Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres babák anyukái!...

Tápszeres babák anyukái! Mikor kezdtétek/kezditek a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
Kisfiam 3 hónapos,tápszeres.Védőnő azt mondta,hogy 6 hósan kezdhetjük el a hozzátáplálást.Mert igaz hogy tavaly még 4 hósan lehetett,de a legújabb kutatások szerint fél éves korig várni kell.De miért?Egy év alatt mi változott? Szerintem butaság.
2011. máj. 31. 21:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

3 hónapos koráig kapott az enyém anyatejet, de sokszor pótolni is kellett. 4 hónaposan már csak tápszert tudtam adni neki.

5 hónapos múlt, mikor a gyümölcsökkel kezdtem ismertetni. 6 hónaposan főzeléket kapott (krumpli, sárgarépa, sütőtök)

2011. máj. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Én három hónapos koráig szoptattam, utána hipp-hopp elapadt a tejcsi, szóval tápszeres lett. 1 hónapot vártam a hozzátáplálással, szóval így én 4 hónaposan kezdtem szépen lassan.
2011. máj. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
3 hónapos korig anyatej+tápszeres volt, 3 hónapos korától már csak tápszeres, és 4 hónaposan kezdük a hozzátáplálást. (Most majdnem 3 éves már).
2011. máj. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
6 hetes koráig szopizott, utána tápszer. 3 hós volt amikor védőnő tanácsára elkezdtük. Jöttek a friss gyümölcsök, lehetett neki adni. Hozzáteszem, ő nagyon szorulásos volt azért is ajánlotta. Én csak akkor vártam volna meg a 6 hónapot, ha anyatejes lett volna.
2011. máj. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

jah persze, nem is értem 10 éves koráig miért nem csak tápszeren él, elvégre a gyártóknak az a jó.

szoptatni csak 1 hónapig tudtam, mert gyógyszert kell szednem, így utána tápszeres lett. 2-3 hónapos kora között már kóstoltattam vele almát, barackot, persze emellé még bőven tápszert evett. 3-4 hós kora között uzsonnára már gyümölcsöt kapott. rá pár hétre már babapiskótát is tettem bele. 6 hós korára már csak reggel-este ment tápszer.

most lett 1 éves, már mindent eszik(nagy fűszereset, zsírosat nem), abból is adok neki, amit magunknak főzök. egészséges baba.

2011. máj. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam is 3 hónapos, igaz anyatejes (de az elején mivel kevés volt akkor a tej kellett neki tápszert is adni). Én kóstoltatni fogom vele 4 hónapos korátol a gyümölcsöt (tízóraira). De ez az a kérdés amire nem fogsz egybehangzó választ kapni!
2011. máj. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
1 héttel 6 hónapos kora előtt kezdtem kóstoltatni. Nem értek egyet azzal, hogy különbséget tesznek anyatejes és tápszeres babák között. A mai tápszerek (én úgy gondolom) majdnem mindent tartalmaznak, amit az anyatej, így teljesen más most a helyzet, mint anyáink idejében volt. Tehát én nem siettem a hozzátáplálással, hiszen a tápszertől is szépen fejlődött a babám, és jól is lakott vele.
2011. máj. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

8 hetes koraig kapott anytejet, de vegig potolni kellett (kb 1/4-e volt anyatej).

5 honapos es 3 hetes volt amikor el kezdtem a kostoltatast.

Nagyon lassan haladtunk, mindent inkabb kesobb mint hamarabb adtam.

Nem volt szerencsere semmivel gondunk es nem is valogatos baba.

15 honapos mult, de meg mindig kulon fozok Neki nagyton sok mindent.

2011. máj. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
5 hós kora körül, pár hetes kora óta tápszeres, én is azon a véleményen vagyok, hogy ebből a szempontból tökmindegy, hogy tápszeres vagy anyatejes a baba, az a lényeg, hogy az ő pici éretlen gyomruk és bélrendszerük nem alkalmas arra, hogy 2-3 hónapsan már mindenféfét kapjana, tejcsit kell adni nekik.ez az én véleményem.
2011. máj. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
szia, kb. 2 hétig volt anyatejes de akozben is kapott tápszert,utána csak tápszert. Kb. 4 honapos korátol kezdtuk a hozzátáplálást, most 11 hos
2011. máj. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!