Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért csinálja 16 hós fiam?...

Miért csinálja 16 hós fiam? Mit csináljak vele? Van értelme bűntetni?

Figyelt kérdés

Éllandóan csapkod, pelenkázásnál rugdos. A csapkodás is úgy néz ki, mint ha szeretetből lenne, mert utána többnyire odabújik, megszeretget. Engem is üt, apját is üti. Senkitől nem láthatta, magától csinálja.

Volna értelme ilenkor 1 percre "büntető pontra" ültetni, ahonnan 1 percig nem állhat fel?

Más gyereke is csinált ilyet? Elmúlik esetleg magától?


2010. okt. 7. 09:50
 1/4 DanaS ***** válasza:
100%
Gyakori a 1,5-2 évesek körében! Majd leszokik róla! Esetleg egy erősebb hangnemmel rá lehet szólni, de csak próbálgatja a határait. Nem lesz gond.
2010. okt. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad büntetni!!! Szeretgesd, mondd el neki hogy ez nem jó. Abba fogja hagyni, a gyerekek nagy többségénél ez előfordul. Próbálgatja határait, és nem utolsósorban figyeli a reakciótokat. Engem ha megütött a kislányom (nem egyszer volt ilyen) akkor kijelentettem hogy szomorú vagyok mert bánt és az nekem rossz. Olyankor mindig megszeretett és szánom- bánom arcot vágott. Elmúlt pár hónap alatt, kialakult nála a jó és a rossz fogalma. Ne aggódj, majdnem minden szülő átesik ezen!
2010. okt. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Mi is rászólni szoktunk. Szigorúan, szigorú és szomorú arccal, hatrozott hangon. Modani szoktam, hogy ez fáj, szomorú vagyok, nem szabad ütni, csak símogatni szabad, stb.

Megkönnyebbülés, hogy ezt minden gyerek csinálja és elmúlik majd.

Köszi a válaszokat.

2010. okt. 7. 10:10
 4/4 anonim ***** válasza:

dehogy kell büntetni! nem azért csinálja h bántson, csak játékból. meg kell tanítani, hogy ez nem jó játék, mert anyának, apának fáj, helytte inkább simizzen meg. én a kislányomnak a "lábsimit" is megtanítottam, rugdosás helyett a lábával simogat meg. néha azt csinálja mostanában, hogy felemeli a két lábát egyszerre mikor pelenkázom, és rámnéz, és akkor tudom hogy azt szertné, mondjam hogy ezt nem szabad anyának fáj stb. és akkor megsimiz a lábával. szóval ó már megtanulta. :)

21 hónapos múlt.

2010. okt. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!