Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hol rontom el? 9 honapos?

Hol rontom el? 9 honapos?

Figyelt kérdés

Miert eszik meg ejjel?

7.30 160 tapi

11.30 170fözi+100 tapi

15.30 1alma keksszel+1 jogurt

19.30 250 tapi

ejjel 1.00 kor visit 180 tapiert

es 5.00 kor mar bevag 180at

mit csinaljak maskepp? Hogy legyen kevesebb a tápszer? Mit adjak neki, hogy ne legyen ehes ejjel?vagy mikor etessem? Mivel?varom a segitsegeteket


2011. jún. 14. 13:09
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:

szia


szerintem semmit :-))


próbálj meg nappal legalább 5-6 etetést beiktatni az össz mennyiség megvan de a baba szétosztotta magának ha nappalra teszed a többet akkor valszeg jobban alszik éjjel


reggeli 7:30 tápi

tízórai kb 10kor egy kis gyümi esetleg keksz csak kevés

ebéd 11:30-12:30 főzelék + tápi

uzsi 15:30-16:00 alma keksz joghurt

vacsi 18:30-19:00 főzelék gyümi

pót vacsi 20:30-21:00 tápi


amugy nekem nem jött be h sokkal többet adok neki nappal egyszerüen nem ette meg :-) még 1 évesen is evett éjjel 1x mind a kettő

kb akkorra aludták át az éjjelt mikor olyan 13-15 hónaposan lettek

2011. jún. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:

Szerintem rendes kaja, amit tápszer helyett adsz, szilárd. Pl. párolt zöldség csirkemellel, vagy tejpép gyümölccsel, pl. banánnal, az laktatóbb mint az alma.

Vagy főtt tészta valamilyen zöldséges szósszal pl. brokkolit összeturmixolsz akár egy kis tápszerrel, hgoy hígabb legyen és tésztával vagy krumplival.

Egy barátnőm azt csinálta, hgoy az esti tápszerbe banánt turmixolt, így az laktatóbb lett, nem kelt enni a baba.

2011. jún. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:

igen, rendes kaja nem kása hanem főzelék. pl. paradicsomos krumpli, gesztenyés csirke, lecsós rizs, zöldborsófőzelék, stb.

adj este vacsinak azt amit ebédre is, főzeléket és csak az után tápit. és ne fogd a kezedbe, ültesd le, hordozóba vagy etetőszékbe

2011. jún. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
Ha evésnél nem akar megmaradni egy helyben, esetleg próbáld ki, hogy amikor tervezed, hogy eteted, húzz rá még 10 percet, hogy éhesebb legyen, és egyél te is vele együtt, vagy legalább legyen előtted is az ebéd, néha falatozz belőle, ha nem akar enni, ne erőltesd, de szerintem ha látja hogy eszel, neki is megjön hozzá a kedve.
2011. jún. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 A kérdező kommentje:
Es fogzunk nagyon, regebben ataludta az ejszakat.
2011. jún. 14. 13:50
 16/44 anonim ***** válasza:

És ha éjjel nem tápszert kap, hanem pl. teát? Vagy először tápszert, de a szokásos adag 3/4-ét, másnap 15-20 ml-vel kevesebbet, és egy hét múlva már csak teát?

A fogzás is bekavarhat rendesen.

2011. jún. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim válasza:

Az én kisfiam egy hét múlva lesz 9 hónapos, én 7 hónaposan kezdtem leszoktatni az éjjeli evésről. Ha felébredt éjjel vizet vagy teát kapott, így egy kicsit elhúztam az időt a két etetés között. Ő még nappal 3-3,5 óránként eszik, de éjjel csak egyszer szokott felébredni akkor is néhány korty víz után alszik reggel 6-ig.

6 óra szopi

9-9:30 szopi

12 főzelék

15-15:30 gyümölcs

18-18:30 szopi

20-20:30 tejpép

Altatáskor megint megszoptatom, hogy könnyebben elaludjon ez lehet 22 és 23 óra között bármikor, mert ez csak néhány korty. Hajnalban 3-4 óra felé iszik vizet és alszik tovább.

2011. jún. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 A kérdező kommentje:
Eloszor teat kap ejjel, de 20 perc mulva visit, tehat mas kell neki. Esetleg csokkenteni az adagot, es ha akkor 3x fog kelni, mert nem lakik jol nappal?
2011. jún. 14. 14:36
 19/44 anonim ***** válasza:

Hát az egy-két éjszaka alatt kiderül, hogy három ébredés lesz e belőle, akkor marad a bevált etetés. Ha első baba, pihenj vele, mikor nappal alszik, hogy ne merülj ki.

Az első babám ennyi idősen 3-4* kelt, bár nem enni, csak sírt utánam, ezért én inkább vele aludtam, ha már megmozdult, dugtam a cumit a szájába, fel se ébredt, megnyugodott hogy ott vagyok.

A kislányom most 9 hónapos, vagy átalussza az éjszakát, vagy 1* kel fél 5 körül, de van hogy emellé éjfél körül is, pedig mindennap ugyanúgy eszik.

Ha meg fogzás miatt már nappal is nyűgös, éjjelre kap Germicid C kúpot, vagy panadolt.

2011. jún. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:

"Esetleg csokkenteni az adagot, es ha akkor 3x fog kelni, mert nem lakik jol nappal?"


pontosan így van, NEM LAKIK JÓL NAPPAL. tehát nem az éjszakai etetéssel kell trükközni hanem nappali 2x főzeléket adni neki, uzsira tejpépet, 10óraira gyümölcsöt!

reggelire és vacsi után adj tápit, esetleg a délutáni altatáskor

2011. jún. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!