Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hagyjam sírni? :' ( ( (

Hagyjam sírni? :' ( ( (

Figyelt kérdés
7 hetes kisfiam pár napja nagyon rosszul alszik: éber és mikor felébred, sír utánam. Már nagyon fáradt vagyok, az apja meg állati dühös, ezért bejelentette, hogy mostantól hagyjuk sírni, csak akkor menjek be hozzá, ha éhes. Én erre képtelen vagyok, de tény, hogyha még sokáig így lesz, megzavarodok és a tejemnek is annyi lesz... Akik hagyták sírni, mik a tapasztalataitok?
2011. máj. 3. 12:29
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj meg, de hogyan kérhet ilyet a férjed????

Mi is tudjuk a párommal, hogy mit jelent éjszakázni, mert nálunk mindkét lányom nagyon hasfájós volt. De soha nem hagytam magára, csak azért, hogy a férjem, vagy én tudjunk aludni.

Nem tudom, talán a te babádnak is fáj a hasa, ok nélkül egy ilyen picurka nem sír! Nem direkt csinálja!!

Te vagy számára a minden, nálad nyugszik meg, ha érzi a közelséged, illatod!

Tudom , hogy nehéz, mert fáradt vagy, de amikor lehet napközben pihenj!! Kitartást kívánok neked!

2011. máj. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
82%
Szia!Az én lányom most 10 hónapos és mióta megszületett minden áldott éjszaka minimum 6x8x kel.Nem éhes,nem fogzik!!!!Egyszerűen rossz alvó!!!!!!!!És írd és mondd de soha egyszer nem hagytam sírni!Az apja nálunk is dühös,és természetesen meg sem mozdul mikor sír a gyerek.Minden éjszaka én megyek.Már megszoktam,hogy soha nem tudok aludni.De sírni nem hagyom!!!!Mert nem aludni tanul meg,hanem megtanulja,hogy nem számíthat Rád,az anyjára...hát köszönöm nem.Én felkelek és megyek,mert ezért válalltam....
2011. máj. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Kedves anyukák!

Köszi az ötleteket, a bírálatokról annyit, hogy a férjem jó apa, mindössze elkeseredett, hogy a gyerek és én is fáradtak vagyunk. Azt hiszem azt fogadom meg, amelyik arról szól, hogy nyöszörgésnél hagyom, erős sírásnál viszont bemegyek. Ne az legyen, hogy nem számíthat rám. Remélem, hogy be fog válni...

A férjem dolgozik, nem várom el tőle, hogy felkeljen, mégis sokszor bejön hozzá.

Ja, még annyit, hogy igen, a gyerek lemondásokkal jár, de azt biztosan tudjátok, hogy az alváshiány kínzóeszköz is vallatáskor.... (nem vicc). Köszi még egyszer.

Egyébként mikortól lehet szó hisztiről? Hány hónapos korában kezdjek el gyanakodni? :)

2011. máj. 3. 13:39
 14/24 A kérdező kommentje:
Ja, a hasfájást kezeljük, nem amiatt sír, azt már ismerem sajnos.
2011. máj. 3. 13:40
 15/24 anonim ***** válasza:
Szerintem 6 hónapos kora körül kezd el huncutkodni :-) Bár én még nem tudom, mert az enyém csak 2 hónapos. De szerintem akkor fog tudatosabban sírni.
2011. máj. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Én nagyon nagyon sokáig nem tudtam különbséget tenni a sírások között, mind egy nagy ordítás volt. A férjem is kb ezt mondta mint a tied, de ugyanolyan jó apa, csak már idegességében mondta, mikor már fájt a dobhártyánk az ordítástól. Ő füldugót tett be párszor az első pár napban fürdetésnél... :o) már ezen is kiakadtam, hogy hogy nem tudja elviselni a saját fia sírását... de tényleg igaza volt... :o)

Szóval én leszereltem annyival, hogy én nem hagyom sírni, főleg ilyen picin. Nekem 6 hónap volt a határ, de utána sem hagytam sírni, amíg 101%-ban meg nem voltam győződve róla, hogy hiszti. Ilyen a mai napig 3-szor fordult elő a másfél éves fiamnál....

2011. máj. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
ne hagyd sírni. Ennyi idősen semmiképpen se.
2011. máj. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A hisztis felvetésedre szeretnék válaszolni, bár még az én babám is csak egyéves, tehát a nagyja még hátra van. :)

Attól függ, mit nevezel hisztinek. Én azt, amikor JOGTALAN követelései vannak, és azokat szeretné a jelenettel kicsikarni. Pl. még egy csokit akar, még egy mesét meg akar nézni, nem akar télen kabátot venni stb. Nem hiszem, hogy 2 éves kor előtt lehet ilyesmiről beszélni.

Ranschburg Jenő írta, hogy a testi közelség féléves kor alatt ugyanolyan fizikai szükséglet, mint az evés, tehát kegyetlenség azt mondani hogy "Semmi baja, csak azt akarja, hogy felvegyem." Ez ugyanolyan, mintha azt mondanád "Semmi baja, csak fázik, de nem adok rá pulcsit, majd hozzászokik."

6 hónapos kor felett már nem kell állandóan ölben tartani, de ilyenkor sem az a megoldás, hogy hagyod bömbölni, hanem az, hogy viszed magaddal, ahol vagy, (amíg főzöl, ellehet pl. a hordozóban, stb), emellett pedig, ha van időd, megpróbálod tanítgatni, hogyan foglalja el magát egyedül. Tehát ha sír, nem veszed azonnal fel, hanem mutatsz neki játékokat, énekelsz neki stb. Készülj, hogy lesz egy-két keményebb hónap, amikor már minden érdekli, menne, de még kúszni sem tud, ezért elkeseredésében sír. Ilyenkor se hagyd pár percnél tovább (persze, ha nem ugrasz ki a vécéből vagy a zuhany alól, attól még nem lesz lelki sérült, de ne bőgesd órákig), hanem segíts neki. Utána, hogy magától megtanul helyet változtatni, lassan megoldódik ez a probléma, és új lép a helyébe: hogy mindent magára ránt, elesik, megeszik stb. :)

Mint írtam, az én kisfiam 1 éves, de a mai napig nem hagyom egyedül sírni. Eddig még mindig kiderült, mi a probléma, és ha lehet, megoldjuk, ha pedig nem, elterelem valami mással a figyelmét. Még nem vagyunk a dackorszakban, úgyhogy ez a része viszonylag egyszerű. :)


Sok sikert, jó babázást, és meglátod, egyre magabiztosabb leszel!

2011. máj. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Az én babám is ilyen volt mondjuk nálunk hiszti volt most 6 hónapos most már kicsit jobb de van mikor hisztizik. Azt hitem én is hogy hadfájós de amint foglalkozót vele valaki már semmi baja. Most úgy vagyunk hogy mindig mellettünk van az ágyon éjszaka a szóbába de nincs ölben.
2011. máj. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Nekem 9 hónapos a babám, de még nem hisztizik. Ha sír, annak mindig oka van, és én nem nyugszom addig, amíg ki nem derítem. A sírni hagyással nem értek egyet, elveszti a bizalmát a szüleiben, és azt tanulja meg, hogy "hiába sírnék, úgyse érdekel senkit". De nálunk is van olyan, hogy alvás előtt sír egy picit, vagy nyöszörög, így nyugtatja meg magát. Akkor nem avatkozom közbe, csak mellette vagyok. Olvasd el a Suttogó c. könyvet, abban vagy néhány jó ötlet, módszer, hogyan nyugtasd meg, altasd el, nálunk elég jól bevált.
2011. máj. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!