Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mivel lehet hatásosan "büntetn...

Mivel lehet hatásosan "büntetni" egy 3 éves gyereket hiszti miatt?

Figyelt kérdés

A dackorszak közepén vagyunk, de napok óta egyre több és durvább a hiszti a kislányomnál. Mivel lehet hatásosan büntetni, hogy ne hisztizzen? Eddig próbáltam nyugodt szóval lecsitítani, ma a félórás hiszti alatt nem szóltam hozzá... stb. Kezdem elveszíteni a türelmemet, hiszen mellette még az 1 éves tesójára is tekintettel kell lennem... szegénykém meg nem érti miért sír a tesója. Persze nem nagy dolgokért megy a hiszti. Most pl. azért volt egy fél órás hiszti, mert egy picit meleg volt az ebédje és nem rögtön fújtam meg neki (mert épp a kistesó ebédjét is készítettem)... Úgy kikelt magából, mintha nem is az én eddigi jó kislányom lett volna... :-(((


Nektek mi vált be ilyenkor?


Előre is köszi a választ!


2011. jún. 30. 12:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha játék miatt megy tedd el...Magyarázd el miért van.Nálunk ez beválik.A másik.Ha nem hagyja abba mondd meg neki elmarad a séta,bennt maradtok...
2011. jún. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Berakni a szobájába,ott lehet hisztizni. Akkor jöhet ki,ha megnyugododtt
2011. jún. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

Attól függ, én ilyenkor semmit nem csinálok, illetve fogom és lefektetem, mert ilyenért hisztit akkor csap, ha már fáradt, akár kaja nélkül is megy az ágyba.

Ha azért megy a hiszti, mert valamit félreértettem, nem az a ruha kell, hanem másik akkor ráhagyom sőt van hogy bocsánatot kérek a figyelmetlenségért.

Boltban soha nem veszek semmit, így ott nincs hiszti.

Ha készülünk valahova és kitör a hiszti, vetkőzünk és vagy el sem megyünk vagy akkor indulunk ha lehiggadtak.

Játszótéren kezdenének, elmondom a lehetőségeket, nem tetszik, indulunk haza vagy sétál mellettem míg le nem nyugszik.

Aztán van, hogy rácsukom az ajtót, ott hagyom a fürdőkádban, fürdőszobában, meztelenül. és arra már elég annyit mondanom, készülünk, mert én megyek, kettőig számolok, utána én már nem öltöztetek, nem segítek cipőt húzni stb stb. És valóban nem szoktam, jönnek meztelenül, cipő nélkül. De most már elég rájuk néznem és elhallgatnak, csinálják amit kérek.

2011. jún. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Háát igen, ő is most ebéd nélkül ment aludni... :-(((

A legrosszabb, hogy pár napja nem tudja, hogy mikor van az "elég". Ugrál össze-vissza, látom már, hogy fáradt és nem tud úgy koncentrálni. Szólok neki, hogy "jó, most már elég lesz", de ő már csak azért is ugrál tovább és tovább az ágyon... A 20. rászólás után már fogalmam sincs mi legyen... Ezért kéne valami jó "büntetés-forma", ami másnál bevált... :-/

2011. jún. 30. 13:21
 5/9 anonim ***** válasza:
70%
Ha az ágyon ugrál, akkor vedd le és higgadtan közöld, hogy "fejezd be". Ha visszamászik (tuti visszafog), akkor ismételd meg. Harmadszorra vidd át másik szobába, és húzd be az ajtót. Kislányomnál ez vált be. Kisfiamat hiába teszem be a szobájába, kijön és hisztizik tovább. Nála a hideg vizes arcmosás vált be - mert azt nagyon utálja. Kétszer megmosom, aztán megkérdezem: elég lesz? Varázsütésre abbahagyja a hisztit...
2011. jún. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem úgy tűnik, hogy azért megy a hiszti jelenleg, azt kéri: Anya, velem is többet foglalkozz, mint a tesómmal! Ami persze nehéz egy még kisebb mellett, de hidd el, ez a lényege.

