Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy 20 hónapos babát lehet...

Egy 20 hónapos babát lehet kiállítással büntetni? Értheti már miről van szó?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy ha valami igazán rosszat csinál direkt vagy hisztizik, leültetem a kanapéra és azt mondom, gondolja át mit tett, s ha bocsánatot akar kérni, utánam jöhet, és akkor megbeszéljük a dolgokat.
2011. jún. 18. 21:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

te tudod mennyire beszél már a babád. enyém 19 hós, még csak pár szót mondd így mondhatnám neki, hogy beszéljük meg... ;D

maga az, hogy 1-2 percre a sarokba állítod és nem mehet el onnan, az működhet

2011. jún. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
38%
Már az egyéves érti, a 20 hónapos pedig biztosan.
2011. jún. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%
Úgy gondolom, ez még elég korai... Mérlegelni, felfogni, hogy mi volt az a "rossz" és mindezt tudatosan megbánni, nem biztos, hogy elvárható egy ekkora gyerektől.
2011. jún. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem meg igen is van olyan gyerek, aki már értelmes annyira, hogy simán elmagyarázod neki, hogy ezt most nem szabad stb, és megérti. Persze nem egyformák a gyerekek.

Az én kisfiam 19 hónapos, ő még nem igen beszél, de ha olyat csinál, és mondom neki, hogy akkor most menjen be a sarokba, mert ez nem volt szép dolog, igen is beáll. Igaz, nem marad ott sokáig, de én mindig odamegyek elé, mikor már látom készülődik kifelé és elmagyarázom neki, hogy most miért is történt mindez. Attól, hogy nem tud vagy épp nem akar szavakkal válaszolni, még megéri, ezt szerintem látni egy gyereken, meg hát ott vannak a gesztusai, mimika stb.

Úgyhogy szerintem ha van annyira értelmes a babád, igen is alkalmazhatod ezt a módszert.

2011. jún. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

A helyzetből való kiemelés működik, ha ez épp a kanapé, akkor ott. De a bocsánatkérés még biztos nem (ha az a cél, hogy ténylegesen értse a bocsánatkérést).

Alapvetően a hiszti és a dac nem rosszaság, általában nem az. Érdemes megfejteni, mi az oka és inkább vele maradni. Ez nem azt jelenti, hogy azt csinálom, amit ő akkor és azonnal akar, de nem hagyom egyedül a fájdalmában (mertt ő annak éli meg)

2011. jún. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

ma 22:00 ebben igazad van, de azt kérdezte, hogy "gondolja át mit tett, s ha bocsánatot akar kérni, utánam jöhet, és akkor megbeszéljük a dolgokat."


ez azért már más, itt nem csak büntetésről van szó, hanem tudatos megbánásról és bocsánat kérésről! és ugye ehhez nem csak megérteni kell hanem beszélni is

2011. jún. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

babám még nem beszél, de azt gondolom, hogy ha most arra tanítom, hogy ha vmi rosszat tesz, azért illik bocsánatot kérni, jól teszem (nálunk a bocsánatkérés a simi és a puszi)

egyszer próbáltam ezt a kanapés dolgot, kb egy percig volt ott a babám, majd kijött és szép nyugodtan viselkedett tovább (persze a puszi után) Arra voltam kiváncsi, másnál is működik e ez. Kénytelen vagyok vmi jó módszert találni a fegyelmezésre, mert elég eleven, kedződik a dackorszak, néha mérgében csapkod, és nem akarok én is pl a fenekére ütni. Remélem, ez egy jó módszer lesz.

2011. jún. 19. 09:02
 8/15 anonim ***** válasza:
Szia,igenis értik az én kisfiam is 20 hós és szintén nagyon eleven sem veszélyérzete sem pedig az hogy ha valakit bántunk az rossz dolog,én beállitom a sarokba akkor tudja h rosszat tett 1-2 perc után kijön és bocsánatot kér mégpedig azzal hogy átölel.űaz én elvem is az hogyha rosszat tesz akkor tudja h van következménye és hogy azután bocsánatot is krll kérni.Te hogy viseled hogy olyan hisztis???
2011. jún. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

azt érti, hogy nem szabad dolgot csinált, és anya mérges. de az hogy ülj le a kanapéra és gondold át....az túlzás ennyi idős korban. főleg hogy bocsánatot akar kérni??? egy ekkora gyereknek bőven még nicns akkora empátiája, hogy bocsánatot akarjon kérni így felszólításra, főleg hogy valószínűleg halvány lilája nincs róla, mi az. az én 2,5 éves kiislányom már néha elgondolkodik, ha hülyeséget csinált, de fel kell rá hívni a figyelmét, hogy na most ezt hogy gondolod így meg így vagy úgy meg úgy?.... bocsánatot meg nem kér, amúgy nem nagyon hisztis, és a hiszti ehhez az életkorhoz élettanilag kapcsolódik, tehát miért is kérjen bocsánatot , mert normálsian fejlődik? az a te dolgod, hogy kialakítsd benne az igényt a bocsánatkérésre, de nem 20 hósan, ugyan már! persze el lehet mondani, hogy most anya szomorú meg mérges blabla, de a t öbbi még ráér! én az enyémmel már gyakorlom, de nagyon nagy különbség a 20 hónapos meg a 2,5 éves közt! csak egy példa: a játszón egy kislny rárontott a hintára amit az én kislányom épp lökögetett az enyémet meg jól félretolta. jött nyomban az anyja, és mondta neki, hogy ezt nem szabad, azonnal kérj bocsánatot!! erre a kislány: szia! 2 éves kislányról van szó. keveredik a fejükben a sok illemszabály, köszönni, megköszönni, bocsánatot kérni.....az enyém pár hónapja mondja, hogy csókolom, vagy szia, ha szólok neki h köszönjön, és nem azt mondja hogy köszönöm. ezek még nagyon elvont dolgok nekik, idő, míg megtanulják.

aúgy a fetrengős hiszti kezelése sztem a tudomásul nem vétel. átlépsz felette és slussz,. nem kell ültetgetni meg tudomisén. lehet neki mondani, hogy majd ha meguntad, szóljál. vagy hisztis gyerekkel nem beszélek stb. előbb utóbb ha látja hogy letojod, akkor magától odamegy "bocsánatot kérni". akkor lehet vele megbeszélni, mi is volt ez az egész.

2011. jún. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szerintem egy 20 hónapost már ne nevezz babának. Ő egy 1,5 éves kislány, sokkal értelmesebb mint gondolnád, és a dackorszak lényege náluk, hogy kitapasztalják a határokat, amiken belül aztán biztonsággal mozoghatnak. Szerintem ne a kanapét válaszd, hanem nevezzetek ki egy gondolkodós srkot, vagy egy gondolkodós kis széket, mindegy, de egy olyan helyet, amit kizárólag!!! erre használtok, és semmikor máskor egyébként nem. Így könnyebb lesz neki összekötni a dolgokat. Ami neked és neki is megkönnyítheti a dolgot, az egy konyhai stopper! Komolyan! Leülteted, feltekered 2 percre, és akkor ő is tudni fogja, hogy mikor csörög, akkor visszamész hozzá, és megkérded, hogy akar-e még ott üldögélni, vagy inkább szót fogad neked. És a stopper neked is segít, hogy ne legyél se túl vaj szívű, se túl szigorú. Ami fontos még hogy ne ijesztgesd a székkel, hogy ha még egyszer, meg ha még egyszer, és így tovább, és aztán az 5. rászólásra megy csak oda. Egyszer említsd meg neki, és a köv. alkalommal az adott helyzetben már szó nélkül mehet is.
2011. jún. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!