Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szépen elalszik egyedül!...

Szépen elalszik egyedül! Hagyjam sirni?

Figyelt kérdés
De nem alszik sokáig és felébred és addig sir mig magam mellé nem veszem! Tegnap már ott sem volt jó! Ez lehet nappal, de inkább éjszaka sir nagyon! Fájni biztos nem fáj semmije! Hogy tudnám visszaaltatni hamar?
2010. szept. 24. 15:31
 1/4 anonim ***** válasza:
26%

Próbáltad már megitatni ha felkel? Lehet, hogy szomjas.

Az én gyerkőceim kb 8 hetes koruk óta átaludták az éjszakát, ha meg mégis felkeltek, akkor megitattam őket, és szépen visszafektettem a saját kis helyükre. Persze, az éjszakai etetéshez (tejcit kapnak ilyenkor) sosem kapcsoltam villanyt, hogy tudják, most éjjel van és ilyenkor aludni kell. Miután ittak, szépen a kiságyba/ gyerekágyba visszafektetem őket, nincs ringatás, nincs odabújás. Éjjel alvásról szól, nem a cirmogásról..

A nagyobbik fiam 2 éves a kicsi 4 hónapos.

2010. szept. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ne hagyd sírni, hiszen azért sír, mert valamit hiányol. Nem biztos hogy a táplálékot, lehet hogy csak a közelségedet. Én ilyenkor magam mellé veszem és kap cicit - nem is mindig szopizik rendesen, csak elcsámcsog rajta, és közben bealszunk mind a ketten, így Apát sem zavarjuk. Este a saját ágyába leteszem (hogy tudja, este van), ami a mienk mellé van tolva, a 4. fala nélkül, így csak átnyúlok érte, ha nyöszörög. Az éjszaka többi részében mellettünk alszik az ágyban, és semmi gond nincs vele. 4 hónapos, éjjel még most is 3-4-szer ébred ciciért.
2010. szept. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
és később. ha nagyobb lesz, hogy fogod rávenni, hogy egyedül aludjon?Komolyan érdekel, nekem is vannak gondjaim az altatással, alvásal.Vagy mindig köztetek fog aludni:?és akkor veletek mi lesz?
2010. szept. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, ne haragudj az OFF-ért.

10.45-nek válaszolok, második vagyok. Én abból indulok ki, amit nővérem kisebbik lányánál láttam. Ő első napoktól az anyjával aludt (apuka csak nagyon ritkán van otthon), nem is volt külön kiságyuk. 2 éves korában már alig várta, hogy végre saját ágya legyen, mint a nagyoknak, így nem kellett "erőszakkal" kitenni a nagyágyból, hanem örömmel vette birtokba a sajátját.

Elvileg, ha a gyerek pici korától megkap mindent, amit igényel (mármint nem csak kaját, hanem tapasztalatot, közelséget), akkor hamarabb önállósodik, mert kielégültek azok az igényei, jöhetnek az újdonságok.

2010. szept. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!