Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van értelme még felebezni?

Van értelme még felebezni?

Figyelt kérdés

A nagyobbik fiam most töltötte a harmadik életévét a kisebbik 16 hónapos most. Mi Gyálon lakunk és a fiamat elutasították az oviból helyhiányra hivatkozva. Ma beszéltem egy budapesti kerületi óvodavezetővel és ő mondta, hogy azért mert van valakinek kistesója azért még nem lehet elutasítani.Ezt én is így gondolnám plusz, hogy két utcával arrébb egy anyuka ismerősömnek a kislányát aki annyi idős mint a nagyobbik fiam és náluk is van kistesó őt felvették.

A városi jegyzőnél és az gyáli óvoda felügyeletnél van értelme felebeznem?

Mert látom, hogy a 3 éves kisfiam nagyon de nagyon unja magát itthon, a játszira járás már nem elég neki. Úgy érzem még egy év itthon "büntetés" lenne neki. Nem azért akarom, hogy oviba járjon, hogy lepasszoljam, én már annak örülnék ha fél napra felvennék.

Magánovira sajnos nincs pénzünk.

Tipp, hogy mit tehetnék, hogy ha nem is most rögtön de mondjuk 2-3 hónap múlva felvegyék az oviba?


2011. szept. 1. 15:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Fellebezni csak akor tudsz ha az elutasító hatáorzadod bna megadott ( ált kézhezvételtől szmáítot 15 nap)határidőn belül teszed. Ennek hiányában 3esélytelen

Így is kétséges de meg kell poróbálni.

járd körbe az ovikat.. hátha valaki még sem ment és vna heyl>

2011. szept. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nem is azért utasították el, mert otthon vagy a tesóval, hanem, mert nincs elég helyük. Oké, hogy az ismerős anyuka csemetéjét felvették, de ez önmagában nem ok arra, hogy a te csemetédet is felvegyék.

Sajnos ilyen a Mai Magyar Óvodahelyzet :( A helyhiány sajnos egy fellebbezéstől nem oldódik meg.

2011. szept. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Írásban utasítottak el, vagy szóban?


Ne felebezni próbálj, hanem fellebbezni.


Ha írásban utasítottak el, akkor arra hivatkozva az illetékes jegyzőnek írj, plusz jelezd az óvodavezetőnek, hogy sérelmeid miatt a jegyzőhöz fordultál.

2011. szept. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs értelme fellebbezni, mert nincs mire hivatkoznod. Azt meg még sem írhatod a leveledbe a jegyzőnek, hogy szeretnéd a kisfiad legalább félnapos ovisnak, mert nagyon unatkozik otthon. Sajnos, ha helyhiány van, azokat utasítják el, akikkel azért megoldható az otthon lét, gondolj bele, mit csinálna az, akinek dolgoznia kell és elutasítják, csak azért, hogy az unatkozó fiadnak legyen helye! Kérdezd meg a többi ovit is, hogy ott van-e hely és ha nincs, akkor várnotok kell még egy évet!
2011. szept. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Anyu azt mondta, amikor mi voltunk gyerekek, eleve ki volt kötve, hogy aki otthon van, annak nem veszik fel a gyerekét. Bölcsibe most is ki van kötve.
2011. szept. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Fellebeznit szerettem volna írni. Csak mindkét csemete szeret körülöttem tevékenykedni :))

Azért az nem furcsa, hogy ugyanolyan helyzetben lévő család gyermekét felveszik a mi fiúnkat meg nem?

Azért szeretném ha járhatna oviba mert nem egyszerűen unatkozik hanem látom már nem elég amit mi tudunk nyújtani neki.Pedig hatalmas udvar van, kutya, papa-mama a szomszédban de még is látom, hogy ez kevés és tényleg nem lepasszolni szeretném.

Köszi a válaszokat.

2011. szept. 1. 16:25
 7/14 anonim ***** válasza:
neki volt ismerőse..
2011. szept. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem az a lényeg,hogy joskapista gyerekének volt hely. Ezzel nem lehet felbelezni.

Ha helyhiány miatt nem vették fel hivatkozni kell arra,hogy de nektek nagyon kell az ovi.

Ki nem szja le,hogy a szomszédasszonyod ugyanolyan helyzetben sikeresen indult a versenyben?


Képzeld mi az óvoda melleit lépcsőházban lakunk és elsőre még sem vették fel a gyereket, nekem is felbeleznem kellett.

2011. szept. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
De tényleg meg van a határozatod írásban?
2011. szept. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Igen meg.Postán kaptam meg. Még ma este írok levelet. Nehogy ezen múljon.

Köszi

2011. szept. 1. 17:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!