Ha apa vagy nagymama vigyáz a picire, én elvinném kettesben egy kicsit, hogy anyukáját "visszakapja" néha csak magának.

Szerintem nem kell bűntetni, hanem inkább megtanítani, hogyan fejezze ki helyesen a mérgét, dühét és elbeszélgetni vele ha lehiggadt, hogy miért fontos, hogy türelmes legyen.


Persze tudom, mikor a picire kell figyelni, és azt sem tudjuk hova kapjunk hirtelen, akkor nem könnyű.


Szerintem azt érdemes megpróbálni, hogy többször hozzászólni direkt ilyen helyzetek előtt még, hogy lássa, hogy több figyelmet kap ő is, bevonni, hogy segíthessen, hogy lássa hogy fontos, hogy ott van, és "ne kelljen harcolnia" a figyelemért hisztivel.


Van egy nagyon jó könyv: Beszélj úgy hogy érdekelje, hallgasd úgy hogy elmesélje. Praktikus példákon keresztül mondja el, hogyan lehet kezelni helyzeteket, hogy ne ösztönből válaszoljunk. Ha teheted, szerezd be, nekünk nagyon bevállt.

Lényege nagyon röviden: Fogadd el gyermeked érzéseit, minden érzést el lehet fogadni, csak a cselekedeteket kell korlátozni. Segíts neki nevet adni az érzéseinek. Pl. dühös vagy? Hogy jobban ki tudja fejezni magát. Adj választási lehetőséget. Pl ha nem akar enni. Nem azt mondani, hogy akkor is megeszed a főzeléket, hanem, mit kérsz a főzelékhez, narancslevet vagy teát? - és akkor már a második részen gondolkodik, nem azon, hogy ő mit nem akar, hanem hogy miben dönthet...

stb. sorolhatnám, nagyon jó könyv, ha teheted, olvasd el!

Kitartást!

2011. jún. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Na nálunk a fent emlitett megoldásokból semmi nem vállt be. A lassan 3 évesem teljesen ki tud akasztani minden féle hül..eség miatt. Nem tudom bezárni a szobába, mert jön utánnam, és még nagyobb hisztit vág le. Nem marad sarokban, büntiszékben. Ha kint van a hiszti akkor azzal "büntetem", hogy hazaviszem. Hiába mondom, hogy ha hisztizel, nem kapsz ezt meg azt, vagy elveszem ezt meg azt, csak roszabb, mint aki nem akarja meérteni.

De nálunk is a legnagyobb hisztik fáradságtól vagy betegségtől vannak.

2011. jún. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hááát, lehet, hogy a kistesóval is kapcsolatban van a dolog, mert kb. akkor kezdődött a hiszti amikor a kishúga elkezdett járni. Pedig rengeteget foglalkozunk vele. Apa figyel a kicsire, ő meg együtt süt-főz velem. A tesóját is nagyon szereti, kézenfogva akar vele mindig sétálni az utcán, ölelgeti... stb. sőt, még segít mosdatni őt fürdetéskor... stb.

Egyébként majdnem 3 órát aludt most, szóval remélem hogy csak a fáradtság és a front volt a mai "ludas" :-(((

2011. jún. 30. 15:53
 9/9 anonim ***** válasza:

Én sosem tapasztaltam testvér féltékenységet a fiamnál. Nem viselte mege gy cseppet sem a testvér, soha, semmikor.

Egyetlen egy alkalommal, amikor elkezdett menni a kicsi. És ő nagyon pontosan meg tudta mondani, hogy az a baj, hogy a kicsihez, ha odamegy az elesik vagy történik vele valami olyankor is amikor ő nem akarja bántani. (3 éves volt ő is, még kicsi)és ha épít egy tornyot mondjuk a kicsi biztos ott billen meg és löki fel az egészet.

Vagy gyűri össze a könyvét stb


És tényleg igaza a volt, de elmondtam neki, hogy türelem, figyelje napról napra hogyan ügyesedik a tesó, nemsokára megölelgetheti és nem fog elesni, nemsokára nem fogja ledönteni a tornyot, segítse a picit. és elfogadta, nem volt gond többé.

2011. jún. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!