Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet "büntetni" egy...

Hogyan lehet "büntetni" egy 14 hós törpét? Hogy értessem vele azt, hogy "nem szabad"?

Figyelt kérdés

Ami nem megy:

- hiába magyarázom el

- hiába terelem el a figyelmét

- hiába emelem fel a hangom-

- bármit csinálok kinevet


Ha valami olyat csinál, amit nem szabadna és nem hallgat rám, akkor tegyem be az ágyába és csukjam rá az ajtót, hagy üvöltsön? Erről levágja, hogy rosszat csinál?Nincs ennél emberségesebb módszer?


2009. szept. 16. 13:50
 1/5 anonim ***** válasza:
65%

Egyik sem jó! :) A helyes módszer az, hogy mikor rosszat csinál, megfogod a kezét, a szemébe nézel, és határozottan mondod, hogy NEM SZABAD! És ha kell, tízszer, húszszor is, egymás után. Ez erről szól. Ő feszegeti a korlátait, és a te idegeidet. Higgadt és türelmesnek kell maradnod. Tudom, ez a legnehezebb, de semmiképp ne csukd rá az ajtót, ne tedd a kiságyba.


A huszadik sikertelen kísérlet után kapd fel, és vidd át másik helyiségbe, tereld el a figyelmét.

2009. szept. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%

Kinél mi válik be..

Én nem zárám rá üvötve az ajtót, az biztos.

Rászólok, rácsapok, de ennél többet még nem tettem,max arrébb vittem a tetthelyről

15 hós lányos

2009. szept. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok újra. Azért ne tedd a kiságyba, mert akkor rossz emléke fogja az ágyhoz fűzni, és ezzel elronthatod az esti alvását ,ami pedig egy kellemes tevékenység kell legyen, egy kellemes helyen (a kiságyában).
2009. szept. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne ne csukd be a szobába.Lehet késöbb gátlásai lesznek belöle.


Mikor mondod,hogy nem szabad,és kinevet,megmagyarázod neki miért nem lehet.Ha nem müködik,meg mondod neki,hogy elteszed töle akor a játékát,ha nem fogad szót.

Nálunk a lányom 19,5 hónapos,nagyon csíp.Ha nem használ a szó,ráütök kicsit a kezére és mondom neki,hogy ez bibi,nem szabad.

Haladás már nem csíp.

Lényeg ne legyél ideges.

Türelem kell hozzájuk.

2009. szept. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Sajnos hiába mondom el akár 30x is. Pedig határozottan megfogom a karját, nagyon csúnyán nézek és nagyon határozott hangon mondom, mégsincs reakció, ha kell akár 100x is nekimegy a kukának. Volt már, hogy rácsaptam a kezére, de erre röhögőgörcsöt kap.


Arrébb szoktam én is vinni, de vannak kedvenc dolgai, amihez azonnal visszaszalad (pl felmászik az ülőgarnitúrára és mőgé vetné magát).


Ezt az ágyas dolgot nem szeretném én sem. Este "beszélgetünk" a sötétben, majd még ébren beteszem az ágyába és magától elalszik. Félek, hogy ezt tönkrevágná.


Azért vagyok gondban, mert lassan szeretnénk tesót, de ha egy gyereket sem tudok kezelni, akkor talán jó ötlet a 2. ?

(bocs a nyafiért :S )

2009. szept. 16. 14:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!