Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy 20 hónapos babát lehet...

Egy 20 hónapos babát lehet kiállítással büntetni? Értheti már miről van szó?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy ha valami igazán rosszat csinál direkt vagy hisztizik, leültetem a kanapéra és azt mondom, gondolja át mit tett, s ha bocsánatot akar kérni, utánam jöhet, és akkor megbeszéljük a dolgokat.
2011. jún. 18. 21:38
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
.
2011. jún. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom hogy 2 évesen kezdik el érteni a HA-AKKOR összefüggést.

És így is tapasztalom, most 2 éves a fiam, és most kezdtük ezt, hogy ha nem hagyja abba, megy a fotelbe, érti. Mondjuk nála 4 hónapja még nem volt tudatos rosszalkodás, lehet akkor megpróbáltam volna.

A másik, hogy a hiszti miatt pedig állítólag nem szabad büntetni, mert joguk van a véleménynyilvánításhoz, ill. egy idő után rajtuk kívül kerül az egész, nem tudnak kikeveredni belőle.

Persze nehéz nem ordítani vele ilyenkor, és figyelmen kívül hagyni, de próbálkozok. Csak azt nem hagyom hogy engem csapkodjon.

2011. jún. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Értik, biztosan. Úgy értem, nem értik a szavak jelentését, hogy pl. következmény, ok, ha-akkor, de azt értik, hogy ami történik (büntetés), és az nekik nem jó, az azért van, mert valami rosszat csináltak, vagy nem fogadtak szót. Kislányom már másfél évesen elkezdte próbálgatni, hogy mit tud kiprovokálni azzal, ha azért is az ellenkezőjét csinálja annak, amit mondok. Két és fél éves, mára eljutottunk odáig sok büntetés és hiszti árán, hogy komolyan vesz, megtanulta. Ma már elég csak azt mondanom neki, hogy "mész a szobádba, és ott maradsz az ágyadon ülve, amíg azt nem mondom, hogy kijöhetsz, ha nem fogadsz szót" stb. Szóval lényeg a lényeg, egy 20 hónapos biztosan látja az összefüggést a büntetés és az előzmény között. Biztos, ami biztos, el kell magyarázni neki.
2011. jún. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

egyik válaszoló vagyok, szintn 2,5 éves kislánnyal (aki szerint felesleges az ültetés). az utolsó válaszhoz annyit teszek hozzá, hogy igen, persze hogy értik hogy rossz cselekedetnek bünti a következménye. csakhogy ezt már egy kutya vagy egy macska is meg tudja érteni, és ez nem más, mint sima kondicionálás. ezzel ugyan nem teszed neki bensővé azt, hogy miért is nem szabad adott dolgot csinálni. márpedig a nevelés és a szocializáció lényege épp abban rejlik, hogy nem kondicionálunk, hanem megpróbáljuk felépíteni a gyerekben önmagunkat, hogy ily módon előbb utóbb már a mi rászólásunk és felügyeletünk nélkül is kényelmetlenül érezze magát, ha csak rosszat készül tenni, és ez megakadályozza a rossz elkövetésében. tessék utánaolvasni az autoriter és ademokratikus nevelés mibenlétének, ezt próbáltam most röviden leírni, persze nagyon röviden. az a lényeg, hogy akit nem csak hatalmaskodással nevelnek, hanem úgymond emberszámba veszik, és hisznek abban, hogy a gyerek nem alapból rossz, és joga van hisztizni ha épp akar (persze nekünk meg jogunk van ilyenkor nem odafigyelni), abban fog kialakulni a helyes viselkedés, akit meg erőszakosan nevelnek (ezen nem feltételen az ütés-verést értem), az lehet hogy amíg ott a figyelő szem, jó lesz, de ha nincs ott, akkor elszabadul a pokol, ráadásul ő maga is hatalmaskodó lesz hosszú távon.

én ezt a saját kislányomon tapasztaltam. ő nagyon akratos és makacs gyerek, de abszolút ismeri már a határait. neki elég egy sima: össze akarsz velem veszni? vagy azt szeretnéd ha anya szomorú lenne? és kész, ennyi volt. persze ez nem mindig volt így, de soha nem volt nálunk szobába zárás, leültetés, mégis nagyon kezelhető lett.

2011. jún. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, azt hiszem, jól értem a válaszod, és egyet is tudok vele érteni. A kérdésem, hogy idáig hogy jutottatok el. Mert nekem is az a dilemmám, hogy mi legyen az a módszer, ami a gyermekem lehető legegészségesebb lelki fejlődését elősegíti (hogy empatikus, érző, kiegyensúlyozott, stb felnőtt legyen) Szeretném jól nevelni őt, és azt látom, hogy az ejnye, ezt nem szabad, anya szomorú lesz stb nálunk már nem elég, nem hatja meg (szépen el tudja mutogatni-babajelekkel, hogy fáj amit csinál és ettől én szomorú vagyok). Fenekére v akárhova csapni pláne nem szeretnék, még ezzel fenyegetni sem. A kiállítás jutott eszembe mostanában, hátha alkalmazható már ebben a korban.

A problémám meg nem elsősorban a hiszti, hanem h hajlamos csapkodni, ha mérges, feszült vmi miatt. Ezt pedig kezelni kell. Annyiban hagyni nem akarom.

2011. jún. 21. 14:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!