Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy értessem meg a 8 hónapos...

Hogy értessem meg a 8 hónapos babámmal, hogy ha valamivel fájdalmat okoz, és azt nem szabad?

Figyelt kérdés
Nyilván nem direkt mart a szemembe, csak épp felfedezte az arcom; ennek ellenére vérvörös a szemem, a hajtépésről meg ne is beszéljünk... A nem szabad-ra csak nevet, pedig közben komoly arcot vágok, ha ráütök picit a kezére azon is nevet. Képes ő egyáltalán különbséget tenni a fájdalmas érintés, és a kellemes érintés között?
2011. febr. 1. 19:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Még nem képes. Azt értheti, hogy nem szabad, ha éppen úgy tartja kedve, de azt felfogni még képtelen, hogy ő fájdalmat okozott. Neked kell vigyáznod helyette is, amíg meg nem tudod vele értetni ezt, de akkor már beszélni fog...
2011. febr. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%
Az állatoknál úgy működik, hogy az anya felsikolt, ha a kölyök fájdalmat okoz neki, szoptatásnál például. Ez egy ösztönös reakciót vált ki a csemetéből és az összehúzódik, abbahagyja amit csinál. Ez működhet akár nálunk, embereknél is.
2011. febr. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A sikításon is nevet...


Akkor hagyjuk a különbséget... Hogy értessem meg vele, hogy nem szabad?

2011. febr. 1. 20:01
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem sem képes még megérteni. A fiam 14 hónapos, és pont ma volt egy példa rá: mindig keressük a köldökünket, anyáét, övét, ma apáét is. De mindig beledugja az ujját, és belecsíp, és ez fáj. Hiába mondtam neki, hogy fáj, nem szabad, csak azt csinálta. Ma én is enyhén belecsíptem a köldöke alatt a hasijába. Erre nézett egyet, pár mp múlva néz az apjára, látjuk, hogy már görbül a szája, a szeme is, mégjobban görbül a szája, aztán olyan keservesen elkezdett sírni, mintha nem is tudom hogy megbántottam volna. Még nekem volt lelkifurdalásom, persze vígasztaltuk, nem fájhatott neki, de meglepődhetett... de annyira cuki volt, hogy nem egyből sírt, hanem láttuk a meglepődés folyamatát az arcán... Szóval ezt csak azért írtam, hogy a 14 hónapos fiam is így reagált erre... 8 hónaposan még biztos nem érti, hogy fájdalmat okoz....
2011. febr. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A szájlegörbülést ismerem. :D De magát a "nem szabadot" sem értethetem meg vele? Hagyjuk a fájdalmat. De van egy csomó dolog, amit "nem szabad". Ezt a kifejezést mikor tanulja meg?
2011. febr. 1. 20:28
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát én szerintem sem érti még a dolgokat de én annak vagyok a híve,hogy minél előbb próbálom tanítani az ilyen dolgokra!Pl:nekem is húzogatja a hajam és akkor én is felsikoltok meg nagyon szomorú arcot vágok meg mondom neki,hogy ez fáj anyának!Majd megfogom a kiskezét és elkezdem vele simogatni a hajam és mondom neki,hogy simi,simi!Így szabad!Ha kell akkor ezt többször is eljátszuk!Én nem akarom,hogy majd az oviba,játszótéren is húzogassa a gyerekek haját!Hát nemtudom,hogy ez a módszer hatásos-e de kitartó vagyok!Valamikor majd csak megérti!
2011. febr. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"De van egy csomó dolog, amit "nem szabad". Ezt a kifejezést mikor tanulja meg?"


Első vagyok. Amióta kúszik a kisfiam (6 hónaposan), azóta tanítom neki azt a kifejezést, hogy nem szabad. Nem szabad apa számítógépéhez nyúlni, nem szabad a macskát ütögetni, nem szabad ezt, nem szabad azt. Mondom, és közben elhúzom a kezét, vagy felkapom az egész gyereket és arrébb teszem. Kb két hónapja látom, hogy érti, mit jelent a nem szabad. Ilyenkor megáll a mozdulatban, aztán vagy rám vigorodik és csinálja tovább, vagy abbahagyja és engedelmeskedik, elfordul attól, amihez nem szabad nyúlnia.


Sose ütöttem a kezére. Bízom benne, hogy enélkül is megérti, és amikor eljön az ideje, amikor megérik rá, akkor képes lesz engedelmeskedni. A gyermeklélektan-tanulmányaim (pedagógus vagyok) nem biztatnak korai sikerrel. Lehet, hogy 2-3 éves koráig is várni kell, mire egy külső tiltás a gyereknél belsővé válik, és képes lesz engedelmeskedni.


A másik, amit kérdeztél, hogy megérti-e a gyerek, ha féjdalmat okozott valaki másnak. Nem, hiszen ehhez empátia kell, beleérző-képesség. Ehhez is kicsi még 8 hónaposan, nagyon-nagyon kicsi. Még azt is csak most tanulgatja, hogy saját magának képes fájdalmat okozni. Sőt, még azt is csak nemrég fedezte fel, hogy ő egy különálló lény az anyjától... Ne várj tőle túl sokat.

2011. febr. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
minden nap nagyon-nagyon sokszor mondtam el kb 3-4 hónapon keresztül. most 12 hós és már tudja hogy nem szabad. nem tépi a hajam, nem harap már, és ha néha finoman megcsapkod mondom neki, hogy simi-simi és mutatom is. ez nem megy hamar, idő kell nekik, de mond el nagyon sokszor!
2011. febr. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!