Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hol rontom el? 9 honapos?

Hol rontom el? 9 honapos?

Figyelt kérdés

Miert eszik meg ejjel?

7.30 160 tapi

11.30 170fözi+100 tapi

15.30 1alma keksszel+1 jogurt

19.30 250 tapi

ejjel 1.00 kor visit 180 tapiert

es 5.00 kor mar bevag 180at

mit csinaljak maskepp? Hogy legyen kevesebb a tápszer? Mit adjak neki, hogy ne legyen ehes ejjel?vagy mikor etessem? Mivel?varom a segitsegeteket


2011. jún. 14. 13:09
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
Esetleg megpróbálhatod gyakrabban etetni, és így napközben beszúrni valahova még egy evést, így nem kell egyszerre sokat ennie, de mégis többet enne. Pl. 7.30-tápi, 10.30 gyümi, 13.30 főzelék, 16.30 megint valami könnyebb kaja, és 7.30 tápi
2011. jún. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 A kérdező kommentje:

Az esti etetest sajnos nem tudom kitolni, mivel nappal ketszer alszik fel orat, igy 19.30 kor mar hullafaradt.:(

gyakoribb etetesnel meg nem eszi meg ezt az adagot, amit most. Sehogy se jo.

Lehet, az ido oldja meg, be kell ernie, hogy ejjel ne keljen...

2011. jún. 18. 21:50
 33/44 anonim ***** válasza:

Szerintem túl korán van neki az utolsó evés. Fél 8-tól nem fogja reggelik kibírni. Az én kislányom 21-kor fekszik tápival, reggel 7-ig nem eszik. Bár az estéink nem zavar mentesek, többször felkel, de nem azért mert éhes(fogzik stb...)

A mi napirendünk:

reggel 7 körül kel 150-200ml tápi

alvás kb. 9-től fél 11-ig

10-11 körül gyümölcspép 150g

13-14 körül ebéd főzelék+húsi 150-200g

alvás

16 körül táp 200ml

18:30 tejpép 100-150g

21:00 tápszer kb. 200ml


Próbáld meg később adni neki az utolsó tápit, hogy kibírja addig adjál neki gyümit közben vagy valamit. Nem törvényszerű a 3 óránkénti etetés.

2011. jún. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:

A másik meg az, hogy egy ekkora gyereknek még napi 5-6szor kéne ennie napközben. Este pedig már nem. Túl sok idő telik el fél 4 és fél 8 között. AZ utolsó előtti étkezés meg lehetne valami tartalmasabb. A joghurt jó, de gyümölccsel nem fog jól lakni.

1 éves gyermek anyukája vagyok.

2011. jún. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
Ha fokozatosan is, de valahogy át kéne állni arra, hogy napközben egyen 5-6-szor és éjszaka csak vizet. (Azért sem jó, ha mást kap, mert rosszat tesz a fogainak.) Próbáld 3 óránként megkínálni ennivalóval és valamelyik tápi után még egy szilárdat bevezetni. Kedvcsinálónak egyetek közösen (pl. letörhetsz a kiflidbôl egy csücsköt neki, a fogzásra is jó) És nyugodtan adj a kezébe vmi játékot (kiskanalat, mûanyag tányért), amit rághat, dobálhat, nézegethet, ne érezze úgy, hogy unalmas és korlátozva van :)
2011. jún. 19. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 A kérdező kommentje:

Hogy osszam be az 5-6 etkezest, fél 8tol fel 8 ig?multkor beiktattam a tizorait, az ebedet mar emiatt nem is evett annyit. Ma ejjel egyszer ebredt,2.00 kor, utana mar csak reggel ettunk.

Szerintem mig nem fog aludni mondjuk 2 orat delutan, ezzel tovabb ebren tudni lenni este, addig a hatodik etkezes ejjelre fog esni.

2011. jún. 19. 10:10
 37/44 anonim ***** válasza:
100%

Na, ez az amit másik anyuka úgysem fog tudni neked megválaszolni, mert a babák mások.

Az én babám hasonlóképp eszik, sőt kevesebbet is igényel, mégis alszik egész éjjel. Úgyhogy hiába mondja bárki is, hogy adj neki többet, ha nem eszi meg.

Nem biztos, hogy az éhség miatt kel fel éjjel, csak megszokta, hogy olyankor is kap enni.

Én leszoktatnám az esti evésekről, és csak vizet adnék neki. (De ezt mondani könnyebb, mint megtenni.)

Lányom van, hogy csak 4x eszik egy nap, mert úgy alszik, hogy nincs idő többször etetni, mégsem kel fel éjjel. Tehát erre nincs jó válasz.

2011. jún. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:

Bevallom nem olvastam el az összes választ, így lehet, hogy ismételek valakit. Viszont osztom az uccsó válaszolót, hogy könnyen lehet, hogy nem éhes éjjel, csak a megszokás. Az enyém most lesz 8 hónapos, csak szopik + főzelék + gyümi.

Este nem mindig eszik ugyan annyit, mert van amikor bekómál. :) Bő 1 hónapja kezdte, hogy éjjel egyszer felébred. Anyukám (aki csecsemős) mondta, hogy most szoktassam le az éjjeli szopiról, mert később sokkal nehezebb lesz. És igaza van, mert már most sem lesz könnyű, mert nem csak fekszik, hanem feltápászkodik, de visszafeküdni még nem tud. :)

Már második éjjel nem adok neki cicit és nincs gond. Első éjjel még kivettem a sötétben és csöndben dúdoltam neki, hogy visszaaludjon majd még a fenekét ütögettem (ez 3/4 óra volt). Most éjjel már nem vettem ki, hanem csak a fenekét ütögettem (ez már csak 15 perc volt). Valószínű neked már sokkal nehezebb lesz, mert régebb óta csináljátok úgy, de kitartással, türelemmel biztos menni fog. Ne csak azt nézd, hogy mit vacsizik, hanem az előtte lévő kajcsikat is. Hiszen Te is lehet, hogy néha úgy bekajolsz ebédre, hogy reggelig nem is bírsz többet enni.

Én a gyümit a helyedben délelőtt adnám.

Nekem is alig akart mostanában ebédelni, de kiderült, hogy azért, mert még tízóraira is kapott cicit a gyümi mellé. Most csak gyümit kap és újra szépen ebédel.

Mi így étkezünk:

Reggeli: 6-7 között szopi

Tízórai: 10 körül gyümi

Ebéd: 13-14 között főzelék feltéttel (sajt, tojássárgája, túró) és szopi

Uzsi: 16-17 között szopi

Vacsi fürdés után: 19:30-tól 20:30-ig szopi

Szerintem ne adj annyi tápot, amit írtál. Ebédre már csak főzeléket és atízórai is lehetne csak gyümi és folyadék.


Bocs a hosszú írásért. :)

2011. jún. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:

Még egy gondolat:

Azért is jobb, ha éjjel nem eszik, hogy pihenhessen a pocija. Hiszen nem jó, ha folyton dolgozik szegény. Ilyen nagy babónak, már nem kel ennyi kajcsi.

2011. jún. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 A kérdező kommentje:
Hat igen, ha nem enne ejjel is, nem aludna eves utan egy oraval nyugtalanul. Ha teat adok neki, nez rám a nagy szemeivel a sotetben, hogy mi van? Felul, felall, felkel, ha nem etetem meg. Ha enni kap, alszik reggelig, bar nagyon nyugtalanul. Eleg bena anya vagyok, hogy nem tudom a sajat gyerekemre a megoldast.
2011. jún. 19. 21:21
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!