Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hol rontom el? 9 honapos?

Hol rontom el? 9 honapos?

Figyelt kérdés

Miert eszik meg ejjel?

7.30 160 tapi

11.30 170fözi+100 tapi

15.30 1alma keksszel+1 jogurt

19.30 250 tapi

ejjel 1.00 kor visit 180 tapiert

es 5.00 kor mar bevag 180at

mit csinaljak maskepp? Hogy legyen kevesebb a tápszer? Mit adjak neki, hogy ne legyen ehes ejjel?vagy mikor etessem? Mivel?varom a segitsegeteket


2011. jún. 14. 13:09
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:

06:39 vagyok. Jaj nem vagy béna :) Minden babó más, sokan vannak, akik kelnek éjszaka még pár éves korukban is. Ráadásul nincs örökre fixált napirend, nőnek, változnak, jönnek fogak, frontok, korszakok... Valószínű, nem kell csodát várnod egyik napról a másikra (bár egy babánál ezt sem lehet borítékolni), de azért próbálkozz leszoktatni az éjszakai kajáról. Én előtte mindig megpróbálnám csak azért is makacsul, csöndben megitatni, és ha végképp nem megy, talán mindig egy picit (5-10 ml-rel) kevesebbet adni. Nálunk, ha kukorékol, sokszor az a baj, ha (sokat) beszélek hozzá vagy ha világos van.

Az is lehet, hogy valami nyugtató tea (citromfüvet lehet adni a piciknek) segíthet (a gyümölcstea élénkít, pláne ha édes). De van, akinek a homeopátia is beválik. Napközben meg ugyanígy megpróbálhatod megkínálni többször, kisebb adagokkal, és rá-rá beszélheted ebéd körül az alvásra (hátha), plusz egy-egy tíz perceket csúsztatgathatsz az evéssel.

Valahogy szerintem ez lehetne (rugalmasan) a cél:

7-8

10-11 (gyümölcs)

13-14 (főzelék, hús)

16-17 (joghurt)

19-20

De pl. ötletként az esti fürdésnél is mehet hosszabb fárasztás...

Sajna tényleg nincs használati utasítás a babákhoz, szerintem a legtöbb anyuka ötletel, felállít szabályokat, aztán harcol... vagy enged... :) itt csak azt írhatjuk le neked, nálunk mi vált be.

2011. jún. 20. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim válasza:

Szia!

9.5 hónapos a fiam,mi is tápszeresek vagyunk de csak napi kétszer eszik tápszert.Reggel és este.Próbáld meg neki a fürdetés előtt 2-3 órával a szilárd ételt.én ilyenkor vagy tejpépet v kiflit szalámival v sajttal v lekvárral adok.Ez annyira elég neki,hogy nem ébred fel éjjel.Persze fürdés után még 70-80 tápszer.A főzeléket is meg lehet próbálni én mindig a déli maradékot adom neki.

2011. jún. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 A kérdező kommentje:

Sajnos nem fogadja el a szilard kajat vacsorara vagy elott, igy 6x eszik egy nap. Reggel 2x tápszer, ebed fozi, uzsi gyumolcs, ez utan kap 150 tápszert; es elalvas 300joejttapszer. Igy alszik 8 tol 5-6 ig, eszik es alszik 7 fel 8 ig.

Igaz, a sok folyadektol ejfelkor egyszer pampers- csere. De legalabb nem ehes...

2011. jún. 24. 21:56
 44/44 anonim válasza:

Szia!!

Amit leírtál abból én úgy látom,hogy nem rontottál el semmit.Én annyit tennék még hozzá,hogy pár falattal indítva de hozzá szoktatnám az esti rendes vacsihoz.Szoktat adni neki joghurtot v a dobozos gríz esti változatát:)))az nagyon bejón neki:))))

2011. jún. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!