás)ilyesmit szoktam adni. Főzelék minden féle (kelkáposzta, spenót, sóska, zbab)Gyümölcsrizs,joghurt vagy túró gyümölcsel,tízóraira vagy uszonnára. Tegnap karfiol levesből evett jóízűen. Borsó leves de azt még paszírozom. Nálunk általában ugyan az az uzsonna mint az ebéd. Nagyon ritkán tejpép. Babapiskóta nasira jöhet a babakocsiba. Kifli csücsök bár még csak 4 foga van imádja.

2011. júl. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Bocs már nem utolsó 10.06-os akinek címeztem
2011. júl. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mindent ugyan úgy fűszerezve mint a miénket.
2011. júl. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!Én úgy gondolom hogy simán ehet abból amit én főzök, nem ez foglya tönkretenni a gyomrocskáját.Természetesen semmit sem túl fűszeresen meg zsírosan.Nem szabad túlzottan röghöz kötöttnek lenni sem mint a 10:06-os.Valóban lehet válogatós lesz a pici!

Régen nem volt ilyen hogy ne adjunk cukrosat, meg sósat a babának.Sok olyat ismerek persze nem tartom helyesnek aki már 1-2 hónaposan töltöttkápit adott a babájának!:-(Ez azért sok!!!De azért mi már majdnem egy évesek leszünk.

A 10:06-tól kérdezem hogy a babája mikor fogja azt enni amit ők?Erre kíváncsi lennék nagyon?Szerintem azért tényleg ideje lenne elkezdeni azt adni neki amit ti esztek!

2011. júl. 3. 12:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!